Petr Ton (vlevo) a Michal Broš pózují s dresy hokejové Sparty. | foto: Michal Kamarýt, ČTK

Kapitán a jeho asistenti aneb tři veteráni. I díky nim Sparta vede

• 0
Pro fanoušky hokejové Sparty to musí být už skoro nuda. Příjemná nuda. Když je týmu nejhůř, pomohou tři veteráni. O kom je řeč? Přece o kapitánovi Michalovi Brošovi a jeho asistentech Petru Tonovi a Petru Tenkrátovi, třech nejstarších mužích holešovické party. Jejich kouzlo znovu mocně zafungovalo ve čtvrtek.

Sparta hrála duel o první místo v Českých Budějovicích. Přestože nakonec vyhrála 4:1, dlouho o gól prohrávala, ale těsně před koncem druhé třetiny Tenkrát nahodil puk směrem k budějovické brance... A byl z toho gól!

Jak se to přihodilo? Plachtící puk nečekaně přeskočil nastavenou lapačku budějovického gólmana Kováře a skončil za jeho zády. "Tohle bylo vyloženě nahození z nouze," prohlásil televizní spolukomentátor David Pospíšil.

Další Tenkrátův gólový moment přišel ve 48. minutě: 34letý forvard měl před sebou prázdnou branku. A na 3:1 zvyšoval... Uhodli jste, další veterán Ton.

To už bylo jasné, že Sparta nezůstane první jen 48 hodin, ale že si pozici lídra extraligy udrží i přes svátky. Na druhé Budějovice má luxusní náskok pět bodů.

"Jestli jsme spokojení? To nemusím říkat, to je přece jasné," culil se do kamery České televize sparťanský brankář Tomáš Pöpperle.