Pavel Medynský

Pavel Medynský | foto: Michal Sváček, MAFRA

Narozeninový dárek pro trenéra Bohemians: remíza s Olomoucí

• 0
Když se s míčem přilepeným u nohy ocitl sám před brankářem, klidně mohl před zakončením zavřít oči. Prásk! Prudká střela Martina Nešpora skončila v síti. Bohemians 1905 - Olomouc 1:0.

Těžko říct, zda Nešpora v tu chvíli rozparádila krásná akce, jež předcházela jeho trefě, nebo vědomí, že zelenobílí už určitě nedopadnou jako v předchozím duelu (porážka 0:2 v Mladé Boleslavi).

Zavěsil se do vzduchu a vystřihl elegantní salto s krátkým mezipřistáním na rukách. Ani Nešporova branka ani její následná oslava však zelenobílým výhru nepřinesla: Klokani svému trenérovi Pavlu Medynskému k jeho 47. narozeninám darovali bod za remízu 1:1.

Tu zařídil krátce před přestávkou olomoucký Hořava, jenž využil laxního přístupu protivníka a střelou k levé tyči vyrovnal. Času na střelu mu zadáci Bohemians poskytli spoustu.

Utkání Bohemians 1905 versus Olomouc ve videoreportáži

Pro Klokany to byla smutná tečka za prvním poločasem, který jinak sehráli výtečně. Obětavost a koncentrace, to byly jejich největší zbraně. Bylo vidět, jak moc chtějí poprvé od 21. srpna doma vyhrát.

Jejich sny jim však sebral olomoucký kat Hořava. "Jestli je to ztráta? Nejsme přece Real Madrid, abychom kosili jednoho soupeře za druhým," pravil po zápase Radek Sňozík, brankář Bohemians. "Buďme rádi za těch devatenáct bodů, které máme."

A na závěr ještě trocha statistiky: z posledních sedmi utkání Bohemians vyhráli jediné. "Přestali jsme si vypracovávat šance a obvykle dáme jen jeden gól. To se pak vyhrávat nedá," vysvětlil oslavenec, trenér Medynský. "My se ale brzy zvedneme a zase začneme vyhrávat." Bude mít pravdu?