Diskuze

Ničení čínských vlajek považuji za velmi nešťastné, říká sinolog

Policejní kordony, demonstrace, obří čínské vlajky, ohňostroj, dělové salvy. Podle odborníka na Čínu lidé v Praze vítali i odmítali čínského prezidenta podobně jako vloni obyvatelé Londýna. „Státní návštěvy čínských prezidentů v Evropě bývají obecně podrobeny silné kritice,“ říká sinolog Jan Bejkovský.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

K tomu snad jen jediné:

Člověk působící na čínských studiích fakulty MV VŠE v Praze >NENÍ< sinolog.

0 0
možnosti

Jak vidno, čeští aktivisté včetně Bursíka, Kalouska a spol. jsou 100let za opicema. V USA je čínský prezident uctivě vítán samotným klanícím se Obamou!! Tibetské vlajky? Neexistuje! Jen rozesmáté děti mávají čínsko-americkýma mávátkama!! https://www.youtube.com/watch?v=LjQKwFhBFWs

0 0
možnosti

Takhle jste vychovali tento národ po roce 1989! Demokracie do určitých mezí, neumí se chovat pos.anci, co chcete od obyčejných lidí. Ve Velké Británii by si to nikdo nedovolil! Tady, v této republice je bordel nad bordel. Jděte k šípku s vaší demokracií. Tady chybí pořádek, slušnost a meze. I ten prezident to vzpomněl, jak se chovají v USA!?

0 1
možnosti

Poslanci se chovají přiměřeně, jenom ten Kalousek, předseda TOP 09 vyčnívá;-)

0 1
možnosti

Pan poslanec Kalousek, který vydal pokyn na ničení Čínských vlajek také již přiznal, že to byla chyba a přiznal, že ze své cesty na hrad z Tibetskou vlajkou si toho moc nepomatuje. Je to prostě velký člověk, jenom ti totiž dokážou přiznat své opomenutí a poučit se toho.R^

0 1
možnosti

slavnostní vítání čínského diktátora považuju za velmi nešťastné. Tak se vítají spojenci a přátelé, jako je prezident USA, ne představitel státu potlačujícího lidská práva, ostře vystupujícího proti svobodě a demokracii a okupující cizí země (Tibet). Takový by sem ani neměl jezdit. A pokud se běžný Číňan dozví až ze zpráv z Prahy, co se v jeho zemi děje, je to smutná vizitka čínské vlády.

6 6
možnosti

A nejsmutnější je, že Čínský prezident se následně v USA setkal na přátelském posezení s Obamou. Takhle tedy naši přátele z USA, takhle tedy ne, takhle vás za přátele považovat nebudeme;-O

2 0
možnosti

Napadání Čechů Číňany považuji za velmi nešťastné.

Pravděpodobně považují ve své ideologii za zbytečné respektovat názor domácího obyvatelstva. Jejich agresivita vytvořila Číně vizitku. Nejsem odpůrcem ani příznivcem Číny. Chování Číňanů k lidem, co přišli vyjádřit jiný názor v souladu s demokratickými zákony považuji za víc než alarmující. Postoj PČR k příznivcům Tibetu pak za absolutní selhání demokratických principů. Nehodnotím oprávněnost postoje kterékoli strany. Každý má právo svůj názor veřejně prezentovat.

Nerad bych se vracel do doby před rokem 89.

7 1
možnosti
Foto

Od někoho kdo působí na čínských studiích se dá těžko očekávat nezaujatý rozhovor.

6 2
možnosti

Jako, že má přehled;-)?

4 3
možnosti

Konečně vyvážený pohled na návštěvu Čínského prezidenta a na řádění skupinky jeho odpůrců. R^

9 7
možnosti

Bití českých občanů čínskou soldateskou považuji za nepřijatelné. Odpovědný za tyto činy je soudruh Zeman a současná vláda.

15 12
možnosti

Prostě nám ukázali cestu proti sluníčkářům;-)

6 5
možnosti