Hokejové Slavii se po prohře s Litvínovem vzdaluje předkolo play-off

15:16aktualizováno  15:16
I při své tragické domácí bilanci (10 porážek z patnácti zápasů) měli jednu jistotu: venku se jim v poslední době dařilo. V každém z předchozích tří venkovních duelů vytěžili hokejisté pražské Slavie alespoň bod, ale v neděli se jim v Litvínově nepovedlo ani to. Ačkoliv červenobílí na severu dvakrát vedli, stihli prohrát 2:3 ještě v základní hrací době.

DVA VOUSÁČI: Sparťanský útočník Alex Foster v těsném souboji s obráncem Slavie Pavlem Kolaříkem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

"Zápas jsme nerozehráli špatně, ale třetí třetina byla z naší strany opět pasivní. Udělali jsme hrubky a soupeř je potrestal," pravil slávistický asistent trenéra Jiří Čelanský.

Ve třech rozdílných náladách včera v Litvínově odcházeli slávisté do kabin: Po první třetině byl stav 0:0.

Po druhé díky dvěma přesilovkovým gólům vedli 2:1.

A po třetí třetině, kdy nejprve Kubinčák vyrovnal a poté Hojsa z trestného střílení zařídil Litvínovu vítězství, si jen mohli připomínat hořkou pravdu: na reparát si budou muset počkat až do 20. prosince. V ten den po reprezentační přestávce hostí Třinec.

Nezdar v Litvínově pro Slavii znamená jediné. Na desáté, poslední postupové místo do předkola play-off ztrácí už devět bodů (a pokud v úterý Kladno uspěje ve Vítkovicích, bude to ještě víc).

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pohřeb Rudolfa Bati, bývalého uznávaného hokejového rozhodčího a fotbalového...
Poslední rozloučení s Rudolfem Baťou, dorazili Křetínský či Bříza

Zástupci fotbalu i hokeje, nejvýznamnější představitelé sportu, bývalí i současní reprezentanti se přišli naposled rozloučit s Rudolfem Baťou, uznávaným...  celý článek

Slávističtí fotbalisté při děkovačce fanouškům na stadionu APOEL Nikósie po...
Nová Slavia se tvoří za pochodu. Proklouzne přece jen do Ligy mistrů?

Nikósie (Od našeho zpravodaje) V květnu 2014 málem sestoupila, letos se Slavia pere o Ligu mistrů. Měla by se kritizovat za zbytečnou porážku 0:2 na Kypru?  celý článek

POSILA DORAZILA. Fotbalová Slavia v pátek večer oznámila, že získala...
Dvě tváře nového slávisty Stocha: průšvihář i dobrák

Jedni vám o něm řeknou, že se chová jako blázen, je nafoukaný, dělá průšvih za průšvihem a nedá se s ním rozumně mluvit. Jiní ho zase vykreslí jako pohodového...  celý článek