Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nemocnice Na Bulovce je bez ředitelky, ministr ji po kontrole odvolal

Ministr zdravotnictví Heger odvolal ředitelku pražské Fakultní nemocnice Na Bulovce Kateřinu Toběrnou. Důvodem byly výsledky kontroly, kterou ministerstvo v nemocnici provedlo. Podle ní ředitelka například zaplatila za jeden rok právní kanceláři přes deset milionů korun, bez výběrového řízení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kivel

když si radí dvě manažerky

 S většinou názorů, které hodnotí působení paní ředitelky  se ztotožňuji. MUDr. Toběrná si jako svoji "neformální" (neplacenou) poradkyni angažovala  paní Mgr. Juráskovou.  Stejný raketový start a obě se stejným zadáním - nastavit penězovody z nemocnic do stranické pokladny. Paní ředitelka Jurásková jako poradkyně selhala.Pan Šnajdr zatím nic nekomentuje (při odchodu Helerové z MZ ČR to byl pravý opak). Odvolání ředitelky VFN je otázkou několika málo týdnů - spojitost se zvláštním poradenstvím pro FN Na Bulovce, sporné zakázky za jejího působení ve VFN, účet se sečte i s jejím působením jako ministryně. Šnajdr požívá poslaneckou imunitu, a tak to za něj zřejmě odnesou  obě dámy. Holky těžší to maj.Pro Juráskovou budiž útěchou, že Šnajdr v okamžiku jejího odvolání začne řinčet zbraněmi.Pomůže to?  Uvidíme. Než se tak stane, dopřejme paní Juráskové, aby ukryla dr. Toběrnou v útrobách VFN stejně tak, jak to udělala v případě dr. Helerové. Nebude to nadlouho, to je zase útěcha pro nás.

0/0
4.4.2011 15:07

hofmanova

Doufám

že příští týden se dočtu, že jsou odejiti vedoucí pracovníci z IKEM a Homolky a nevýhodné smlouvy zrušeny..!!!!!

0/0
1.4.2011 17:27

EdMan

Bulovka

Nemocnice se jmenuje !Fakultní nemocnice BULOVKA !!!!

(nikoliv nemocnioce "Na Bulovce")

http://www.praha19.cz/blog/php/bulovka.jpg

0/0
1.4.2011 12:55

Aesculap

Re: Bulovka

No, víte, takový nadpis nad bránou ještě pořád nemusí nic znamenat. :-) My jsme zase v Motole už párkrát řešili, jestli je to "Fakultní nemocnice v Motole", nebo "Fakultní nemocnice Motol". Už když jde člověk od autobusu, tak z jednoho místa je vidět na jednu budovu, kde je jedna varianta a na druhou budovu, kde je právě ta druhá... A teď babo raď...

Když jde o něco důležitějšího, tak asi rozhodující je to, co je ve zřizovací listině - a tam je "v Motole"...

Ale kdo ví, jak to má Bulovka...

0/0
1.4.2011 20:35

FKus

Kdo do toho trochu vidí ví,

že byla velmi schopná, a že zachránila tuto nemocnici před totálním krachem a konkurzem. Je celkem logické, že si vytvořila mnoho nepřátel, zejména mezi lékaři, protože těm se žádné změny nelíbí (tedy kromě těch platových ve směru nahoru). Situace byla již tak špatná, že tuto nemocnici odmítla převzít i Praha jako "metropolitní nemocnici", a to už je co říci, když předchozí ředitel byl blízký přítel primátora.

0/0
1.4.2011 12:37

Ales Dvoulety

Re: Kdo do toho trochu vidí ví,

Kdo do toho trochu vidí, tak ví, kdo tu paní ve skutečnosti řídil a jak tam fungovaly veřejné zakázky (organizované stejnými právníky, jako na Homolce, kde pracuje její manžel jako náměstek). A totální krach Bulovky?? Tak tam předtím působil současný ředitel VZP Horák, který při nepovedeném slučování tří nemocnic převedl na Bulovku a Thomayerku pár desítek milionů svých dluhů z VFN, a pak ze "slučování" sešlo. Ale že by paní doktorka Toběrná byla takový manažer, který by "zachraňoval" takovou nemocnici před konkurzem, to jste si pane FKus s něčím popletl, ne?

0/0
1.4.2011 14:08

FKus

Re: Kdo do toho trochu vidí ví,

Jestli jste pane Dvouletý ten bývalý náměstek ministra zdravotnictví tak ten Váš názor má tak hodnotu jedné marky, tedy té východní.

0/0
1.4.2011 15:48

jarinjarin

Re: Kdo do toho trochu vidí ví,

Ona byla spíše všeho schopná! A kdo ji znal z jejího působení v Nemocnici Třebotov, dá mi za pravdu! Špína, smrad, neschopný personál a právě tomu všemu šéfovala Toběrná než doručkovala na Bulovku. Před tím než ji tam jmenovali, měli se jet podívat do Třebotova. V životě by se pak nemohla stát šéfkou na Bulovce. Ale vůle pánů Šnajdra a Dvořáka (ODS) byla jiná a tak se Toběrná dostala na Bulovku, kde taky - skoro do roka a do dne - skončila.

0/0
24.4.2011 0:15

Džordžíno987

Nemá s Julínkem nic společného

Je to manželka MUDr. Toběrného, kolegy jakéhosi MUDr. Martina Bartáka. Barták kamarádí s jistým Michalem Smržem, majitelem zbrojařské firmy MPI Group (přes tu Barták nakupoval mj. předražená Dinga, Pandury nebo bezpilotní letadla). Smrž a jistý Viktor Labský, se kterým vlastnil Barták firmu ExotTop, kterou prodali Kropljakovovi, podle BIS členovi ruské mafie.

A rodina Smržů s Labským koupili v divoké Bendlově privatizaci středočeských nemocnic špitál v Třebotově. A tam jim dělala ředitelku právě manželka Bartákova kolegy z NCH z Homolky, Toběrná.

Později Šnajdrova klika začala vyhrožovat tehdejšímu řediteli Bulovky Slámovi, takže ten radši odstoupil. A protlačili tam svou "kobylku", Toběrnou. Ta se nerozpakovala a miliony začaly lítat pro kámoše.

Jenže o tom Heger ví od léta a dosud dělali, že se nic neděje. Stejně jako v Motole, IKEMu, Vinohradech, VFN, atd.

A tam je ta situace ještě mnohem horší...

0/0
1.4.2011 12:34

tyraelid

A co soudruh Kulich Ludvik z Motola?

Ten tam rozkrada stovky milionu, ale protoze je s Leosem kamarad, toho nevyhodi. Z Hgera je mi nevolnoRv

0/0
1.4.2011 12:31

strangespot

To jistě byla Julínkova modrá kobyla

0/0
1.4.2011 11:33

my+š+ka

Re: To jistě byla Julínkova modrá kobyla

Bílý koníček :-P:-P

0/0
1.4.2011 11:56Najdete na iDNES.cz