Diskuze

Firma znesvářená s Prahou zablokovala objednávání Opencard přes web

Od středečního poledne je nefunkční on-line objednávání Opencard. Webové stránky spravuje společnost eMoneyServices (EMS), se kterou Praha dlouhodobě o karty vede spor. Firma systému přestala poskytovat podporu a odmítá ho zprovoznit. Postup zdůvodnila nekonstruktivním přístupem města.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J18i74r52i 36B77e69d19n59a33r

28. 1. 2015 17:49

Společnost proto ve středu přestala on-line systému poskytovat podporu? A to ten systém jako okamžitě zkolaboval? Tak to byl asi dobrý systém, navrhnutý a naprogramovaný nějakým kolosálním tragédem.

No každopádně Bém už je vysmátý, ale smrad se po něm potáhne ještě dlouho.

5 0
možnosti

Co ty víš, třeba u toho někdo sedí a musí to každých pět minut restartovat. Pokud to přestane dělat, tak se systém složí :-).

0 0
možnosti

Poskytovat podporu u takovýchto systémů často zahrnuje i poskytování infrastruktury, na které to běží. A pokud jim v rámci podpory dodávali např. připojení k internetu, tak ukončení podpory bude zahrnovat odpojení od internetu.

0 0
možnosti

Tak standardně to většinou funguje tak, že buď si nějaký produkt koupím (nebo nechám vyvinout), je to moje vlastnictví a starám se o to nebo si to pronajmu jako službu od někoho, kdo to vyrobil a za nějaký poplatek mě to nechá používat.

Co jsem pochopil, tak opencard je zase nějaký hybrid, kde se někomu zaplatila alespoň miliarda za vývoj a instalaci techniky, ale město na to nemá práva a platí další poplatky za licence atd. Podle mě to má buď patřit městu nebo si to má město od někoho koupit jako službu bez nějakých vstupních poplatků.

0 0
možnosti

Standardně to funguje tak, že si řešení nechám vyrobit na míru, pokud nejsem úplně blbej tak mám ve smlouvě zakotveno, že zdrojové kódy, databáze a pod. jsou moje (což tady se asi nestalo) ale provozuju to na infrastruktuře toho, kdo to vyrobil a ten taky má na starosti údržbu systému, poskytuje podporu a podobně. Pokud zákazník chce s projektem přejít jinam, musí si nasmlouvat jinou firmu, která poskytne infrastrukturu, převezme projekt a rozběhne ho a bude se o něj starat. Což není často tak úplně jednoduché, ani když zákazník je majitelem práv ke kódu a datům, protože pro tu novou firmu je spousta práce pochopit jak systém funguje, rozběhnout ho a nakonfigurovat. Zvlášť když často není odpovídající dokumentace.

Pokud se dodavateli podaří protlačit smlouvu formulovanou tak, že zákazník není vlastníkem zdrojových kódů a/nebo dat, je pak zákazník plně v rukou dodavatele a ten si může diktovat podmínky, protože zákazník na ně buď přistoupí, nebo projekt ukončí nebo ho nechá udělat od začátku jinde.

0 0
možnosti