Vozy metra budou řídit strojvedoucí v dobových hnědých uniformách a souprava bude vybavena na čelech vlaku s původními tabulemi s konečnou stanicí. "Všem zájemcům pro cestu tímto zvláštním spojem postačí klasické jízdenky nebo časové kupony," uvedl mluvčí.
Trasa bude stejná jako v roce 1978
První soupravy vyjedou v 11.45 ze stanice Dejvická do stanice Náměstí Míru. Trasa i termín úvodní jízdy jsou identické jako při zahájení provozu v roce 1978. Druhá jízda historické soupravy povede po trase Dejvická - Želivského, zprovozněné v prosinci 1980. Třetí jízda bude v trase Dejvická - Strašnická a čtvrtá povede ze stanice Dejvická na Skalku.
V roce 1978 jezdilo na lince A devět vlaků v minimálním intervalu 180 sekund a v maximálním 360 sekund. Původně tu jezdily čtyřvozové soupravy a osádku vlaků tvořil strojvedoucí a jeho pomocník. Teprve od 28. února 1982 jsou všechny soupravy na této lince pětivozové.
Jak vypadala trasa metra A
Zdroj: DPP |