PŘETLAČOVANÁ. Ukázka tvrdosti v utkání Hradec Králové vs. Kladno

PŘETLAČOVANÁ. Ukázka tvrdosti v utkání Hradec Králové vs. Kladno | foto: Michal Klíma, MAFRA

Stejné skóre i čas, ale tentokrát Kladno obrat z 0:3 nezvládlo

• 0
Jen dva vstřelené góly a žádný bod. To je vysvědčení hokejistů Kladna ze vzájemných zápasů proti Hradci Králové v této sezoně. V pátek na východě Čech prohráli 0:4.

Oba soupeře před zápasem dělilo pětatřicet bodů a na ledě to bylo znát prakticky od první minuty. Domácí si šli pro tři body, hosté jim ani příliš situaci nekomplikovali.

První jasnou příležitost ještě Východočeši neproměnili, Knotek totiž Cháberu nepřelstil, ale v 8. minutě již tradičně zafungovala největší zbraň domácích. První útok proměnil přesilovku, perfektní kombinaci celé formace zakončil z jednoduché pozice kapitán Šimánek.

K elitnímu hradeckému útoku se o tři minuty později přidala čtvrtá řada. Rousek se hbitě protáhl mezi obránci a překonal Cháberu podruhé. Východočeši byli v té době jasně lepší, Kladno mělo jen jednu šanci ve vlastním oslabení, jenže Šilhavý netrefil branku.

Hosté se vymanili z tlaku až na konci třetiny – a poměrně slušně hráli i v té druhé. Kladno tedy aspoň opticky srovnalo hru, jenže příliš nebezpečné nebylo. V prostřední části mělo opět jen jednu příležitost. V přesilovce se dostal k dorážce Kuchler, jenže brankář Kantor ucpal prostor u levé tyče betonem. Zato na druhé straně znovu skóroval čtvrtý útok. Ve 31. minutě vyjel zpoza brány Švihálek a protlačil puk do sítě.

"Vedli jsme o tři góly, ale v žádném případě jsme nesměli polevit. Kladno v minulém kole prohrávalo o tři góly a nakonec vyhrálo po nájezdech," připomněl útočník Michal Švihálek. Hradec opravdu nepolevil, v 52. minutě naopak Kudrna završil skóre na 4:0.

Kladno v neděli od 17.30 hodin hostí Liberec.