Tomáš Duba v brance Zlína v duelu se Spartou chytá střelu Petra Tona (vpravo).

Tomáš Duba v brance Zlína v duelu se Spartou chytá střelu Petra Tona (vpravo). | foto: Jan Karásek, MAFRA

Zoufalá hokejová Sparta. Ve Zlíně vystřelila na Dubu jenom třináctkrát

• 0
Celý zápas potřebovali hokejisté Sparty na to, co jindy zvládnou za jedinou třetinu. Ve Zlíně vystřelili jen třináctkrát. Není proto divu, že neskórovali a zůstali bez bodů. Prohráli hladce 0:3.

"V útoku jsme byli bezzubí," posteskl si trenér Sparty Miloslav Hořava. Hosté jen prodloužili své střelecké trápení na hřištích soupeřů. Gólově naprázdno vyšli také v předchozích zápasech v Brně a Plzni.

"Pořád se to opakuje. V koncovce jsme pomalí a nedůrazní," popsal Hořava. "To už není náhoda, musíme na tom pracovat." Mizerná koncovka Sparty pochopitelně nevadila zlínskému brankáři Tomáši Dubovi, který potvrdil, že proti mateřskému klubu se mu mimořádně daří. Čisté konto totiž vychytal i minule.

"Proti Spartě je to vždycky specifické. O to víc mě těší, že letos proti ní mám stoprocentní bilanci," usmíval se Duba, který ocenil výkon svých spoluhráčů. "Kluci hráli výborně dozadu, moc práce jsem neměl." Zápasy Sparty ve Zlíně vždycky přinášejí vypjaté a emotivní momenty.

Tentokrát se objevil jenom jeden. V polovině poslední třetiny hostující Gulaši uprostřed hřiště trefil hokejkou Kubiše do obličeje. Putoval předčasně do kabin, zatímco domácí útočník jel s lehkým otřesem mozku do nemocnice.

"Pavel už byl bez puku a Gulaši měl ruce nahoře. Bylo to zbytečné," řekl asistent Zlína Rostislav Vlach.