Momentka z utkání Kolín - Polepy

Momentka z utkání Kolín - Polepy | foto: Radek Cihla, MAFRA

Jak Kolín školili v divizním šlágru fotbalistů jeho bývalí hráči

• 0
Není kde zaparkovat, od jediné kasy se táhne v trojstupu dlouhý špalír lidí. Hlasatel později oznámí: utkání sleduje 730 platících diváků. Téměř osm stovek fanoušků na sportovní události v Kolíně? A nejde o hokej? Tak co se to děje? Ve fotbalové divizi přijely k mistrovskému zápasu Polepy a to je derby jako řemen.

Hostující tým dorazil v autobusu veteránského věku, přivezl houf sympatických diváků a odvezl překvapivou výhru 3:2. A tak těžko říct, kdy se tak početná návštěva na kolínský stadion zase vrátí, většina příznivců byla z porážky domácího favorita pořádně zklamaná.

"O diváky stále bojujeme," uvedl šéf kolínského klubu František Bílek. "Většinou jsme rádi, když jich přijdou více než dvě stovky."

Příznivci si možná teprve zvykají na nedělní termín, v Kolíně se fotbal dlouhé roky pojil se sobotou. "Navázali jsme spolupráci s druholigovou Vlašimí, jsme jejich farmou. A jelikož oni hrají doma v sobotu, my jsme zvolili neděli, abychom si případně mohli půjčit posily," vysvětlil Bílek.

Už se zdálo, že se právě tahle strategie vyplatí. Z Vlašimi byl povolán na výpomoc kanonýr Jan Jícha, naskočil do druhé poločasu, a hned gól. Další dotek s míčem a další gól. Polepský brankář David Procházka možná zalitoval, že si před přestávkou dělal legraci z domácího kotle.

Pak se stal terčem pokřiků on, diváci ho dobře znají, vždyť za Kolín hrával. Stejně jako řada jeho spoluhráčů. A právě ti v sobě z čista jasna probudili maximální motivaci.

Hlavička na 1:2 – bývalý obránce Kolína František Suchánek.

Hlavička na 2:2 – bývalý obránce Kolína Lukáš Kalivoda.

No a aby se to nepletlo, Kolín bez vyloučeného kapitána Jana Štočka definitivně pohřbil další jeho bývalý hráč: 2:3 Libor Křelina.

Pro Polepy to byla fotbalová pohádka, hráči na sebe naskákali, plácali si s fanoušky, řvali vítězné chorály. "Užili jsme si to, ale jinak je pro mě Kolín dál favoritem téhle soutěže," řekl polepský špílmachr Lukáš Kmoch.

Lehko uhodnout, kde s fotbalem začínal. Ano, v Kolíně, který se ho před pár lety lehkovážně zbavil. Kdyby tak neudělal, možná nedělní derby skončilo jinak...