Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na VŠMIEP se vyučuje i zkouší po telemostu

  • 1
Přednášející reaguje na dotazy studentů v posluchárně VŠMIEP na mimopražské pobočce. V ten samý okamžik vám ale studenti v Praze klidně dosvědčí, že přednáška je určena právě pro ně. To je standardní výuková pomůcka v podobě telemostu na Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva.

"Videokonference jsou běžnou záležitostí v nadnárodních firmách, ale ve školství a zvlášť našem tak časté nejsou. Když má ale škola více pracovišť, umožňuje nám telemost společnou přednášku pro jednotlivé pobočky a pomáhá tak nastavit stejnou kvalitu a úroveň výuky všem našim studentům. Současně to samozřejmě minimalizuje čas na cestování," představuje špičkovou technologii RNDr. Michal Bejček, Ph.D., vedoucí katedry informatiky VŠMIEP, jedné z největších soukromých vysokých škol u nás.

Telemost je využíván jak pro přednášky, tak pro zkoušky. V praxi to probíhá tak, že ve zkušební místnosti je přítomen asistent, který ověří totožnost studentů, rozdá testy a ohlídá před případným opisováním. Na ústní část pak chodí s jednotlivci do studia a vyučující z pražského studia si formou videokonference studenta přezkouší. Na každou takovou zkoušku může "osobně" dohlížet nejen zkoušející, ale také garant daného předmětu. Ti, kteří zkoušku po telemostu již absolvovali, přiznávají, že co do stresu je to naprosto stejné jako klasická zkouška.

Přednášky je možné sledovat i na tabletech

Díky dvěma moderně vybaveným posluchárnám s kamerami a PC se speciálním nahrávacím softwarem však nejsou přednášky na VŠMIEP pouze přenášeny v reálném čase.

Soukromá škola VŠMIEP

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. VŠMIEP má akreditovaný bakalářský studijní program Ekonomika a management s prezenční i kombinovanou formou studia v oborech Aplikovaná informatika a Manažerská ekonomika a akreditovaný bakalářský studijní program Právní specializace s prezenční formou studia v oborech Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Od akademického roku 2009/2010 otevřela VŠMIEP také kombinovanou formu studijního programu Právní specializace. VŠMIEP má tři pobočky: v Praze, Kladně a Sokolově.

"Šli jsme technologicky dál a dnes jsme schopni přednášky zaznamenat, sestříhat a upravit, a pak hned publikovat ve školním informačním systému. Výsledný materiál lze vyexportovat do formátů, které jsou vhodné pro chytré telefony či tablety, tedy technologie, které ke studiu využívá většina dnešních studentů. V rámci informačního systému jim tak nabízíme možnost učit se formou mobile learningu," pokračuje v představování moderních výukových trendů Michal Bejček. Student si pak může přednášku přehrát na mobilním telefonu třeba v tramvaji.

Na VŠMIEP je v současnosti prostřednictvím telemostu vyučováno více než 20 předmětů, zejména IT a ekonomického zaměření. V "mobilní" variantě bylo zpracováno více než 500 hodin záznamů, které do dnešního dne zhlédlo více než 1200 studentů. K nejnavštěvovanějším patří hromadné přednášky, které studují studenti prvního ročníku.

I když má v tomto směru VŠMIEP náskok před ostatními školami, ve stadiu projektu už má další, ještě sofistikovanější verzi, tzv. virtuální třídy založené na 3D technologii síťových her. "Virtuální třída funguje na bázi známých avatarů. Každý student i učitel si bude moci vytvořit svého avatara a všichni se tak vejdou do jedné třídy. Nikdo by nemusel do školy, prostě by zůstal doma a prostřednictvím avatara by se sešel se spolužáky ve třídě, mohli by si spolu povídat i do sebe šťouchnout. Odbouraly by se tím některé sociální nebo geografické bariéry, což je zajímavé řešení třeba pro lidi s handicapem," naznačil technologickou vizi VŠMIEP Bejček.