Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Středočeské obce budou společně bojovat proti výstavbě elektrárny v Mochově

Ve středočeských Čelákovicích se sešli starostové okolních obcí, aby vytvořili komisi, která se postaví proti záměru výstavby paroplynové elektrárny v Mochově. Chtějí tak společně postupovat proti energetickému gigantu RWE Transgas, který ji plánuje stavět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kubíkjansů

mno

Co si budeme povídat, elektrárna v Mochově je pěkná prasárnička. Když pominu to, že se tim zku.ví pěknej kus polabí jakožto jedný z nejúrodnějších lokalit v ČR, pak bydlet v jejím bezprostředním okolí bude fakt asi velká paráda. A to místo kde má stát - to je fakt zrůdnost. Z jedný strany Čelákovice, z druhý Mochov, ze třetí Nehvizdy....lepší místo fakt nebylo možný vybrat. A možná by taky mohl někdo někde napsat o tom, jak RWE uplácela minulý zastupitelstva v Čelákovicích a Mochově. A taky o tom, jak vyhrožovala novinářům a hrozila jejich šéfredaktorům, že zajistí citelnej úbytek reklamy v jejich novinách, pokud se bude o tý elektrárně psát....

0/0
7.3.2011 20:55

severocech

Vysloužil je jen populista

Samozřejmě, že Pražáci žádnou elektřinu nepotřebují, všechno se dá vyrobit někde jinde - někde,kde to neuvidí.Třeba u nás v severních čechách,že;-€. Vysloužil se přesně v duchu strategie jeho strany snaží omatlat svým voličům med kolem huby a tváří se, že bojuje za životní přostředí. Ale že je středočeský kraj nesoběstačný, že celá republika pro něj vyrábí energii,to neříká. Hlavně, že si spočítal, že zbývá na vývoz- ale to se nevyváží od vás, ale z Temelína a od nás! Občané ČR jsou i ti, kteří žijí mimo váš volební obvod, pane Vysloužile.

0/0
1.3.2011 15:19

Muddy

Re: Vysloužil je jen populista

četl jste tu zprávu vůbec? NIkdo netvrdí, že by se stavba přesunula na sever Čech. Navíc ČR má nadprodukci elektřiny. A názor, že celá republika vyrábí energii pro Prahu je skutečně zcestný. Takže vypadáte jen jako další ukřičenej anti pražák, ano mimojiné můžeme za to ,že Kaddáfí násilím potlačuje revoluci :)

Neříkám, že VV jsou můj šálek čaje, alespoň někdo mluví o lokálních záležitostech a nemaskuje vše za zájem státu.

0/0
1.3.2011 18:17

paja.butcher

Re: Vysloužil je jen populista

pane, že umíme vyrobit víc elektřiny než spotřebujem neznamená, že máme v každý okamžik dost elektřiny, od toho jsou právě špičkové zdroje, např. PPE, jejich výhodou je, že jsou spustitelné okamžitě a mohou pokrýt aktuální poptávku

rozhodně ale představa, že paroplyn pojede dnem i nocí je velmi zcestná, on plyn je dost drahé palivo, v našich podmínkách dokonce nejdražší, takže moc nechápu ty argumenty o inverzi a dopadu na obyvatele, když by ta elektrárna jela pár hodin denně (pokud vůbec, paroplyn umí vydělávat opravdu velké peníze i když je vypnutý - na systémových službách poskytovaných síti)

0/0
1.3.2011 23:45

Muddy

Re: Vysloužil je jen populista

Ano, argument RWE, že se jedná o doplňující zdroj energie jsem slyšel, respektive někde četl, abych nemystifikoval, ale zdá se mi to zcestné. Např. turecká paroplynová el. ČEZu? Tuším ta jede celkem pořád a

co se týče inverze, tak na studii dopadu teď pracují Britové na svém území.

0/0
2.3.2011 15:14

habásko

Bohužel...

Elektřinu chce každý ale elektrárny nikdo. Občané Čelákovic by proti elektrárně nic nenamítali, kdyby vyrostla u jiné obce, hlavně ne u jejich. Argumenty o její nepotřebnosti by už neuplatňovali. Uprostřed  německého Heilbronnu stojí a funguje letitá tepelná elektrárna na uhlí a nikdo se proti ní nebouří. Když jsme si zasajratili republiku včetně nejúrodnějších polí na Hané soláry, produkující nárazově do sítě proud za neekonomické dotované ceny tak jak jdou po obloze mraky, musíme mít rychle spustitelný a rychle vypnutelný zdroj který toto vše vyrovná. Ale při rozměrech naší repubiky bude každá elektrárna subjektivně všude někomu vadit  a nakonec bohužel rozhodne lobismus a ne objektivní argumenty.

0/0
1.3.2011 13:04

Babul

Re: Bohužel...

V Prostějově má stát paroplynová elektrárna taky, stavět ji budou Slováci z Novák.

0/0
15.3.2011 17:25

občan Čelákovic

nejsme ekoaktivisté

zastupitelstva obcí v okolí elektrárny jsou proti výstavbě. Mochov leži u dálnice přinášející emise a hluk ve dne v noci. V Čelákovicích na jejichž hranicích má elektrárna být postavena jsou tři registorovaní znečišťovatelé životního prostředí - podniky Kovohutě, TOS-MET a Demoautoplast. Elektrárna má spalovat plyn o přibližně stejném množství jako Praha, přinese další hluk a všechnu chladící vodu vypustí do ovzduší vytvářející při inverzním počasí  v ovzduší "poklop" bránící úniku spalin jinak stoupajících do výšek a rozptylovaných po kraji. Pokud někdo dává poslanci Vysloužilovi nějakou nálepku za to, že nás brání , je to divné.  Jsme ekoaktivisté pokud bráníme kvalitu bydlení v místě kde bydlíme? Jistě by RWE nemohlo stavět podobnou elektrárnu jen 8 km od Berlína. Nebo snad někde něco takového staví jen 450 m od plánované zástavby rodiných domů a na hranicích hlavního města;-€?

0/0
1.3.2011 7:53

paja.butcher

pan Vysloužil a další aktivisté

Podle citací se zdá, že pan Vysloužil je energetický odborník jak se patří! Nebo spíše ekoenergetický?

Mě by zajímalo odkdy se prodává špičkové energie na export, o tu určitě bude mít někdo zájem, při cenách za které se vyrábí.

Nehledě k tomu, že už léta máme jednotný evropský trh s energií, takže nejde o energetickou bilanci republiky, ale celé Evropy.

0/0
1.3.2011 1:08

JoeMax

Jednotky

Prosím opravte si jednotky výkonu, určitě to není v kW... to by stačilo sotva na pár silnějších televizních vysílačů :-)

0/0
28.2.2011 16:28Najdete na iDNES.cz