Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Obyvatelé Letné by rádi oddělili rušnou silnici od pláně, vysoký val ale nechtějí

Letenská pláň by měla po dokončení tunelu Blanka dostat novou tvář. Obyvatelé Letné se v anketě původně vyjádřili, že by chtěli oddělit rušnou třídu Milady Horákové od zbytku pláně. Architekti teď ale představili návrh, který počítá s poměrně vysokým valem. To už se místním lidem nelíbí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

a.je.to

hovadiny

Vymejšlejí hovadiny, žádné oddělení není potřeba !!

0/0
28.10.2010 20:58

opportunity

Jezírka propojená potokem?

On tam teče nějaký potok?

0/0
28.10.2010 10:45

mar1981

Re: Jezírka propojená potokem?

jj, na Letné je docela dost podzemních pramenů, které se odvádí do Vltavy zcela nevyužité. Jenže stejně při realizaci natáhnou vodu potrubím z vodovodního řadu :( Tyhle prameny defakto dělají Letnou zelenou, ale po vykácení křovin  směr Vltava už voda pouze stéká do kanálů a nevsakuje se do půdy, takže prameny vysychají a tím pádem vysychá i Letná pomalu.

0/0
28.10.2010 12:52

mar1981

proč, proč, proč?

Proč to řeší až nyní? neměli na odhlučnění letné od M.Horákové mylset již předtím v projektech? Nebo si bláhově mysleli, že když postaví podzemní dálnici, tak se situace zklidní a teď jim teprve dochází, že tomu tak nebude? Podle mně se situace na povrchu napoak zhorší nebo bude stagnovat, teď všichni mimopražští, co budou chtít do Dejvic, Holešovic, Nový město, na Hrad, tzn. širší centrum,přifrčí pod zemí a budou jezdit přes Letnou.

Pergola je sice pěkná, ale ať se pan architekt projde pod nějakou krytou plochou a zjistí, že tam, kde neprší tráva neroste a komunikace v tom místě je dost znečištěná - ledaže by ve svém návrhu počítal s umělým zavlažováním a že TSK bude každých 14 dní rejžákem drhnout asfalt od zvratků, flusanců, psích (nejen) značek.

Jezírko OK, Letná je dost vysušená od té doby, co zahradní architekti vysekali křoviny na jižním svahu, aby zestetičnili svah.

0/0
28.10.2010 10:25

Martin_Happy

Re: proč, proč, proč?

na to je jednoduchá odpověď, v našem státě nikdo nemyslí dopředu

0/0
10.11.2010 15:03

Vlado Z

Nejlepší jsou stromy

PO dokončení Blanky se doprava na povrchu výrazně sklidní, takže není důvod budovat monstrozní valy a hyzdit okolí. Stromová alej úplně stačí.

0/0
28.10.2010 9:57

lu2222

Proč?

se to vůbec na povrchu uvádí do původního stavu? Já myslel, že tunely se staví, aby dopravě ulevily. Měli tam udělat jeden pruh každym směrem. Jakmile jsou někde dva pruhy, tak to vždy svádí k závodění, takže se pak jezdí rychleji a hluk je větší.

0/0
28.10.2010 9:53

a.je.to

Re: Proč?

blbost! Jeden pruh nezklidňuje dopravu ale jen tvoří zácpy! Zácpy tvoří větší a delší hluk, a ve městě nikdo nezávodí ... Je přece přirozené když jsou 2 pruhy od Hradčanské tak se na Letné rozdvojí do 2 silnic v jednom pruhu, jeden do letenského tunelu, druhý do Holešovic ... Taktéž jeden pruh nepojme ve směru ven z města dopravu z tunelu a z Holešovic v opačném směru. Dopravní vytíženost na Letné se zklidní teprve až se dokončí severní okruh, až přestanou jeho stavu blokovat sobecký burani ze Slivence, se svejma bezcenejma holejma loukama kolem toho jejich buranova. Když nejsou schopni vůbec nic obětovat pro dopravu v Praze tak ať jedou burani do Práce třeba to Kralup, ani je nenapadlo že jejich dojížděním do Prahy trpí Dejvice a Holešéovice, ale sobecký burani se vůbec nechtějí s tím svým buranovem podílet na pražské dopravě ...

0/0
28.10.2010 21:09

Vlado Z

Nejlepší jsou stromy

0/0
28.10.2010 9:49

sajlor

..

Kdyz se jim nelibi val, tak at tam vykopou zakop hluboky 4m ;-)...

0/0
28.10.2010 9:34

habr

Val na Letné bude překážet

oslavným vojenským přehlídkám, až se zas na Letnou vrátí, stejně tak oslavným manifestacím spokojených (nespokojených) občanů našeho hlavního města, či naší republiky, či Evropské unie.

Ale vážně autor parku na Karlově náměstí (Thomayer ?) před více jak sto lety také navrhl okolo ulic valy, ale ty byly nízké, skoro dnes je ani nevnímáme. Tyto valy pohledově zakryly povozku ulic, takže návštěvník parku vnímal skoro celý prostor náměstí jako jednu zelenou plochu. Val navíc osadil křovinami, takže se prostor parku trochu odhlučnil (kola s ocelovými obručemi koňksých povozů určitě byly hlučnější než dnešní kola aut i tramvají).

Nicméně na Letné s valem bych počkal až se prokáže jak bude hustá doprava po zprovoznění tunelu Blanka. Oddělení stromy od ulice prostoru Letné má  jednu maličkost - bude chvilku trvat než stromy svoji funkci naplní. Výsadbu křovin okolo chodníků zas určitá skupina občanů nevítá, protože křoví u nich ve večerních a nočních hodinách nevytváří pocit bezpečí.

0/0
28.10.2010 9:30

TigerM

Re: Val na Letné bude překážet

to stromoradi mi prijde jako nejlepsi... pas krovin se samozrejme musi udrzovat, jinak to bude vypadat jako na tom Karlove nam....

0/0
28.10.2010 9:40Najdete na iDNES.cz