Prodlouží fotbalová Sparta proti Liberci rekordní sérii?

9:45aktualizováno  9:45
Jeden rekord už v rozehrané sezoně překonali, k druhému mají ještě poměrně daleko. Fotbalisté pražské Sparty vyhráli všech devět utkání od startu nového ročníku, což se dosud žádnému týmu v historii Gambrinus ligy nepovedlo. V součtu s minulou sezonou Letenští vyhráli už 13 utkání v řadě.

Liberecký Theodor Gebre Selassie (vlevo) atakuje unikajícího Libora Sionka ze Sparty. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

K tomu, aby se mohli přiblížit dalšímu rekordu - patnácti vítězstvím za sebou - potřebují Letenští v sobotu porazit Liberec.

Že to rudí koně nebudou mít jednoduché, napovídá třeba fakt, že Severočeši hned v úvodním kole této sezony dokázali obrat o body mistrovskou Plzeň (2:2).

Sparta měla před reprezentační přestávkou famózní formu: v devíti utkáních nastřílela 23 branek a obdržela jen čtyři.

"Někteří hráči byli s reprezentací, jiní měli zdravotní problémy," řekl pro klubový web sparťanský trenér Martin Hašek.

Jisté je, že Haškovi proti Liberci bude chybět zraněné duo Kušnír -Hušek, nejistý je i start Matějovského, jenž má od duelu s Příbramí potíže s třísly.

"Já jsem ale optimista. Věřím, že Matějovský nastoupí," pravil Hašek před utkáním se soupeřem, jenž už třikrát v řadě nevyhrál.

Zápas Sparta - Liberec se hraje v sobotu od 18.20 hodin na Letné (živě vysílá ČT 4).

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hlavičkový souboj mezi Vojtěchem Kubistou z Jablonce (vlevo) a Branislavem...
Jablonec - Dukla 2:2, domácí ještě nevyhráli, promrhali dvougólový náskok

Ani ve 4. kole fotbalové ligy Jablonec nevyhrál. Byť vedl nad Duklou v prvním poločase už 2:0, náskok do konce zápasu neudržel. V poslední minutě kopal domácí...  celý článek

Sparťanský brankář Sami Aittokallio sleduje, co se před ním děje v duelu proti...
Sparta prohrála s Eisbären a na berlínském turnaji skončila druhá

Hokejisté Sparty prohráli na turnaji v Berlíně s domácími Eisbären 3:6 a skončili druzí právě za nedělním sokem. V prvním duelu vyhráli Pražané v sobotu nad...  celý článek

Stoper David Hovorka se vrátil do Sparty.
Odchovanec Hovorka se dočkal debutu za Spartu. O zdraví už nechce mluvit

Doteď se ve sparťanském dresu nejvíc proslavil, když dal za juniorku gól zadkem. Video s kuriózní fotbalovou brankou obletělo svět, ale David Hovorka by na...  celý článek