GÓL. Útočník Sparty Ivan Rachůnek (uprostřed) skóruje.  Plzeňský brankář Marek

GÓL. Útočník Sparty Ivan Rachůnek (uprostřed) skóruje. Plzeňský brankář Marek Mazanec se natahoval marně. | foto: ČTK

Už zase. Hokejová Sparta se po pěti dnech znovu představí proti Plzni

• 0
Pouhých pět dní. Právě taková doba dělí dva souboje hokejistů pražské Sparty s Plzní. V prvním duelu, hraném minulý čtvrtek v Praze, zvítězili Holešovičtí 4:1, druhý je na programu ve středu od půl šesté večer v Plzni.

Sparťané se sice pyšní sympatickou sérii osmi zápasů s alespoň jedním získaným bodem v řadě, horší to však v minulém týdnu bylo s jejich ofenzivou: během tří utkání se Sparta trefila jen čtyřikrát. Z toho všechny čtyři trefy zaznamenala v jediném zápase - právě proti Plzni.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

V derby na Slavii (0:1 po nájezdech) a doma s Kladnem (0:1 po prodloužení) jí na gól nestačila ani celá základní hrací doba plus prodloužení. "Zápas na Slavii byl bojovnější a agresivnější, zatímco s Kladnem to bylo všechno spíš o obraně," porovnával pro iDNES.cz sparťanský útočník Petr Tenkrát.

"Do každého zápasu jdeme s jinou taktikou, ale vyhrát chceme vždy a k tomu jsou góly zapotřebí. Věřím, že proti Plzni nějaké vstřelíme a začne se nám směrem dopředu zase dařit," citovala ČTK sparťanského asistenta Patrika Martince.

Ve svém posledním utkání udrželi čisté konto i Plzeňští. Ti však zvítězili ve Vítkovicích 3:0.