CO VYMYSLÍ. Momentka z utkání Plzeň - Slavia.

CO VYMYSLÍ. Momentka z utkání Plzeň - Slavia. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Body byly tak blízko... Přesto slávističtí hokejisté nemají ani jeden

• 0
Dokázali otočit z 0:2 na 3:2, dokázali se vzpamatovat ze dvou gólů, jež padly na začátcích první a druhé třetiny. Konečky prstů sahali po bodech, ale do dlaní nakonec nemohli uchopit ani jeden. Hokejisté pražské Slavie prohráli v Plzni 3:4 a jejich ztráta na pozice zajišťující účast v předkole play-off se prohloubila na devět bodů.

Pro slávisty je čtvrteční porážka o to víc frustrující, že na západě předvedli famózní návrat do zápasu: nezaskočilo je, že ve 22. minutě prohrávali už 0:2.

Přitom příběh druhého gólu patřil vyloženě do kategorie bizarních: plzeňský útočník Mrňa, jenž do té doby neodehrál jedinou vteřinu, odseděl trest za parťáka Dudu a při návratu z trestné lavice skóroval...

"V první třetině jsme nezachytili soupeřovo tempo. Plzeň nás přehrávala, byla jasně lepší," řekl slávistický asistent Jiří Čelanský.

Tři trefy Slavie v řadě obrátily vývoj duelu naruby, gólem a asistencí se blýskl veterán Alinč.

Slávisté vedli 3:2 a nebyli daleko od naplnění svého plánu, který si předestřeli po úterním vítězství nad mistrovským Třincem: pokusit se o bodovou šňůru, jež by jim usnadnila postup tabulkou vzhůru a únik z "playoutové" zóny.

Nejprve však Pletka vyrovnal a 64 vteřin před koncem slávisty definitivně rozesmutnil Vlasák.

Témata: HC Slavia