Hokejisté Sparty zdolali Liberec v prodloužení, extraligu vedou o skóre

9:13aktualizováno  9:13
Po vítězství 2:1 v extrémně důležitém utkání s Libercem dál hokejisté Sparty vedou extraligu, byť už jen o skóre před Budějovicemi. Holešovičtí porazili Liberec poprvé v sezoně a povedlo se jim to až v prodloužení.

Liberecký Petr Nedvěd (v tmavém) v buly proti sparťanovi Michalu Brošovi. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hraje se poslední minuta prodloužení, stav je 1:1 a je to liberecký útočník Martin Bulíř, kdo může rozhodnout duel o první místo proti Spartě.

Mladý útočník je před brankou úplně sám, ale nepodaří se mu zpracovat přihrávku. Je po šanci.

Sparťané odvezou puk do soupeřovy třetiny, nachomýtne se u něj Yorick Treille, jenž rozhodne o premiérovém vítězství Holešovických nad seveřany v této sezoně.

Je konec, zbylých 34 vteřin prodloužení se už hrát nemusí.

Liberec - Sparta 1:2.

"Zvládli jsme zápas mnohem lépe než ten předchozí v Liberci, i když jsme udělali jednu chybičku ve třetí třetině a soupeř ji potrestal," vyprávěl po utkání sparťanský brankář Tomáš Pöpperle.

Jestli jste si nebyli jisti, jak vypadá bitva o post lídra, po úterý musíte mít jasno.

K napínavosti včerejšího duelu přispěl hlavně nízký počet gólů, jenž připomínal spíše fotbalový zápas. Ovšem to, že utkání Liberce se Spartou bude vyrovnané, se dalo s úspěchem předpokládat už podle výsledků předchozích dvou vzájemných utkání z této sezony - 3:2 v prodloužení a 5:4.

A náboj tenhle zápas dopředu neztrácel ani přesto, že skomírajícímu Liberci se v posledních čtyřech utkáních povedlo nastřílet jen čtyři branky a že sparťané v neděli poprvé po deseti utkáních nebodovali, když prohráli v Kladně 1:3.

A další motivace pro Spartu? V Liberci nevyhrála dlouhé čtyři roky.

Spartě výtečně vyšel začátek, když už v páté minutě po pouhých 12 vteřinách využila Nedvědova vyloučení: Petr Ton střelou pod horní tyčku zajistil lídrovi vedení. Byl to Tonův čtrnáctý gól v sezoně. Liberec se pokoušel ztrátu co nejrychleji zlikvidovat, ale dlouho narážel jen na připraveného brankáře Pöpperleho, jenž vychytal Kudrnu, Bulíře i Nedvěda.

Sparta mohla zvýšit, Treille dokonce trefil tyč. A těsně poté Nedvěd bekhendovou střelou z mezikruží vyrovnal. Do konce třetí třetiny zbývalo přes osm minut.

Spartě by remízový bod k udržení se na prvním místě nestačil, ale Treille přidal krátce před koncem prodloužení vítězný gól.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

ZASE HRÁL. Největší aplaus patřil na Letné opět Tomáši Rosickému. Když ve...
Rosický onemocněl. Proti Slovácku bude hrát Sparta bez něj

Na začátku sezony nastoupil čtyřikrát po sobě jako střídající hráč, v páteční předehrávce se Slováckem se ho však sparťanští fanoušci nedočkají. Tomáš Rosický...  celý článek

Michal Sáček (vlevo) ze Sparty se snaží odpoutat od Vlastimila Daníčka ze...
Sparta - Slovácko 1:0, šance na obou stranách, jedinou proměnil Lafata

Sparťanští fotbalisté zase dali jen jeden gól, v předehrávce 4. kola proti Slovácku jim to nakonec se štěstím stačilo na vítězství. Z výsledkového tápání tým...  celý článek

POSILA DORAZILA. Fotbalová Slavia v pátek večer oznámila, že získala...
Dvě tváře nového slávisty Stocha: průšvihář i dobrák

Jedni vám o něm řeknou, že se chová jako blázen, je nafoukaný, dělá průšvih za průšvihem a nedá se s ním rozumně mluvit. Jiní ho zase vykreslí jako pohodového...  celý článek