Litvínovští hokejisté se v hloučku radují z gólu, vlevo je smutný boleslavský Radek Matějovský. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Z utkání plného chyb mají hokejisté Mladé Boleslavi jenom bod

• 0
Optimista by o druhé třetině hokejového zápasu Mladá Boleslav – Litvínov, v níž padlo sedm gólů, řekl: "To byla přestřelka!" A skeptik: "Takových chyb, co udělali gólmani!" Středočeši nakonec prohráli s Vervou 4:5 po nájezdech a zůstávají na posledním místě tabulky o bod za Karlovými Vary, které odehrály o zápas méně.

"Myslím si, že to bude těsné až do konce sezony. Teď jsme udělali z posledních tří zápasů šest bodů. Když to takhle půjde dál, bude to dobré," řekl David Výborný.

Kapitán Mladé Boleslavi po úterním duelu na Kladně tvrdil: "Do Vánoc se mezi kanonýry nedostanu." Ke vstupu do Klubu hokejových střelců, kam se řadí hokejisté s 250 nastřílenými góly v extralize a reprezentaci, mu chyběl jeden gól.

Proti Litvínovu si ho připsal hned v desáté minutě. Označení "připsal" je skutečně na místě, protože Výborný přihrávkou před branku trefil litvínovského Radima Skuhrovce, od něhož se puk odrazil do branky. "Už jsem mu děkoval. Jsem rád za ten gól, ale celkově jsem rozladěný z vývoje zápasu," poznamenal Výborný.

Mladá Boleslav se ve druhé třetině dostala z vyrovnaného stavu 1:1 během necelých dvou minut do vedení 3:1. Při gólu na 2:1 domácím výrazně pomohla chyba gólmana Petra Fraňka, který za brankou rozehrál ke skórujícímu Hrdelovi. "Vedení 3:1 nám spadlo z nebe. Litvínov byl suverénně lepší," uznal Výborný.

Však také Severočeši ve 35. minutě v rozmezí 26 vteřin srovnali. Boleslav se dostala do vedení ještě jednou. To když v litvínovské brance chyboval i náhradník Volke a pustil střelu Haye od modré na 4:3.

Jenže také boleslavský gólman Jaroslav Hübl, který dříve léta chytal za Litvínov, nebyl bezchybný. Určitě mohl být pečlivější při vykrývání prostoru před gólem Hanzla na 3:2 a neporadil si ani se zdánlivě chytatelnou střelou Guly na 4:4.

Proto Boleslav před třetí třetinou také vyměnila gólmana. Valent inkasoval až v samostatných nájezdech. Jako jediný proměnil ve třetí sérii hostující Martin Jenáček. "Nemůžeme hrát takový hurá hokej," zlobil se Výborný.