Body byly tak blízko... Přesto slávističtí hokejisté nemají ani jeden

8:36aktualizováno  8:36
Dokázali otočit z 0:2 na 3:2, dokázali se vzpamatovat ze dvou gólů, jež padly na začátcích první a druhé třetiny. Konečky prstů sahali po bodech, ale do dlaní nakonec nemohli uchopit ani jeden. Hokejisté pražské Slavie prohráli v Plzni 3:4 a jejich ztráta na pozice zajišťující účast v předkole play-off se prohloubila na devět bodů.

CO VYMYSLÍ. Momentka z utkání Plzeň - Slavia. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Pro slávisty je čtvrteční porážka o to víc frustrující, že na západě předvedli famózní návrat do zápasu: nezaskočilo je, že ve 22. minutě prohrávali už 0:2.

Přitom příběh druhého gólu patřil vyloženě do kategorie bizarních: plzeňský útočník Mrňa, jenž do té doby neodehrál jedinou vteřinu, odseděl trest za parťáka Dudu a při návratu z trestné lavice skóroval...

"V první třetině jsme nezachytili soupeřovo tempo. Plzeň nás přehrávala, byla jasně lepší," řekl slávistický asistent Jiří Čelanský.

Tři trefy Slavie v řadě obrátily vývoj duelu naruby, gólem a asistencí se blýskl veterán Alinč.

Slávisté vedli 3:2 a nebyli daleko od naplnění svého plánu, který si předestřeli po úterním vítězství nad mistrovským Třincem: pokusit se o bodovou šňůru, jež by jim usnadnila postup tabulkou vzhůru a únik z "playoutové" zóny.

Nejprve však Pletka vyrovnal a 64 vteřin před koncem slávisty definitivně rozesmutnil Vlasák.

Témata: HC Slavia

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jihlavský útočník Davis Ikaunieks sedí smutně na trávníku, za ním se radují...
Zmařil Hájek soupeři možnost dosáhnout branky? Není to tak jednoznačné

Sporné okamžiky, hraniční situace ve 4. kole fotbalové ligy, v nichž se rozhodčí v zápasech Slavie a Plzně přiklonili na stranu elitních týmů. Chybovali, nebo...  celý článek

Sparťanský brankář Sami Aittokallio sleduje, co se před ním děje v duelu proti...
Sparta prohrála s Eisbären a na berlínském turnaji skončila druhá

Hokejisté Sparty prohráli na turnaji v Berlíně s domácími Eisbären 3:6 a skončili druzí právě za nedělním sokem. V prvním duelu vyhráli Pražané v sobotu nad...  celý článek

Josef Hušbauer během zápasu s Bohemians.
Recept na góly? Hrát co nejjednodušeji a s chladnou hlavou, řekl Hušbauer

Za Spartu odehrál v kvalifikaci Ligy mistrů čtyři zápasy, ale o postup do hlavní fáze bojoval marně. Ve Slavii počet duelů vyrovná. Bude Josef Hušbauer...  celý článek

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.