Třinecký útočník  Jan Peterek (vlevo) v souboji s obráncem Petrem Kubošem ze

Třinecký útočník Jan Peterek (vlevo) v souboji s obráncem Petrem Kubošem ze Slavie. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Hokejisté Slavie nezvládli třetí třetinu, proto prohráli v Třinci

• 0
Přízrak jménem Třinec pronásleduje hokejovou Slavii dál. Na jaře červenobílí s Třincem vypadli v semifinále play-off, ačkoliv vedli už 3:1 na zápasy. V pátek Slavia prohrála na ledě úřadujících mistrů v prvním vzájemném utkání nové sezony 0:4, a darovala jim tak premiérové domácí vítězství.

Naopak Pražané prodloužili svou hořkou sérii bez výhry už na tři zápasy v řadě.

"Čtyřicet minut se nám dařil hokej, jaký chceme hrát. Zápas se zlomil v době, kdy jsme neproměnili ve dvou přesilovkách pět na tři ani ty nejvyloženější šance," řekl Jiří Čelanský, asistent trenéra Slavie.

Všechno podstatné se stalo až ve třetí třetině, první dvě dějství se totiž obešla bez branek. Nejblíže ke gólu měl v závěru první třetiny třinecký Adamský, jenž však trefil pouze tyč.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 10 tisíc korun a další prémie

Za to, že se na první branku čekalo až do 44. minuty, Slavia vděčí svému brankáři Kopřivovi, na něhož svištěly puky i při přesilovkách jeho týmu.

Slávisté si zřejmě nepřečetli statistiky z nedělního duelu Třince v Mladé Boleslavi, kdy Oceláři skórovali hned šestkrát. Tentýž recept mistři aplikovali i včera proti Slavii: dali sice o dva góly méně, ale na výhru jim to bohatě stačilo.

"Dvě třetiny jsme hráli dobře, máme se od čeho odrazit. Na nějakou paniku není čas," pravil útočník Slavie Tomáš Svoboda.