V provozu tramvají bude prioritou snaha o zajištění provozu na tzv. páteřních linkách – linky číslo 9, 17 a 22, dále to budou linky číslo 1, 2, 3, 7, 10, 11, 12, 14, 18, 19, 20, 24, 25 a 26.
Reálné kapacitní možnosti v průběhu dne nelze zatím přesně odhadnout. Největší omezení provozu (případně i situaci, kdy linka vůbec nepojede) lze očekávat u linek číslo 4, 5, 6, 8, 15, 16, 21 a 36.
Provoz lanové dráhy na Petřín by měl být zajištěn.
V provozu autobusů bude prioritou přednostně vypravit linky:
- 100 Zličín – Letiště Ruzyně / Terminál 1
- 107 Dejvická – Suchdol
- 119 Dejvická – Letiště Ruzyně
- 133 Staroměstská – Depo Hostivař
- 136 Vozovna Kobylisy – Prosek – Koleje Jižní Město
- 139 Želivského – Na Beránku
- 140 Palmovka – Čakovice
- 198 Smíchovské nádraží – Sídliště Písnice
- 200 Kobylisy – Sídliště Bohnice
- 235 Nové Butovice – Velká Ohrada – Nad Malou Ohradou – Nové Butovice
- AE Hlavní nádraží – Letiště Ruzyně
Pokud to bude kapacitně možné pouze menší omezení se dotknou linek:
- 112 Nádraží Holešovice – Zoologická zahrada – Podhoří
- 135 Florenc – Jižní Město
- 170 Jižní Město – Vavřenova
- 174 Dejvická – Velká Ohrada
- 177 Chodov – Skalka – Poliklinika Mazurská
- 183 Sídliště Čimice – Nádraží Hostivař – Sídliště Petrovice
- 195 Sídliště Čakovice – Jesenická
- 197 Smíchovské nádraží – Sídliště Lhotka – Chodov (nepojedou zkrácené spoje Chodov – Volha)
- 218 Dejvická – Sídliště na Dědině
- 271 Skalka – Háje
Pro další skupinu linek je dohodnuto nahrazení vozů DP vozy a řidiči externího dopravce. Jedná se o linky:
- 106 Kavkazská – Nádraží Braník
- 109 Palmovka – Sídliště Rohožník
- 120 Na Knížecí – Klukovice
- 158 Českomoravská – Obchodní centrum Čakovice – Miškovice
- 172 Smíchovské nádraží – Sídliště Radotín
- 184 Nové Butovice – Petřiny
- 213 Želivského – Jižní Město
- 241 Smíchovské nádraží – Lipence
- 261 Černý Most – Výzkumné ústavy Běchovice – Klánovice
- 265 Depo Hostivař / Nádraží Uhříněves – Lipany – Kolovraty
- 266 Depo Hostivař – Uhříněves – Královice
- 340 Dejvická – Roztoky, Levý Hradec
- 347 Zličín – Hostivice, Břve, sportovní hala – Motol
- 364 Depo Hostivař – Doubek
- 366 Depo Hostivař – Křenice – Březí, Podskalí
- ZOO Nádraží Holešovice – ZOO
Dle možností budou případně nahrazeny ve vybraných obdobích tyto linky:
- 103 (08:30–15:00 hodin), 112 (7:00–17:00 hodin), 162 (08:00–13:30 hodin), 169 (08:00–13:30 hodin), 351 (09:00–13:00 hodin), 365 (09:00–13:00 hodin), 378 (08:30–14:30 hodin).
V případě dostatečného počtu řidičů budou jako další zajištěny tyto linky:
- 111, 116, 118, 121, 123, 124, 125, 130, 131, 137, 144, 147, 152, 154, 160, 161, 164, 167, 175, 176, 179, 180, 181, 185, 186, 188, 189, 191, 192, 193, 202, 205, 215, 217, 225, 230, 231, 236, 245, 246, 248, 249, 250, 253, 254, 256, 291, 292, 301, 305, 312, 329, 351, 352, 355, 359, 363, 365, 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509, 510, 511, 512, 513, 514, 515
Podle momentální situace v provozu budou pro tento den pravděpodobně zrušeny linky:
- 101 Nádraží Hostivař – Tolstého
- 102 Nádraží Holešovice – Sídliště Bohnice – Staré Bohnice
- 103 Ládví – Ďáblice – Březiněves
- 104 Na Knížecí – Slivenecká
- 108 Hradčanská – Ciolkovského
- 113 Kačerov – Písnice
- 114 Kačerov – Šeberák
- 115 Chodov – Městský archiv – Chodov
- 117 Kačerov – Poliklinika Modřany
- 122 Depo Hostivař – Jižní Město
- 128 Hlubočepy – Žvahov
- 129 Smíchovské nádraží – Baně
- 143 Dejvická – Stadion Strahov
- 147 Dejvická – Výhledy
- 148 Podolská vodárna – Kavčí hory – Budějovická
- 149 Dejvická – Nové Butovice
- 150 Želivského – Poliklinika Modřany
- 151 Českomoravská – Poliklinika Prosek
- 155 Želivského – Sídliště Malešice
- 157 Na Beránku – Kačerov
- 162 Kobylisy – Dolní Chabry
- 163 Depo Hostivař – Štěrboholy – Sídliště Rohožník
- 169 Kobylisy – Sídliště Čimice
- 182 Kloboučnická – Sídliště Lhotka
- 203 Vavřenova – Kačerov – Jižní Město
- 208 Želivského – Dolní Počernice
- 216 Hradčanská – Bořislavka – Nové Vokovice
- 219 Nové Butovice – Bavorská
- 224 Strašnická – Skalka
- 243 Smíchovské nádraží – Sídliště Zbraslav
- 244 Smíchovské nádraží – Sídliště Radotín
- 247 Chaplinovo náměstí – Pod Lochkovem
- 257 Zličín – Sobín
- 259 Letňany – Vinoř
- 267 Háje – Uhříněves – Nedvězí
- 273 Hloubětínská – Černý Most – Ve Žlíbku
- 378 Letňany – Jenštejn, Hradní – Radonice
- školní linky číslo 551 – 571
- H1 Černý Most – Poliklinika Budějovická – Chodov
Aktuální provozní informace cestující získají na internetových stránkách společnosti www.dpp.cz a také na infolince DPP 296 19 18 17, která bude 16. června 2011 posílena.
Dopravní podnik posílí rovněž provoz Infocenter, které budou 16. června 2011 mimořádně v provozu od 05:00 hodin do 23:00 hodin.