Diskuze

Firmy se bojí hackerů, školy proto připravují nový studijní obor

Smíchovská střední průmyslová škola v Praze připravuje s kolegy z Brna pro ministerstvo školství nový studijní obor kybernetická bezpečnost. Firmy se totiž bojí hackerů a brzy tak na trhu práce bude chybět až 12 tisíc podobných odborníků. První žáci by mohli nový obor začít studovat v roce 2017.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IP

Zajímavé, v roce 2009 jsem po VŠ s takovým zaměřením nemohl sehnat vůbec nic. To bude zas jen nějaká kachna.

0 0
možnosti
PŠ-6

Firmy by se neměly bát ani tak hackerů a crackerů jako spíš nespokojených zaměstnanců. Naprostá většina úniku citlivých dat jde totiž na jejich vrub.

5 0
možnosti
JM

J12i82ř66í 86M77o29r60s43e

21. 5. 2016 10:13

On ten titulek článku je tak trošku bulvární, pravda. Ve skutečnosti by mělo jít o vzdělávání bezpečnostních specialistů a ti se s problematikou skutečných vnějších útočníků setkají jen málokdy, ve velmi omezené míře a asi ne ti, co vyjdou ze střední školy, pokud to není jejich hobby. Základem práce podobných lidí by mělo být nastavení bezpečnostních standardů ve firmách a pak dohled na jejich doržováním, testy, zda firma splňuje případná regulační pravidla v oboru zabezpečení dat a pod.

Jinak - nemyslím si, že vyprodukovat kvantum lidí, kteří vědí, jak napsat a vynutit dodržování interních směrnic týkajících se ochrany dat (například), je konečné řešení, protože on musí být opravdu i někdo, kdo je pak zaměstná, protože chápe, jak je to důležité. Kdybych dnes přišel s podobnou nabídkou do průměrné, středně velké firmy a řekl jim, kolik je to bude stát a co to bude vyžadovat za vnitřní organizační změny, tak si budou myslet, že si z nich dělám legraci.

0 0
možnosti
TN

Firmy se nemusi bat zadnych hackeru, ti jim dost pomahaji, ale maji se spis bat crackeru, jak zni spravny nazev pro skudce. Autorce clanku Rv

0 0
možnosti
JM

J18i45ř16í 13M72o42r29s91e

21. 5. 2016 10:05

Zajímalo by mne, kolikrát tento nesmysl ještě budu pod nějakou diskusí číst. Anglická Wikipedia dokonce samostatný článek na téma "cracker" (ve smyslu information security) ani nemá a pouze v úvodní části krátce zmiňuje, že řadu let existuje spor mezi dvěma skupinami lidí, který výraz je správně. Na konci se pak dozvíme, že sami zastánci označení "cracker" otevřeně přiznávají, že majoritně je "hacker" ve společnosti chápán jako ten, kdo škodí. Smiřte se s realitou, v bezpečnostní komunitě je to tak stejně jako mezi lidmi, koukajícími na filmy a použít "cracker" jsem žádného sekuriťáka nikdy neslyšel.

0 0
možnosti
EK

nejslabším článkem je stejně vždy uživatel.

2 0
možnosti