Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Muž střelil přítelkyni do břicha. Zřejmě byl neopatrný při čištění zbraně

Neštěstí se stalo včera večer v jednom z bytů na Kubánském náměstí v Praze - Vršovicích. Muž tam zřejmě při čištění pistole postřelil svoji 33letou přítelkyni. Žena skončila se zraněním břicha ve vinohradské nemocnici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rogerer

kdo čistí nabitou a odjištěnou zbraň????

0/0
10.1.2011 16:35

Krysařík je nezničitelný.

Jak nehoda?

Ublížení na zdraví z nedbalosti. Pokud to nebude něco horšího.:-(

0/0
9.1.2011 7:56

El Commandante 1.0

Kam jdeš ?

Na piersing pupku ! Kam bys chodila...

0/0
8.1.2011 22:19

pavel.n

chudinka

jen mi řekněte - na co lidé potřebují mít doma pistoli či jakoukoli jinou zbraň ???

Já žádnou doma nemám již více jak 40 let a stále mi nechybí - nestálo by za to stáhnout všechny zbraně a zakázat zákonem jejich držení ???

Ten kdo ji potřebuje je buď zloděj lhář a podvodník nebo blbec u úchylkou se stihomamem....jinak řečeno  - ten , kdo poctivě žije zbraň nepotřebuje !!!

0/0
8.1.2011 19:42

Crocodylus anthropophagus

Re: chudinka

Já jich vlastním několik desítek. Sbírám je - hlavně druhou světovou válku, ale mám i dost moderních něčím zajímavých kousků. Běžně pistoli vůbec nenosím, ale věnuji se sportovní střelbě, což považuji za stejnou zábavu jako když někdo chodí hrát fotbal nebo boxovat. Nedá se říct, že bych žil úplně poctivě, to asi nemůže říct nikdo, nicméně na lhaní, zlodějinu a podvádění jsem zbraň nikdy nepotřeboval. A nepotřebuji jí vlastně vůbec, stejně jako plno ostatních věcí. Stačilo by mi trochu sena někde v rohu. Jenže to bych si připadal jako že jsem stejná ovce jako ty.

0/0
8.1.2011 20:24

Bílý rytíř

Re: chudinka

Tak já poctivě žiju. To můžu říct s čistým svědomím. Za to ty budeš asi pěkný vejlupek, když přiznáváš, že na lhaní, zlodějinu a podvádění zbraň nepotřebuješ.

 

0/0
9.1.2011 14:44

Crocodylus anthropophagus

Re: chudinka

To určitě... Nikdy jsi nelhal rodičům, ani manželce? Nikdy jsi v práci nic neukradl, nebo neošulil stát na daních? Tak to asi budeš první na světě, ty šouňo... :-P

0/0
10.1.2011 6:47

Bílý rytíř

Re: chudinka

Já lhát, krást ani šulit nepotřebuju.

0/0
10.1.2011 10:20

battleship

Re: chudinka

Jediný kdo je chudinka jsi ty. Ubohý a zakomplexovaný. Ty nikdy nepochopíš proč má někdo doma zbraň, protože to ani pochopit nechceš. A proto nemá ani smysl ti něco vysvětlovat.

Právo držet a nosit zbraň je striktně vymezeno zákonem a každý kdo ve svobodné demokratické společnosti splní podmínky pro její držení má právo si ji pořídit, držet ji a nosit, včetně možnosti jejího použití. A ty se s tím buďto smiř a nebo se odstěhuj, třeba do Běloruska, kde je držení zbraní zakázáno, přesně tak jak si to představuješ! Přeju ti ať se ti tam líbí... :-P

0/0
8.1.2011 23:06

wrangler

Re: chudinka

Pane, nejsem nic z toho o čem píšete, ale vše mne vede k závěru, že blbec jste vy!RvRvRv

0/0
9.1.2011 0:51

mimouch

Re: chudinka

Může se stát, že přijde doba, kdz budete za každého ozbrojeného spoluobčana rád a potom pochopíte ;-)

V tomto případě není problém není ve zbraních samotných, ale ve velice benevolentních pravidlech praktické části zkoušky pro získání ZP :-/

0/0
9.1.2011 9:03

Jura2

Re: chudinka

Pán něco nepotřebuje a už by to hned zakazoval ostatním :-)

Přece vás nikdo nenutí, abyste si zbraň pořizoval.

0/0
11.1.2011 18:53

Bílý rytíř

Ještě dokážu pochopit,

když nějaký magor někoho střelí při neopatrné manipulaci se zbraní. Většinou je v tom chlast a machrování. Ale při čištění? To musel mít tu čízu nataženou, odjištěnou a pucoval ji z vrchu. Když čistím zbraň, vyhodím zásobník, natáhnu závěr, vyhodím náboj z komory (mám ho tam stále a přitom je zbraň bezpečná), pak ji rozeberu a vyčistím. Pro odpůrce zbraní - chyba není ve zbraních, ale v lidech. Chce to mít ke zbrani respekt a vždy s ní zacházet, jako by byla nabitá a pamatovat, že zbraň a chlast nejdou dohromady.

 

0/0
8.1.2011 17:02

Crocodylus anthropophagus

Re: Ještě dokážu pochopit,

Stát se může ledacos. Všichni co tady píšou ty svoje moudra mají v podstatě pravdu, jenže když si sáhnou do svědomí, tak určitě najdou ve svém životě pár momentů, kdy svou nenadálou blbostí překvapili sami sebe tak, že ve finále nemohli pochopit, jak se ji podobné věc mohla povést. Tenhle si to vybral takhle, snad to dobře dopadne a příště si dá větší pozor.

0/0
8.1.2011 17:47

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

Ano, děláme kopance, ale při manipulaci s ostře nabitou zbraní, není na chyby místo! Ten, kdo si není jistý sám sebou, by měl zbraň dobrovolně a hlavně včas odevzdat. Ono někoho zastřelit a pak si říkat, že se to stává, jaksi nejde a pro toho mrtvého žádné příště nebude.

 

0/0
8.1.2011 18:56

Crocodylus anthropophagus

Re: Ještě dokážu pochopit,

A kde že pro ty chyby místo je? Například při obsluze jaderného reaktoru, řízení auta, nebo pilotování letadla? Kdyby byl člověk neomylný, bylo by to asi fajn, ale takhle hot platí, že kdo s čím zachází, občas taky schází...

0/0
8.1.2011 19:22

dracekvo

Re: Ještě dokážu pochopit,

střelci se dělí na 2 části. Na ty, kteří už mají nechtěný výstřel zasebou a na ty, které to teprve čeká.

Není to z mé hlavy, jen sem to někde zaslechl.

0/0
8.1.2011 18:40

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

V tom případě  pro tu druhou kategorii platí můj příspěvek výše.

 

0/0
8.1.2011 18:58

Crocodylus anthropophagus

Re: Ještě dokážu pochopit,

Takže podle tvé logiky si ji ten o kterém je ten článek může s klidem nechat? ;-D Například takový Bill Holmes, který psal knihy o výrobě zbraní, sám je vyráběl a určitě se o něm dá říct, že o nich věděl stokrát víc než většina běžných uživatelů přiznával, že se mu to také párkrát stalo. Jednou si například prostřelil motor od stolní vrtačky rozdělanou kulovnicí.

0/0
8.1.2011 19:29

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

K nám na střelnici chodí kluk z Urny, jejich instruktor střelby. Kdybys před ním začal tvrdit ty své hámotiny, sebral by ti zbraň a nakopal tě do řiti. Pak se nemají stávat takové tragédie, když vlastní zbraň lidé s tvým uvažováním.

 

0/0
9.1.2011 14:39

Crocodylus anthropophagus

Re: Ještě dokážu pochopit,

Pokud by to nebyl přihlouplý chlupatý mozek, určitě bychom se na mnoha věcích shodli. To sebrání zbraně a kopání do řiti by zbylo na tebe, ale dost pochybuji že bys toho byl schopen. Vždyť ty se přece spoléháš na to, že se o tebe postará někdo jiný...

0/0
10.1.2011 6:41

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

To pochybuju, že byste se shodli. On totiž drbany nemá v lásce, stejně  jako já.

0/0
10.1.2011 10:18

Dr No

Re: Ještě dokážu pochopit,

S nábojem v komoře zbraň bezpečná není a je NAPROSTÁ BLBOST ho tam mít, pokud se bezprostředně nechystáte střílet ....

0/0
10.1.2011 1:32

Crocodylus anthropophagus

Re: Ještě dokážu pochopit,

A jak bys to řešil třeba u revolveru? Nosil prázdný buben a v krizové situaci ho teprve naládoval?

0/0
10.1.2011 6:44

Dr No

Re: Ještě dokážu pochopit,

To je jeden z důvodů, proč bych si revolver nikdy nepořídil.

0/0
10.1.2011 9:43

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

Vážený doktore, plácáte nesmysly. U moderních zbraní, kde je minimálně blokován zápalník, je to naprosto bezpečné. Například Glock má systém "Natáhni a zapomeň". Ten má navíc dlaňovou pojistku, kohoutek je nepatrně předepnut, takže při první ráně je nutno nepatně promáčknout. Když nosím zbraň na svou ochranu, je blbost ji mít prázdnou. Co je vám platná zbraň, když vám útočník znehybní jednu ruku a v druhé máte pistoli? To ji natáhnete zubama? Leda ho s ní praštíte a potom stejnou službu odvede obyčejný boxer. Nehledě na to, že když jste ohrožen, vše probíhá rychle a jste ve stresu. Jak potom chcete natahovat závěr? Argument, že zvuk natahované zbraně útočníka zastaví, je zcela mylný. Abych ale byl objektivní, tak specialisté tvrdí:" Je pouze na nositeli zbraně v jakém stavu ji bude nosit. Důležité ale je, aby ji tak nosil stále. Ne aby ji měl jednou nataženou, 3x ne a ve finále študoval, v jakém stavu ji má v té dané chvíli".

 

0/0
10.1.2011 9:47

Dr No

Re: Ještě dokážu pochopit,

Kolikrát za den se dostanete do situace, kdy potřebujete bleskově tasit zbraň a střílet? Řekl bych, že 99,99% majitelů zbraní tahle eventualita nepotká ani jednou za život. Zato pravděpodobnost toho, že vám pistole upadne na zem, nebo se k ní dostane přes všechna bezpečnostní opatření ( mimochodem, co vám bude platná doma zbraň předpisově zamčená v trezoru v situaci, kdy vám do bytu vleze cizí chlap?) nějaký jiný člověk a z blbosti zmáčkne spoušť, je několik řádů vyšší.

0/0
10.1.2011 12:35

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

Řídím se heslem:"Je lepší zbraň mít a nepotřebovat ji, než nemít a potřebovat". Dostal jsem se už do dvou situací, kdy jsem ji musel, vytáhnou, jednou to bylo i s výstražným výstřelem. To nevyhledávám žádná riziková místa. Stalo se mi to v běžném životě. Koukněte někdy na zprávy nebo do novin, co se u nás děje. Dále je vidět, že zbraním nerozumíte. Několikrát jsem zde vysvětloval, že má blokaci zápalníku tzn., že zbraň nevystřelí, pokud nezmačknu spoušť. Můžete s kohoutkem mlátit do betonu a nespustí. U starších typů čezet tato blokace nebyla a stalo se několik nehod při spadnutí zbraně na zem. A s tím trezorem - to si myslíte, že budu chodit po baráku s kvérem? Trezor mám skrytý, ale na dobře přístupném místě, v místnosti, kde se nejvíc pohybuji. Do 5-6 vteřin odkudkoliv v bytě, mám zbraň v ruce. Nejsem žádný militarista nebo paranoik, ale využívám všech zákonných prostředků k ochraně sebe i své rodiny.

 

 

0/0
10.1.2011 14:34

Dr No

Re: Ještě dokážu pochopit,

O tom vašem heslu, se nebudu přít - je to jeden z důvodů, proč ji mám. Ovšem na druhé straně nežijeme na divokém západě a skutečně je nepravděpodobné, že by se člověk dostal do situace, kdy bude muset tasit a hned střílet. Pokud se setkáte s ozbrojeným útočníkem, odhodlaným hned střílet, tak je výhoda na jeho straně a nemáte šanci. A v těch ostatních případech vám ta vteřinka, potřebná k natažení, určitě chybět nebude. A pokud bude u vás útočník tak blízko, že vám ochromí ruku, tak už je asi na střílení pozdě.

Zbraním rozumím a vím, že výrobci zbraní dělají opatření proti nechtěnému výstřelu. Ovšem vždycky existuje nějaká, byť malá, pravděpodobnost, že to výstřelu nezabrání - pokud je náboj v hlavni. Pokud tam není, tak je 100% jistota, že to nikdy vystřelit nemůže...

A ta možnost, že se ke zbrani dostane nějaký blb, který jen tak zmáčkne spoušť, se vyloučit nedá. Zvlášť, když ji nemáte pořád v tom trezoru. Pokud někdo dokáže zbraň natáhnout, tak už to pravděpodobně není úplný blb ...

0/0
10.1.2011 22:59

Bílý rytíř

Re: Ještě dokážu pochopit,

Ještě dodatek. Zbraň musí mít její majitel samozřejmě pod neustálou kontrolou. Ne aby přišel domů, pistoli hodil na stůl a šel se sprchovat. V tomto případě je nebezpečnější náboj v komoře. Kdyby se k ní dostalo děcko, neštěstí je hotovo. I když mnohé děti poučeny filmy, natáhnou závěr (podle své síly) v pohodě. Takže ani v tomto případě nemáte pravdu, co se týče nebezpečí náboje v komoře. Hlavní zásada - BEZPEČNOST! Když dám zbraň z ruky, tak ji okamžitě zamykám do trezoru.

 

0/0
10.1.2011 9:55

u nás v kocourkově

Střelil ji do břicha při čištění celkem třikrát ...

prý to byl omyl potvrdila policie .... :-P

0/0
8.1.2011 16:55

majeral

To

vypadá na ránu jistoty...

0/0
8.1.2011 16:01

battleship

Klasika...

Bože to je ale kastrát samce tura domácího na tři ! (cenzore, napsal bych to jak mi to vyšlo z úst, ale  to by bylo za 100 dukátů)

0/0
8.1.2011 15:12

tudykudy

Re: Klasika...

tak vůl zas tak nehorázné slovo neni ne?navíc v tomhle případě to je docela slaby vyraz na onoho nebohého

0/0
8.1.2011 15:35

battleship

Re: Klasika...

No uvidíš, mě posledně ten holomek cenzorskej obral o 100 grošů za ještě slabší výrazivo :-/

0/0
8.1.2011 15:59

seppikub

A nebo

to chtel ukoncit... Ma asi novou .

0/0
8.1.2011 15:07

grandemi

Zbraň

Při čistění zbraně se takové nehody nejčastěji stávají policistům.

0/0
8.1.2011 15:05

battleship

Re: Zbraň

R^

0/0
8.1.2011 15:12

dracekvo

Re: Zbraň

Protože chodí na střelby jednou za uherskej rok. A je to znát, že nemají natrénováno. Ty zodpovědnější chodí střílet i ve svém volném čase za svoje.

0/0
8.1.2011 18:41

dracekvo

Re: Zbraň

teda TI

0/0
8.1.2011 18:41

grandemi

Re: Zbraň

Zbraň se však musí udržovat čistá i když nestřílí.

0/0
9.1.2011 8:15

seppikub

To rikam furt,

moc se tam chlasce! Zřejmě byl ozraty....:-/

0/0
8.1.2011 15:05

grandemi

Re: To rikam furt,

Jako na Kubánském nám, ve Vršovicích se chlastá víc jak jinde ? ;-D

0/0
8.1.2011 15:06

seppikub

Re: To rikam furt,

Ty mne znas? ;-D

0/0
8.1.2011 15:07

grandemi

Re: To rikam furt,

Teď již ano. ;-D

0/0
8.1.2011 15:09

seppikub

Re: To rikam furt,

Osobo, mé jméno je Kubáň !!!!!!!!   Was für ein Zufall! ;-D

0/0
8.1.2011 15:20

grandemi

Re: To rikam furt,

No a máš své náměstí. Tak to oslavuj. ;-D

0/0
8.1.2011 15:23

seppikub

Re: To rikam furt,

Mam i svou zem, a socialistycky ostrov v Karibiku, a Taras Bulba bude asi jeden z mych predku........;-D

0/0
8.1.2011 15:30

grandemi

Re: To rikam furt,

A co Fidel? Dědeček nebo strýc ? ;-D

0/0
8.1.2011 15:33

seppikub

Re: To rikam furt,

Na Cube zacal se mnou na letisku cernousek v uniforme mluvit pa rúsky.... jsem skoro vycouval! ;-D

0/0
8.1.2011 15:39Najdete na iDNES.cz