Slávisté se radují z gólu v Pardubicích. Vlevo je Petr Jelínek, vpravo Tomáš Micka. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hokejisté Slavie porazili Pardubice. Od elitní šestky je dělí jen bod

• 0
Už jen jeden bod ztrácejí hokejisté Slavie na šestou příčku, která by jim zaručila přímý postup do extraligového čtvrtfinále. Pražané vyhráli ve 48. kole na ledě mistrovských Pardubic 3:1 a připsali si tak čtvrtou výhru z posledních pěti kol.

"Už pět kol obrovsky bojujeme, snažíme se hrát kompaktně hlavně v předbrankovém prostoru a na venkovních stadionech se nám to daří. Proto teď děláme body," řekl spokojeně Jiří Čelanský, asistent slávistického kouče.

Do pardubické ČEZ Areny přišlo 10 104 diváků, pro Východočechy to byla největší návštěva této sezony, která vytvořila bouřlivou atmosféru. Ani ta ale domácím k výhře nepomohla.

Slavia se dostala do vedení ve 14. minutě, kdy v přesilovce skóroval Petr Kuboš. Už o minutu později vyrovnal Nahodil. Přesilovka? Oslabení? Slavii to bylo jedno. Ve 26. minutě se v početní nevýhodě trefil Lukáš Krenželok.

A v 54. minutě rozhodl o výsledku 3:1 Jakub Sklenář. Jak jinak – v přesilové hře. Do konce základní části extraligy zbývají pouhá čtyři kola. V tom nejbližším se Slavia představí v neděli na Kladně.