Sedmigólová smršť odvrátila druhou prohru florbalistů Střešovic

14:20aktualizováno  14:20
Jestli stále nevěříte, že je letošní ročník florbalové extraligy mužů extrémně vyrovnaný, pak vám víkendové úvodní zápasy finále play-off mezi Střešovicemi a Ostravou poskytly další důkaz.

Milan Garčar (vpravo) ze Střešovic v duelu s Chodovem. | foto: ČTK

Tatran, florbalový gigant v Čechách, měl velké problémy už v semifinále. Proti Chodovu potřeboval na postup všech pět zápasů.

A těžkou práci má i ve finálovém boji o titul s Ostravou. Sobotní první zápas Střešovice prohrály 2:3 v prodloužení. Nepomohl jim ani vyrovnávací gól Fridricha 42 vteřin před koncem základní hrací doby.

"Prohráli jsme si zápas výkonem v prvních dvou třetinách. Bylo to cítit už před zápasem. Někteří hráči nebyli připravení, přijeli pozdě," zlobil se trenér Tatranu Jan Zahalka. "Lepší jsme byli až od třetí třetiny."

Možná, že v neděli Střešovičtí dorazili do kabiny na zápas včas, ale skóre znovu dotahovali až v závěrečné dvacetiminutovce.

Před ní prohrávali 2:6, nechybělo moc, aby do Ostravy odjížděli za stavu 0:2. Pak ale následovala sedmigólová smršť. Dvěma góly a dvěma nahrávkami se na ní podílel Martin Richter. "Nikdy to nevzdáváme," prohlásil kouč Zahalka.

Pražané jako kdyby si vzpomněli, že už jedno utkání s Ostravou v této sezoně podobně obrátili. Během základní části prohrávali v Ostravě 3:7 a nakonec zvítězili 8:7 v prodloužení.

"Věděli jsme, že to můžeme otočit, protože jednou už se nám to letos povedlo," potvrdil útočník Tatranu Martin Richter. "Byla v tom trocha štěstí a velká dávka bojovnosti." Proto je po zápasech v Praze stav vyrovnaný 1:1.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Český basketbalista Tomáš Satoranský (vpředu) a Furkan Aldemir z Turecka v...
Porážka v poslední sekundě. Čechy obral o vítězství turecký Muhammed

Čeští basketbalisté svedli proti Turecku urputný boj se smutným koncem. V zaplněné hale Královka nakonec padli 66:67 a v přípravě na mistrovství Evropy...  celý článek

Slávističtí fotbalisté při děkovačce fanouškům na stadionu APOEL Nikósie po...
Nová Slavia se tvoří za pochodu. Proklouzne přece jen do Ligy mistrů?

Nikósie (Od našeho zpravodaje) V květnu 2014 málem sestoupila, letos se Slavia pere o Ligu mistrů. Měla by se kritizovat za zbytečnou porážku 0:2 na Kypru?  celý článek

Sparťanský kanonýr David Lafata (vlevo) a Jan Navrátil ze Slovácka
Nabuzené Slovácko si na Spartu věří, Lafata může hrát 400. zápas v lize

Předvést hezkou hru, dát víc než jeden gól a zvítězit. Fotbalová Sparta si pro páteční předehrávku 4. ligového kola proti Slovácku dává cíle, které se jí v...  celý článek