Momentka z druholigového utkání mezi Viktorií Žižkov a Pardubicemi.

Momentka z druholigového utkání mezi Viktorií Žižkov a Pardubicemi. | foto: Viktor Chlad, MAFRA

Černá neděle pražských druholigistů: Bohemka i Žižkov bez bodu

• 0
Čtvrtá březnová neděle dopadla pro pražské druholigové týmy neslavně. Fotbalisté Bohemians 1905 a Viktorie Žižkov, kteří usilují o rychlý návrat do nejvyšší soutěže, zůstali ve 20. kole bez bodů.

Klokani v souboji prvních dvou celků prohráli na stadionu ve Znojmě 0:2 a domácím tak přepustili vedoucí příčku. Viktoria Žižkov doma stejným výsledkem nestačila na Pardubice. Jediný "pražský" bod vybojovali v tomto druholigovém dějství pouze fotbalisté Střížkova, kteří v sobotu remizovali 1:1 s domácím Táborskem.

Žižkov ničí zoufalá koncovka

Viktoria ve třech jarních utkáních získala pouze bod za úvodní domácí bezbrankovou remízu s Ústím, navíc na svém kontě zatím nemá ani jeden vstřelený gól.

Po nerozhodném výsledku s Ústím prohráli žižkovští fotbalisté 0:2 v Mostě a nyní v neděli si připsali druhou prohru, když doma podlehli 0:2 Pardubicím. Příznivci Žižkova se tak ani napotřetí nedočkali prvního jarního gólu v soupeřově síti.

Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka byli sice v duelu s Pardubicemi herně lepší, jenže neproměnili ani nejvyloženější brankové příležitosti. A tuto domácí nemohoucnost v koncovce hostující mužstvo potrestalo v závěru zápasu dvěma góly z brejků.

V takzvaných tutovkách propadl v první půli dvakrát Kotyza, po přestávce stejný hráč selhal potřetí, "vyznamenal" se i Bartl, který nedal, co snad ani nedat nešlo...

"Osmdesát procent zápasu jsme byli lepší, ale když nedáme čtyři stoprocentní šance, dopadne to takhle. Pardubice spoléhaly na brejky a hned při první příležitosti nás potrestaly. Soupeř měl dvě šance a dal dva góly, to je jiná produktivita než ta naše," zoufal si kouč Nádvorník, jemuž v sestavě chyběl pouze záložník Mareš, vyloučený v minulém zápase v Mostu.

Žižkovský trenér připomněl, že už v prvním jarním duelu s Ústím se hrálo na jednu branku. "Měli jsme dvě jasné šance na skórování," povzdechl si Nádvorník. Po devadesáti minutách to však bylo 0:0.

"V Mostu jsme byli dvacet minut lepší, jenže jsme při brankové příležitosti zase zaváhali a vzápětí nedali ani penaltu. A pochopitelně, že soupeř se vzpamatoval. Na své hráče si ale jinak stěžovat nemůžu, fotbal předvádíme dobrý, jenže se nehraje na držení míče, ale na góly. Právě ta úděsná koncovka nás zkrátka sráží," dodal trenér Nádvorník.