DO SKLUZU. Ostravský fotbalista Zdeněk Šenkeřík zastavuje akci příbramského protihráče Daniela Tarczala. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Pumelice trefila Příbrami tři body. Nemá to logiku, divil se kouč

• 0
Fotbalisté Příbrami v neděli potvrdili pohodový vstup do prvoligového ročníku. V Hradci Králové zvítězili 1:0 a v tabulce mají po pěti kolech krásných devět bodů. "Nemá to logiku. V minulých kolech jsme předvedli dva vynikající výkony, v nichž se hrálo nahoru dolů, a nezískali jsme ani bod. V Hradci máme z takové šmudly tři," prohlásil příbramský kouč David Vavruška.

I díky tomu, že domácí v utkání nevyužili pokutový kop. V 65. minutě ho zahrával kapitán Fischer, ale hostující branku přestřelil. "Beru to na sebe. Měli jsme sice dost dalších šancí, ale penaltu prostě musím dát," litoval východočeský kapitán.

Zápas tak rozhodla nádherná střela hostujícího Tarczala z počátku druhého poločasu. Záložník se dostal k míči vyraženému brankářem Lindrem po střele Koukala, bez váhání se do něj opřel a poslal ho odrazem od břevna do domácí branky. Krásný fotbalový okamžik!

Tarczal tak letos rozhodl už druhé střetnutí, tři body zařídila i jeho branka proti Žižkovu. V předchozích sezonách přitom nikdy v lize neskóroval.

Utkání Hradec Králové versus Příbram ve videoreportáži

První poločas moc nepřipomínal, že proti sobě hrají týmy, které se oproti minulé sezoně střelecky zvedly. Zvlášť hosté z Příbrami vypadali v útoku hodně neškodně.

Navíc jejich soustředěná obranná hra, díky níž nepouštěli domácí do žádného přečíslení, byla pro diváky těžko stravitelná. Hradec se ji snažil často překonat zdlouhavým rozehráváním, což k úspěchu nevedlo, stejně jako několik rychlých pokusů.

"Hradec nás přehrál nejvíc z dosavadních pěti soupeřů. Měl velké šance, ale neproměnil je. Na naši hru se nekoukalo hezky, jenže ty tři body nám pomůžou ke klidu," uvedl David Vavruška.

Druhý poločas začal pro domácí hráče šokem z inkasované branky a dlouho jim trvalo, než se z něj dostali. Pomohlo jim v tom dvojnásobné střídání. Jenže reprezentant v příbramské brance Aleš Hruška pokaždé odolal. "Tolik šancí jako v tomto zápase už asi dlouho mít nebudeme," povzdechl si hradecký kouč Václav Kotal.