Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Policie zjišťuje, zda bude někdo potrestán za formaldehydovou nehodu

Policie se zabývá případem rozbité nádoby s formaldehydem v ZŠ Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem. Kriminalisté z Nymburka šetří, zda nepochybil někdo z učitelů nebo zda nedošlo k porušení školních předpisů. Teprve na základě výsledků šetření bude zřejmé, kdo by měl být případně potrestán.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Reeve

Proboha, co šílí?

Preparáty naložené ve 4% formaldehydu se zcela běžně používají ve výuce na KAŽDÉ škole. Docela běžná je také práce s naloženým materiálem během přírodopisných praktik. O vysokých školách ani nemluvě. První dva semestry anatomických praktik na medici nedělají nic jiného než pitvu orgánů naložených ve formaldehydu.

Proboha, nešilte! Dvacet let jsem prožil s polootevřeným sudem plným formalínu hned vedle mého stolu v kabinetě. Několikrát do měsíce jsem se v něm máchal s rukama ponořenýma až po lokty. Moji studenti se vesele a se zájmem hrabali v naložených rybách a drápatkách. Nikdy nikomu nic nebylo, a to ani tehdy, když jednou někdo omylem zakopl o kanystr plný koncentrovaného 40% formaldehydu. Akorát jsme po vytírání měli vysušenou kůži, což spravila indulona.

0/0
18.11.2010 22:21

síma25

Vtip?

Doufám, že je to špatný vtip, že za tohle hrozí postih řediteli. Tohle nejsou děti ve školce, tohle jsou žáci druhého stupně, kteří by měli dokázat nést zodpovědnost sami za sebe. Kdyby se strkali u prosklené skříně, nebo okna, to rozbili a o střepy se pořezali, je to taky vina ředitele, že nezajistil bezpečnost?! Nebo když jeden puberťák druhýmu podrazí nohy a při pádu se zraní?

0/0
18.11.2010 17:48

běžný ovčan

Re: Vtip?

ve filmu Parfém mě zaujala jedna z posledních scén: někoho za ty vraždy potrestat museli, zatkli teda výrobce voňavek, mrtvoly se přece našly v jeho domě, po týdením mučení se přiznal, oběsili ho a spravedlnost zvítězila R^

0/0
18.11.2010 17:51

danny47

Re: Vtip?

Bohužel, v naší JUDrokracii musí policie takovéto případy řešit ..... a to prioritně,

Proč se zabývat nějakým vykradeným bytem, vymláceným autem, nebo zastávkou MHD... ?

0/0
18.11.2010 20:01Najdete na iDNES.cz