DVA VOUSÁČI: Sparťanský útočník Alex Foster v těsném souboji s obráncem Slavie

DVA VOUSÁČI: Sparťanský útočník Alex Foster v těsném souboji s obráncem Slavie Pavlem Kolaříkem. | foto: Michal Šula, MAFRA

Hokejové Slavii se po prohře s Litvínovem vzdaluje předkolo play-off

• 0
I při své tragické domácí bilanci (10 porážek z patnácti zápasů) měli jednu jistotu: venku se jim v poslední době dařilo. V každém z předchozích tří venkovních duelů vytěžili hokejisté pražské Slavie alespoň bod, ale v neděli se jim v Litvínově nepovedlo ani to. Ačkoliv červenobílí na severu dvakrát vedli, stihli prohrát 2:3 ještě v základní hrací době.

"Zápas jsme nerozehráli špatně, ale třetí třetina byla z naší strany opět pasivní. Udělali jsme hrubky a soupeř je potrestal," pravil slávistický asistent trenéra Jiří Čelanský.

Ve třech rozdílných náladách včera v Litvínově odcházeli slávisté do kabin: Po první třetině byl stav 0:0.

Po druhé díky dvěma přesilovkovým gólům vedli 2:1.

A po třetí třetině, kdy nejprve Kubinčák vyrovnal a poté Hojsa z trestného střílení zařídil Litvínovu vítězství, si jen mohli připomínat hořkou pravdu: na reparát si budou muset počkat až do 20. prosince. V ten den po reprezentační přestávce hostí Třinec.

Nezdar v Litvínově pro Slavii znamená jediné. Na desáté, poslední postupové místo do předkola play-off ztrácí už devět bodů (a pokud v úterý Kladno uspěje ve Vítkovicích, bude to ještě víc).