Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rok po tragické nehodě zůstávají přechody v Praze 3 stále nebezpečné

Přechod na pražském Žižkově, na kterém přesně před rokem zemřela pod koly nákladního auta osmiletá dívka, je pro chodce stále nebezpečný. Základní škola Lupáčova, ze které se tehdy Anežka vracela domů, proto usiluje o zlepšení situace na přechodech, a to v celém okolí školy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ajdnes je tu cenzóršip

Bezpečný přechod dokud tam nevběhne dítě

Přechod může být zabezpečený jak chce, ale pokud na něj vběhně dítě bez rozhlédnutí stejně to nepomůže.

0/0
20.11.2010 8:40

fonteyn

Re: Bezpečný přechod dokud tam nevběhne dítě

Jenže zde je situace taková, že je přechod pro děti nebezpečný, i když jdou po přechodu na zelenou.

Také já se vždy koukám i kolem silnice. Nevím, jak vy, ale zvlášť u přechodů je nutné se koukat, zda se k přechodu například neblíží rodinka s dítětem na kole, které by na přechod mohlo vjet, nebo maminka s kočárkem a starším dítětem na odrážedle. Často je cesta k přechodu z kopce, dítě tam může rychle vjet. Je nutné dávat veliký pozor a snažit se co nejvíc předvídat. Jak běží děti na chodníku, a to nejen kolem přechodu, vždy to má být důvod, aby byl řidič obezřetnější a zpomalil. To tak prostě je a to, že někdo spěchá, neberu jako argument.

0/0
20.11.2010 12:50

-robi-

nikoliv přechody a křižovatky, řidiči

ZŠ Lupáčova jsem navštěvoval ještě coby jednu z mála Základních škol s rozšířenou výukou jazyků za dob již minulých. Navštěvoval jsem i "za rohem" přebývající pionýrský oddíl Koniklec. Pěšky jsem prochodil celé okolí školy bezpočetněkrát ať už coby dojíždějící nebo v rámci všemožných dětských hrátek, akcí, návštěv spolužáků doma apod. Nikdy jsem nenarazil na nebezpečný přechod či křižovatku. Jen jednou, jedinkrát, svou vlastní vinou jsem se ocitl na nárazníku jednoho z projíždějících aut přímo na Olšanském náměstí. Opakuji, vlastní vinou a blbostí.

Podle mne opět, stejně jako již mnohokrát se neřeší skutečná příčina, tedy neukázněnost řidičů, jejich neschopnost předvídat možnou situaci, snaha být všude první apod. Stejně jako na Praze 3 na zmíněné křižovatce se nehoda mohla odehrát v kterémkoliv jiném městě či obci mající přechody pro chodce na hranici křižovatky (tedy v podstatě kdekoliv).

0/0
20.11.2010 1:57

síma25

Hledání viníka

Proč bysme měli uznat, že někteří řidiči jezdí jako zvěř a systematicky se s tím snažili něco dělat, když je tak snadné hodit to na chudinku křižovatku spolu s přechodem a šířkou silnice?

Na té křižovatce jsou semafory. Když na světlech odbočuji, pokud mám mozek, vím, že musím dát přednost chodcům. Za to nemůže žádná křižovatka, nebo seřízení světel, ale nepozornost, případně bezohlednost řidiče.

Takže nehledat problémy tam, kde nejsou a dát drsnější pokuty a obecně postihy takových řidičů. Policie by se měla přestat ukájet na lékárničkách a řešit skutečné problémy.

0/0
19.11.2010 21:19

Grossak

Re: Hledání viníka

R^

0/0
20.11.2010 0:52Najdete na iDNES.cz