Volejbalisté z Benátek se přetahovali o vítězství s hráči z Ostravy.

Volejbalisté z Benátek se přetahovali o vítězství s hráči z Ostravy. | foto: František Stýblo / PPNA.cz

Volejbalisté Benátek vyhráli velkou bitvu nad Ostravou

• 0
Benátky nad Jizerou hostily v rámci desátého kola volejbalové extraligy DHL Ostravu. Vyrovnaný zápas zakončený až pátým setem přinesl zaplněnému hledišti pohled na doposud nejlepší výkon domácích.

Karbo Benátky letos podávají vyrovnané výkony a doposud patří do vedoucí trojice extraligy, Ostravě se nedaří dle jejich představ a zatím je na sedmém místě. Trenéra Ostravy, Zdeňka Šmejkala, trápila během úvodních kol hlavně nemocnost a úrazy hráčů.

Benátečtí hráči vstoupili do zápasu dobře. První set si udržovali náskok, v koncovce setu dokonce 23:16, ale po velice kvalitním servisu ostravského blokaře Vladimíra Sobotky to bylo už jen 23:21. Nakonec ale Benátky své vedení uhájily a set vyhrály poměrem 25:22.

Druhý set byl v režii hostů z Ostravy a vyhráli ho 25:21. Stejný průběh dokazující vyrovnanost obou týmů měly i další sety. Třetí vyhráli domácí 25:20, čtvrtý hosté 25:19.

VÍCE O VELEJBALU ČTĚTE ZDE

Benátečtí hráči tak museli v této sezoně poprvé hrát tie-break. Domácí si na začátku páté sady vytvořili čtyřbodový náskok, který ale rychle ztratili. Přetahovaná o každý bod pokračovala až do stavu 8:8, pak Karbo zahájilo útok na vítězství, který mu vyšel, a zkrácenou sadu vyhrálo poměrem 15:12.

Ostrava hrála velice rychlý volejbal, ale sama hodně kazila a to zejména při podání. Trenérem Ostravy je mimojiné Zdeněk Šmejkal, který loni vedl Benátky a dosáhl s nimi zatím historického úspěchu, kdy vybojovaly konečné sedmé místo.

Dalším soupeřem Benátek bude v sobotu 13. listopadu od 17 hodin vedoucí tým extraligy z Českých Budějovic.