Českobudějovický Luboš Pecka (vlevo) se snaží ubránit Ivana Lietavu, střelce...

Českobudějovický Luboš Pecka (vlevo) se snaží ubránit Ivana Lietavu, střelce Dukly | foto: MAFRA

Fotbalová Dukla v liberecké hale neuspěla, doplatila na začátek

• 0
Hororový začátek, ze kterého se už fotbalisté Dukly nedokázali oklepat. V úvodním zápase halového turnaje Indoor Fotbal Cup v Liberci prohrávali s domácím týmem rychle 0:4. Až pak se začal prosazovat i ligový nováček z hlavního města, ale ani závěrečná stíhací jízda a snížení na 5:7 nestačily.

Druhý a rovněž závěrečný duel v tříčlenné základní skupině odehráli fotbalisté z Julisky proti Teplicím. Opakoval se tak souboj otce (Petra Rady, trenéra Teplic) a syna (Filipa Rady, brankáře Dukly).

Tentokrát mohl být spokojenější trenér severočeského celku, jehož tým zvítězil 3:2. Přesto se za svůj výkon rozhodně nemusel stydět ani jeho syn. Ten totiž často ohrožoval prudkými střelami z poloviny hřiště branku Teplic.

Minutu po přestávce se dokonce střelecky prosadil, když jeden z jeho pokusů skončil za zády překvapeného gólmana Slavíka.

Ani dvoubrankový náskok však Pražanům nestačil. Tři inkasované branky během tří minut rozhodly o porážce 2:3 a také o tom, že si Dukla semifinále nezahrála.

Tam pronikli oba její soupeři. Teplice nakonec celý turnaj mezi mantinely ovládly, Liberec skončil čtvrtý.

Témata: FK Dukla Praha