Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Policisté stále častěji hlásí pokusy o uplácení, pomáhají jim minikamery

Policistů, kteří ohlásí, že se je někdo pokoušel uplatit, ve Středočeském kraji přibývá. Podle jejich krajského ředitele je to způsob, jak se jim může vrátit zašlá pověst. Nejčastěji se korupčního jednání dopouštějí řidiči. Několik jich už usvědčily pořízené nahrávky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bobrcobr

to teda čumim

pořád se divím, jak je stále objevována Amerika. Je jasné, že policajti, kteří neměli anebo nemají kamery, tak nehlásí úplatky a naopak, pokud má kameru, tak to už by musel bejt policajt pořádná trubka, aby to nenahlásil. Pravda je, že pokud nebudou nabízeny úplatky, tak budou některé věci jednodušší, ale vždycky se najde někdo, kdo má peníze a tím si myslí, že může mít všechno. Nestranné by bylo, kdyby policie měla oficiálně kamery, ale jejich použití by bylo náhodné, takže by nevěděli, jestli jsou on line nebo ne, kontrolovaní by na tom byli stejně a pak by se teprve vidělo. Jo a odměňovat za to, že někdo nahlásí, když je to jeho povinnost, je prostá pitomost a vyhazování peněz. Ale úplatky a blbce nevymýtíš.

0/0
10.11.2010 7:32

čulibrkbrk

Za svou prcovní povinost,

dostává odměnu.To je fakt dobré.Jak dlouho bude ještě trvat než budou dostávat odměnu,za to že vůbec přišel do práce?

0/0
10.11.2010 0:17

Akire

Re: Za svou prcovní povinost,

R^

0/0
10.11.2010 8:08

habr

Synci zapomněli kameru

vypnout, tak museli s pravdou  k náčelníkovi aby se alespoň trochu zahojili. ;-(

0/0
9.11.2010 21:26

velevezir

vědí to ti nahrávaní?

Jen by mě zajímalo, jestli jsou ti nahrávaní předem upozorněni na tu kameru. - A na oplátku doporučuji nahrávat si policisty, při výkonu působnosti veřejného činitele totiž nemusejí s nahráváním souhlasit. :-)

0/0
9.11.2010 17:24

Honza-A

Re: vědí to ti nahrávaní? - a proč by měli ...

.... pokud nechtějí riskovat případné trestní stíhání za nabízení úplatku, stačí opravdu jediné: úplatek nenabizet :-) ... ale to ještě v této zemi zřejmě nikoho nenapadlo, že?

0/0
9.11.2010 18:48

habr

Re: vědí to ti nahrávaní?

Malá kamera do auta či motorku je dnes za několik isícovek.  Pro řidiče kolikrát jediný možný důkaz, že chodec  pod auto na přechodu nerespektoval svoje povinnosti, doklad  dopravní situace která si vynutila u řidiče nestandardní jednání apod. leckdy stačí i zvukový záznam jednání  obecních strážníků. někteří už ani neumí pozdravit, natož aby znali obecní vyhlášky a republikové právní předpisy.

0/0
9.11.2010 21:32Najdete na iDNES.cz