• 0
Dva pěkné góly, několik rychlých akcí a trocha vzrušení v hledišti při těsných ofsajdech. A bohužel také bolestivé zranění a rychlý příjezd sanitky. To všechno nabídl přeborový souboj sousedů v tabulce - domácích fotbalistů Hájů a hostujícího Tempa.

Háje zvítězily po trefě výborně hrajícího kapitána Janouška a vlastním gólu Kaliny 2:0 a prodloužily svou jarní sérii neporazitelnosti. Druhá část sezony hráčům z Jižního města viditelně sedí, nasbírali v ní už 10 bodů a stoupají tabulkou vzhůru - zatím jsou sedmí.

Výsledky

Hosté z Tempa toho naopak tentokrát moc nepředvedli a po zápase nehledali žádné výmluvy. "Háje nás přehrávaly od první minuty, zaslouženě vyhrály, byly lepší po celých devadesát minut," hodnotil na webu www.fotbalpraha.cz Václav Nechvíla, bývalý vynikající záložník Tempa, dnes asistent trenéra Libora Kollera. "Vytvořili jsme si jen jednu šanci ze standardky, jinak jsme dopředu neměli absolutně nic."

Jedinou šanci Tempa zlikvidoval domácí gólman Martin Tlustý, který sebou mrsknul k tyči a vyrazil na roh tvrdou střelu Jiřího Žaluda. "Naše zeď malinko zaspala, míč jsem viděl až na poslední chvíli. Šel k tyči, naštěstí zase ne tak moc, abych to nechytil," usmíval se hrdina okamžiku.

I díky němu Háje pohodlně dokráčely k vítězství. Radost jim kazilo jen zranění obránce Brože, který si nešťastně zlomil ruku a po půl hodině zamířil sanitkou přímo na sál.