Z duelu Liberec (modrá) - Mladá Boleslav.

Z duelu Liberec (modrá) - Mladá Boleslav. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Boleslav získala bod za snahu, ale na konci tabulky dál ztrácí

• 0
Jedna dobrá a jedna špatná zpráva pro hokejisty Mladé Boleslavi. V pátečním, 22. extraligovém kole díky prohře 1:2 po samostatných nájezdech v Liberci přerušili sérii čtyř zápasů bez bodového zisku. To je ta zdánlivě dobrá zpráva. A teď ta špatná: zbývající týmy z poslední čtyřky včera urvaly víc než bod, a tak Boleslav na chvostu dál ztrácí víc a víc.

Na předposlední Karlovy Vary chybějí Středočechům už čtyři body. "Pořád ještě není pozdě, musíme se z toho dostat," řekl po včerejším zápase útočník Mladé Boleslavi Andrej Podkonický, který předchozích sedm sezon odehrál právě v Liberci.

I když to většinou zní jako fráze, Mladá Boleslav se musí soustředit na to, aby vůbec zvládla koncentrovaně odehrát celý zápas. V předchozích čtyřech duelech bez bodu jí totiž vždy nevyšel buď začátek, nebo konec.

V Liberci se svěřencům Vlada Hiadlovského konečně podařilo splnit tento základní předpoklad k úspěchu. "Odehráli jsme slušný zápas. Získali jsme bod a mohli jsme mít i víc. Musíme makat dál," poznamenal Podkonický.

Boleslavský bod ze včerejšího zápasu v kontextu s posledními propadáky Středočechů a úspěchy Liberce překvapuje, ovšem poslední tým tabulky si jej za svůj výkon opravdu zasloužil.

Boleslav hrála snaživě, jednoduše a zároveň bez vážnějších chyb. 22 vteřin před koncem první třetiny Podkonický vyhrál vhazování pro Balaštíka a ten skrytou střelou z hranice kruhu otevřel skóre.

Po vyrovnání Bartoviče z 26. minuty na 1:1 zápas dospěl až do páté série nájezdů, v níž se trefil znovu Bartovič.

"Kdybychom dali víc gólů, mohlo to být úplně jinak. Ve druhé třetině domácí převzali iniciativu, ale to bylo tím, že jsme hráli snad čtyři oslabení po sobě a trochu jsme ztratili síly. Celkově jsme odehráli dobrý zápas," chválil si Podkonický.

V neděli od 18.10 hodin Boleslav hostí Vítkovice, zápas vysílá ČT4.