Diskuze

Maršálek Radecký má šanci vrátit se po sto letech na Malostranské náměstí

Socha maršálka Radeckého má po sto letech šanci vrátit se na Malostranské náměstí v Praze. Návrat souvisí s úpravou celého prostoru, nejdříve však zmizí parkoviště.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

K55a90r34e34l 77D54r71d77a

1. 3. 2016 19:03

Jak vnímáte zbudování pomníku Radeckého jako usmiřování za povražděné Pražany a Čechy? 43 mrtvých civilistů a nejméně 63 zraněných. K tomu třeba masakr v Běchovicích. Taková usmiřovací socha za vraždění Čechů si zaslouží obnovu? Ty masakry jsou v pořádku? Ostatně, usmiřovací socha - to se tvrdí dnes, není to spíš oslavná socha za rakouské vítězství nad českým povstáním v Praze?

Protičeské propagandy se chopil německý tisk 1848, aneb jak Čechy vnímal svět:

"V Praze došlo k válce mezi Slovany a Němci." "Povstání mělo za cíl vytvořit s ruskou pomocí českou říši." "Češi utopili ve Vltavě třiadvacet kupců. Ukřižovali dva příslušníky národních gard za to, že zabili výtržníky z řad studentstva. Zajatce popravovali."

Karel Marx, se rozespal o tom, jak Češi vrazili nůž do zad německým snahám o demokratickou revoluci: "Teď víme, kde jsou nepřátelé revoluce – v Rusku a ve slovanských provinciích Rakouska... Nesmiřitelný boj, válka až do posledního dechu proti Slovanům, zrádcům revoluce, vyhlazení, terorismus! Ne v zájmu Německa, nýbrž v zájmu revoluce.“ "Tak skončily v přítomnosti a snad navždy snahy Slovanů v Německu o znovunabytí nezávislé národní existence. Umírající český národ podnikl poslední pokus, aby získal svou někdejší životaschopnost, pokus, jehož marnost dokázala, že Čechy, i když někteří z jejich obyvatel budou nějaké to století mluvit neněmeckou řečí, nemohou od té doby existovat jinak než jako součást Německa."...

Výjimečný stav se v Praze rychle zrušil, protože Radecký potřeboval armádu v Itálii. Přínos rakouského vojevůdce Radeckého pro Prahu. Proto pomník? ;-D

0 2
možnosti

K49a93r91e21l 71D96r21d76a

2. 3. 2016 17:25

Procházím mariánský sloup. Když se demonstranti z Bílé hory vraceli do centra 3. listopadu 1918, tak někdo zapíchl Radeckému do ruky americkou vlajku. Ironicky se tak rakouský vojevůdce proměnil na českého vlastence "bojujícího za samostatné Československo". Byla to taková pražská recese. Následně byla tato "rakouská ostuda bez umělecké hodnoty" zakryta plachtou a odeslána do "starého železa - muzea", kam památky na překonané dějiny patří. ;-D

No a dále, na památku slavného katolického vítězství na Bílé hoře měl hned po roce 1620 vzniknout na Bílé hoře klášter. To se tak zcela nepodařilo. Na počátku 18. století se pražští němečtí umělci spojili a jako Bělohorské bratrstvo zahájili obnovu a vybudování poutního místa na Bílé hoře, které bylo vzápětí zasvěceno Panně Marii Vítězné. Celá výzdoba je památkou na slavné podmanění Českého království katolíky, kteří s pomocí Panny Marie bez smilování zatočili s českými kacíři. Tradice velebení "porážky českých kacířů" je silná i v Bavorsku.

Hlavní aktér Bělohorského bratrstva, který uctíval Pannu Marii, si fasádu domu ozdobil maketou mariánského sloupu ze Staroměstského náměstí. Když dnes ze stejného místa kouknete k boromejkám, tak tam již stojí nový mariánský sloup pro Staroměstské náměstí. Tedy, dávám společné foto dvou staroměstských mariánských sloupů. Aby důkaz soustavné katolické vlastizrady České republiky tady byl komplet. ;-D

https://goo.gl/maps/z6WbHJ1s1bk

0 0
možnosti

Zaroven postaveni sochy bude uklazka, jak vek nekoho nezlomik...

Viteznou bitvu vedl kldyz mu bylo 84 roku

3 0
možnosti

Radecky, marsal byl jedna z nejvyraznejsich osob naroda..

Odstranit jeho sochu byl projev pofiderzniho vlastenectvi..,

2 0
možnosti

K84a60r38e58l 75D62r16d93a

1. 3. 2016 17:45

"Já jsem také Čech, ale nikdo to nemusí vědět." Radecký ;-D

Pěkné přání. Splnil bych ho. ;-D

0 1
možnosti

uz aby tam stal - patrite k nasim dejinam, pane marsale.V

2 0
možnosti
Foto

..to bude mít zase Lenka Procházková orgasmus...

Kvůli Mariánskému sloupu na Staromáku měla jeden záchvat za druhým... ;-D

3 1
možnosti

K62a36r26e19l 58D79r33d33a

1. 3. 2016 8:24

Ty orgasmy jsou na pováženou spíš u cudných katolíků nad rakouskouherskou falickou modlou. ;-D

0 5
možnosti

Hanba, poslapani odkazu 1. republiky ;-O;-€;-€

0 5
možnosti

Co to je ten odkaz první republiky?

4 0
možnosti

Dal bych ho na původní místo, s tím, že by tam byl nějaký spínač a vždycky při průjezdu tramvaje by pomník zajel do země.

1 2
možnosti

Co kdyby náhodou nad tím místem, kde bude pomník "zajetý v zemi", zrovna někdo stál? :-)

1 1
možnosti

A kde bude stát pomník fackujícímu Kalouskovi?

1 6
možnosti

Škoda těch krásných poslaneckých aut, která dosud tak zvelebovala to náměstí...

2 0
možnosti

K84a75r38e14l 50D93r95d96a

29. 2. 2016 16:21

Po masakru roku 1848 bylo třeba zlepšit vztah pražské veřejnosti a armády. K tomu měl posloužit pomník slavného Čecha maršála Radeckého.

Přitom šlo o sebeurčení národů a panslavismus. Po porážce studentských nepokojů se na slovanské požadavky na dlouhou dobu zapomnělo.

Pomník maršála Radeckého se po roce 1918 logicky odstraňoval jako protičeský.

Na Malostranském náměstí byl "náhradou" vybudován pomník Ernesta Denise, bohemisty, který nejvyspělejším Čechům přisuzoval vůdčí roli u slovanských národů, čímž se zasloužil o vytvoření Československa. Jeho pomník byl zničen nacisty 1940.

Docela křeč, přepsat dějiny a pojmout obnovu pomníku maršála Radeckého jako pročeský vlastenecký čin. Naši pradědové se v hrobech obrací. ;-D

http://abicko.avcr.cz/2008/6/05/svatodusni-boure--pokus-o-revolucni-povstani-v-praze-v-cervnu-roku-1848.html

4 4
možnosti

A mohou za to taky krvavé tramvaje?

1 0
možnosti