Kapitán volejbalistů z Benátek nad Jizerou Karel Kvasnička.

Kapitán volejbalistů z Benátek nad Jizerou Karel Kvasnička. | foto: František Stýblo / PPNA.cz

Volejbalisté Karbo Benátky „přejeli“ Příbram jednoznačně 3:0

• 0
Volejbalisté Karbo Benátky nad Jizerou hostili ve 14. kole nejvyšší volejbalové soutěže tým Příbrami. Zápas plný emocí vyzněl lépe pro domácí, kteří jej vyhráli 3:0. Hráčům z Benátek se proti Příbrami daří, stejným poměrem jako ve čtvrtek vyhráli i na příbramské palubovce.

Přestože domácí Karbo trápí celý týden velká nemocnost, tým hrál dobře. Na postu libera letos poprvé nastoupil Vladimír Němeček, Petr Habada totiž bere antibiotika a hrát proto nemohl. Stejně tak na post hlavního trenéra usedl Václav Němeček ml., který tým kvůli nemoci Lubomíra Vašiny vedl celý týden.

Zápas byl nervózní, hodně k tomu přispívaly sporné výroky rozhodčích. První set byl víceméně v režii domácích, vyhráli ho poměrem 25:21.

Ve druhém setu to bylo podobné, Benátky si dokonce vytvořily náskok 24:15. Ten ale po oddechovém čase dokázali hosté stáhnout na pouhých 24:20.

Benátky si ale vítězství ve druhé sadě nenechaly vzít, přidaly bod a vyhrály set 25:20.

DALŠÍ DĚNÍ VE VOLEJBALE SLEDUJTE ZDE

Ve třetím setu, kdy za stavu 15:15 došlo k dalšímu spornému výroku rozhodčích, získávají bod domácí a trenér hostů Jan Svoboda, který se s tím nemohl smířit, dostal žlutou kartu.

Benátky rázem vedly 17:15. Celou třetí sadu pak vyhrály poměrem 25:21.

Benátky si díky 11. výhře v této sezoně upevnily třetí pozici a Liberci, se kterým hrají hned v sobotu 4,. prosince, odskočily na pětibodový rozdíl.

Dalším soupeřem Benátek na domácí půdě bude Slavia Havířov v sobotu 11. prosince od 17 hodin.