Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Želivku znečišťují splašky, dusík i pesticidy. Na opravy je třeba 12 miliard

Vodní nádrž Švihov, známá jako Želivka, by potřebovala 12 miliard korun na výstavbu čističek na přítocích. Do nádrže, která zásobuje vodou jeden a půl milionu lidí, se totiž dostávají splašky, dusíky i pesticidy. Na čističky by mohla přispět Evropská unie. Pokud stát peníze nezíská, hrozí zdražení vody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

papazian

Je dobře, že EU není RVHP, že musí obce přispět 30% ze svého

Jinak by bylo výhodnější být chudý a nic nedělat, vždyť to vše zaplatí někdo jiný! Tato spoluúčast významným způsobem odlišuje EU od RVHP, pomož a bude ti pomoženo! Jenže v Čechystánu díky vládě pravice, především za éry pana Topolánka došlo k populistickému kroku - ke snížení přímých daní pro velkokapitál, čehož je důsledkem i to, že obce nemají peníze na spoluúčast, která se pohybuje podle článku oněch cca 30%. V dalším finančním období se bude spoluúčast zvyšovat, přechodná období pomalu končí a těžce vybojované peníze v častém poměru spoluúčasti jen v 15% podílu vlastně už  končí a lze očekávat, že v další pětiletce to bude i více jak 40-50%, pochopitelně i potom bude výhodné být členy EU. V minulých letech se naopak po přechodnou dobu měly daně zvyšovat, právě proto, že dám 1,5 Kč ze svého národního (obecního) rozpočtu a dostanu 8,5 Kč od EU. Jenže díky tomu, že nemáme ani tu nebohou 1,50 Kč, u těchto projektů 3 Kč, tak nedostaneme nic a necháme na zemi ležet 8,50, resp. 7 Kč.

0/0
14.2.2011 11:22

vovák

Re: Je dobře, že EU není RVHP, že musí obce přispět 30% ze svého

 současné zdanění příjmu je kolem padesáti procent. To mi připadá docela dost. Jestli máte dojem, že je to málo, nikdo vám nebrání, abyste své peníze posílal na účet ministerstva financí sám. Oni už ty peníze nějak rozhážou, nemusíte mít starost...

0/0
16.2.2011 15:57

villík

Splašky mě nevadí...

Vadí nám CaCO3 !

"Ten rozbíjí Vaši pračku"

0/0
10.2.2011 9:50Najdete na iDNES.cz