Bývalý ředitel gymnázia osahával studentky, řekl soud a uložil podmínku

  15:56aktualizováno  15:56
Nezletilým studentkám podle obžaloby posílal lechtivé sms zprávy, zval si je do ředitelny a s jednou měl dokonce pohlavní styk. Řeč je o bývalém řediteli pražského libeňského gymnázia, jemuž soud tento týden uložil roční podmínku a tříletý zákaz pedagogické činnosti.
Kromě podmínky dostal ředitel od soudu i tříletý zákaz učit. Ilustrační snímek

Kromě podmínky dostal ředitel od soudu i tříletý zákaz učit. Ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Podle soudu k intimnostem mezi bývalým ředitelem Gymnázia U Libeňského zámku Milanem Kolínem a studentkami docházelo mezi roky 2009 a 2012. Podle spisu jim sliboval účast na početně limitovaných školních zájezdech, lepší známky či jim omlouval neúčast ve škole.

„To proto, aby s nimi udržoval vztah intimního charakteru, který ještě dále upevňoval psaním SMS zpráv intimního charakteru,“ uvedla v rozsudku soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 8 Jiřina Zemanová.

Uložila mu roční trest s tříletým odkladem, třicetitisícovou pokutu a zákaz tři roky učit. Kolínův advokát si vzal lhůtu pro odvolání.

Osahávání v ředitelně

Jen u toho však nezůstalo. Dvě studentky se podle soudu pokoušel osahávat v ředitelně. Dívky pak z místnosti utekly. S další nezletilou studentkou gymnázia měl ředitel Kolín dobrovolný pohlavní styk.

SMS, jež ředitel údajně posílal studentce

 … chci, moc se na tebe těším… … dnes ti to slušelo… … to se ale mohlo všechno i stát, na chodbě ti to slušelo, opravdu zastav se, budu čekat… … zasloužíš si to. Jsem hodný… mám z tebe vysoký tlak, tak mě pojď zachraňovat...

Pozn.: Přepis ze čtení rozsudku

„První intimní sblížení se odehrálo ve škole, během odpoledních hodin. Nebylo to v době vyučování… Byl tam i alkohol, přinesl ho on. Bylo to pravděpodobně víno. Krabicové to nebylo. Vypili jsme skleničku,“ uvedla před Obvodním soudem pro Prahu 8 jedna z bývalých studentek.

V té době jí prý podle jejích vlastních slov bylo šestnáct nebo sedmnáct let.

Soudy se přitom sexuálním skandálem Gymnázia U Libeňského zámku nezabývaly poprvé. Obdobný rozsudek už Obvodní soud pro Prahu 8 vynesl, ale Milan Kolín se proti verdiktu odvolal k Městskému soudu v Praze. Ten případ znovu vrátil na Prahu 8.

„My se s rozsudkem soudu první instance neztotožňujeme. Předpokládám, že se klient bude chtít odvolat,“ uvedl Kolínův právní zástupce Jan Langmeier. Redakce se včera pokoušela kontaktovat samotného Milana Kolína, na telefonáty ani SMS zprávy nereagoval.

Milan Kolín ze školy odešel v roce 2012, sám dal výpověď bez bližšího vysvětlení. Tehdy se hovořilo o vyhrocených mocenských bojích uvnitř gymnázia. Případ se dokonce dostal na stránky celostátních médií.

Na Milana Kolína si často stěžovalo například tamní Sdružení rodičů a přátel školy, prý kvůli atmosféře, která na škole panovala. Údajně kvůli osobním sporům s bývalým ředitelem ze školy odcházeli talentovaní studenti.

Nic se však oficiálně neprokázalo. „Nepište o tom, nikomu stejně nepomůžete,“ říká dnes jedna z dlouholetých pedagožek, která zažila Kolínovo působení a nechtěla být jmenována. Zastánci bývalého ředitele poukazují na to, že dokázal školu pozvednout natolik, že patří mezi nejlepší v Praze.

O Kolínových problémech hovoří jako o uměle vytvořených jeho odpůrci. Advokát Jan Langmeier nechtěl tyto spekulace komentovat.Nejčtenější

Prahu zaplnily sdílené koloběžky, jezdci ohrožují lidi jízdou po chodnících

Centrum Prahy zaplavili turisté na elektrických koloběžkách (12. října 2018)

Segwaye i skútry z centra zmizely, chodci v Praze však stále musejí být na pozoru. Hlavní město zaplavila „zelená vlna“...

Ostuda ruských mladíků v Příbrami: hromadná bitka na ledě i s diváky

Ruští hokejisté do 18 let během zápasu v Příbrami.

V pořádnou kovbojku se změnil závěr přípravného utkání mezi hokejovými mladíky z Česka a Ruska. Na příbramském ledě...Serena to neustála, měla se omluvit, řekl Štěpánek v Rozstřelu

Tenista Radek Štěpánek v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel

Ještě jednou mu bude tleskat zaplněná hala. Tak jako v dobách, kdy pro Česko dřel v Davis Cupu nebo sváděl náramné...

Zvolení Ratha se nelíbí stranám v Hostivici. Volby napadly u soudu

David Rath

Zástupci strany HOme, tedy Hostivice město, podali ke krajskému soudu stížnost proti vzniku mandátu Davida Ratha, jenž...

Dokázali jsme skoro zázrak, zhodnotila se Krnáčová. Lituje pádu lávky

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová vystoupila na tiskové konferenci ke...

Končící pražská primátorka Adriana Krnáčová před novináři bilancovala svou kariéru v čele magistrátu hlavního města....

Další z rubriky

Pražští politici zneužívají radniční noviny, tvrdí analýza sdružení Oživení

Ilustrační snímek

Za vaše peníze vám řekneme, jak jsme skvělí. Podobným nešvarem ze strany vedení radnice trpěla před volbami řada...

Cizí muž v Kyjích chtěl vylákat dítě na procházku. Policie po něm pátrá

Policie pátrá po neznám muži, který se snažil kontaktovat nejméně jedno dítě na...

Pražští policisté pátrají po neznámém muži, který se pokoušel minulou sobotu na dětském hřišti v Kyjích navázat kontakt...

Ježek či výří duo. Zvířecí pohotovost v Jinonicích léči živočichy

Zachráněný ježek v jinonické záchranné stanici

Rekordy letos láme počet pacientů zvířecí záchranky v hlavním městě. Ošetřovatelé Záchranné stanice pro volně žijící...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.

Najdete na iDNES.cz