Od pondělí bude dopravní podnik rekonstruovat tramvajovou trať ve Štefánikově ulici. Místo tramvají bude v úseku Na Knížecí - Újezd jezdit náhradní autobusová linka X-20. Výluka potrvá do poloviny prosince.
„Rekonstrukcí trati v ulici Štefánikova pokračuje modernizace tramvajových tratí v hlavním městě. V jejím průběhu dojde k odstranění dožitých velkoplošných panelů BKV z roku 1998 a celé zbylé konstrukce, která je z roku 1981. Tu nahradí konstrukce pevné jízdní dráhy systému W-tram s protihlukovými prvky a převážně asfaltovým krytem,“ řekl Miroslav Penc, vedoucí jednotky Dopravní cesta Tramvaje DPP.
Celkové náklady na modernizaci tohoto úseku se předpokládají ve výši cca 55 milionů korun. V době trvání výluky bude linka č. 9 v úseku Anděl – Lazarská odkloněna přes zastávky Zborovská, Palackého náměstí a Karlovo náměstí. V souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati budou v této oblasti platit dočasné změny také pro automobilovou a autobusovou dopravu.
Kudy to pojedeRekonstrukce trati znamená výluku tramvajových linek. - Linka 12 bude do 14. listopadu ve směru od Palmovky ukončena v dočasně zřízené zastávce Švandovo divadlo na náměstí Kinských a od 15. listopadu bude prodloužena do dočasně zřízené zastávky Arbesovo náměstí u křižovatky ulic Zubatého a Štefánikova.
- Linka 20 bude ve směru od Divoké Šárky odkloněna ze zastávky Újezd po trase linky č. 9 na Spojovací.
- Linky 9 a 14 budou jezdit přes Palacké a Karlovo náměstí, trasa linky 3 se proto posune a bude jezdit přes Myslíkovu.
- Linka 6 bude ve směru od Spořilova zkrácena do zastávky Karlovo náměstí, dále bude pokračovat jako linka 4 ve směru na Kubánské náměstí.
- Linka 16 bude prodloužena do zastávky Sídliště Řepy.
- Noční linky 58 a 59 budou v Úseku Anděl – Národní divadlo odkloněny přes zastávky Zborovská a Jiráskovo náměstí.
- Po dobu výluky bude zavedena v denním provozu linka 39 v trase Sídliště Barrandov – Hlubočepy – Smíchovské nádraží – Anděl (v Nádražní ul.) – Anděl (v Plzeňské ul.) – Kotlářka – Motol – Sídliště Řepy.
- V ranní špičce pracovních dnů bude zavedena také linka 36 v trase Sídliště Barrandov – Hlubočepy – Smíchovské nádraží.
|