Kde jste se inspirovali?
Především v zahraničí. Třeba v polském městě Lodž, kde má participativní rozpočtování již delší tradici. Sledujeme rovněž průběh participativního rozpočtu v jiných městských částech (Praha 10 a Zbraslav).
V čem vidíte výhody akce?
Hlavně v tom, že se občané mohou zapojit do rozhodování, co je možné v naší městské části zlepšit. Díky návrhům získáme zpětnou vazbu.
Víte už o nějakých prvních návrzích, co by chtěli občané na Praze 3 uskutečnit?
Zatím ne, ale první návrhy očekáváme na setkáních, která se budou konat 16. března od 18:30 hodin v KC Vozovna a o den později od 18 hodin v IC na Jiřího z Poděbrad.
Proč jste se rozhodli uvolnit z rozpočtu dva miliony korun? Například v Praze 10 to bylo pět milionů...
Jedná se o zkušební ročník a chceme vyzkoušet zapojení občanů. Dva miliony nám přijdou dostatečné. Bude realizováno nejméně šest projektů. Pokud se osvědčí, plánujeme částku navýšit.
Jaký je časový harmonogram celého projektu?
Návrhy budou moci občané podávat od 15. března přesně měsíc. Během dubna proběhne formální kontrola. Časové rozmezí od května do srpna je vyhrazeno pro kompletaci návrhů, setkání a diskusi s autory. V polovině září pak proběhne výstava návrhů a do konce měsíce budou o nich moci občané hlasovat. Vítězné projekty se budou realizovat do konce roku 2016.