Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Opencard u mladých nestačí, musí s sebou nosit i potvrzení o studiu

Opencard ztěžuje studentům v Praze život. Musí si s sebou totiž nosit kromě samotné karty také potvrzení o studiu. Zatímco prodavačky kuponů zajímá doklad pouze v září, revizor jej chce vidět pokaždé, když středoškoláka či vysokoškoláka v městské hromadné dopravě kontroluje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vioš

čtení zpráv z prahy je zábava

No jo, nejpravicovější místo ve státě. ;-D! 

0/0
13.4.2011 11:21

Peter66

Klasická socialistická buzerace.

Klasický případ kdy instituce ( stát, policie i dopravní podnik ) buzerují a šikanují slušné lidi, kteří se sami nedokážou bránit, ale mají peníze, které je z nich potřeba vytřískat. K čemu je občanka a dalších 15 dokladů, karet a potvrzení, které musím nosit sebou ? Proč mi nestačí jediný doklad a zbytek informací v počítači ? Asi pořád žijeme v devatenáctém století. K čemu jsou doklady, když navíc potřebuji výpisy, papíry a potvrzení, jestli jsem studentem, nebo třeba důchodcem - a na to nestačí ani platná občanka s datumem narození. Bezdomovců se vyskytuje v MHD pořád víc, nikdo je nekontroluje ani nevyhání. Když si koupím kupon na celý rok ( abych ulevil dopravě i přírodě tím, že nejezdím autem ), očekávám určitou kulturu cestování, včetně čistých sedaček v autobusech, tramvajích a metru, žádné obtěžování bezdomovci, narkomany, ožralami, somráky a pod. Asi jsem idealista. :-/

0/0
13.4.2011 9:52

bembinka

tož Čížci máte v tem pěkné bordél!!!

0/0
12.4.2011 12:56

Leinad

No a?

1) Dříve se tramvajenka dávala s pouzdem, kam se dala vecpat vlastní tramvajenka + kupón + potvrzení o studiu. Rozměrově není moc velký problém obsah pouzdra vyměnit za OC + potvrzení. I když jsem neměl ISIC, tak jsem potvrzení měl u sebe- je to dobrý pocit i když jdu do divadla/zoo,... a až u pokladny si všimnu slevy pro studenty -> můžu "nalistovat" papírek v tramvajence. ;-D

2) Pokud člověk zrovna náhodou narazí na inteligentí pokladní u přepážky, může si tramvajenku (ale i knihovnu...) nahrát na ISIC - na co OC?

3) Celkem často se mi stává, že narazím na inteligentí revizory.

0/0
12.4.2011 12:10

budovatel socialismu

Tak ať ho nosí

vždyť jsou přece vzdělaní, pravicoví, perpsektivní, dokonalí.  Nebo je to tak obrovská obtíž? V opačním případě nechť si tu kartu nepořizují a šoupají nohama. 

0/0
12.4.2011 7:33

good_man

Re: Tak ať ho nosí

ale copak, spatne zpravy z Moskvy?

0/0
12.4.2011 8:22

Ochlupoun

Ježíši to je ale bordel

To skoro připomíná buzeraci za komanče. Kdopak to asi v tom DP vymyslel, to musel být hodně hloupý, zamindrákovaný člověk s inteligencí houpacího koníčka. Stačí přeci, když se student zkontroluje jednou za rok při nákupu, pak už to nemá smysl. Ekonomický přínos takovéto buzerace je zanedbatelný, spíše by se dalo říci, že záporný, protože výrazně bude snižovat počet zkontrolovaných lidí. Některým revizorům to evidentně došlo. Holt, moc lidí, co jsou ochotni přemýšlet hlavou není, většinou zvítězí zvyky z totality. Doufám, že revizor nechce taky souhlas odborové organizace a zdravotní potvrzení, že je student schopen vylézt do tramvaje.

0/0
12.4.2011 0:30

Grimkin

Index

No, někde indexy už dávno nevedou, ale ISICa jsem měl u sebe vždy, abych mohl třeba do menzy nebo si půjčit knížku v knihovně, ale v Brně. Jinak je pravda, že někdo dostuduje třeba v půlce akademického roku, takže pro něj neplatí to, co pro středoškoláka, který je studentem během celého školního roku... A někde na VŠ teď vydávají potvrzení o studiu jen na semestr, právě kvůli výše uvedenému... 

0/0
11.4.2011 23:13

osmejkal

.

po mě teda potvrzení nikdy nikdo nechtěl:-)

0/0
11.4.2011 20:22

Indigho

...

Úchvatné, Praha objevuje něco co je např. Liberečákům pár let známé, ale protože je to Praha, tak se o tom musí vyblít X tisíc článků a afér.

0/0
11.4.2011 17:55

Sekanice

Re: ...

...? O co ti jde? Článek je to tom, že je to celé vlastně nesmyslné, pokud si dobije coby student kupon u přepážky, kde je zkontrolován,byť jednou na počátku škol.roku, tak absolutně nechápu smysl toho, aby to ještě kontroloval revizor. No a že je to teď v Praze aktuální, to bude asi tím ,že před tím Opencard v provozu nebyly.... Ale je fajn vědět, že v Liberci už to znáte :-).

0/0
11.4.2011 18:39

pskoda

Re: ...

Že by komplex méněcennosti? ;-D

Jinak je to samozřejmě nesmysl, nechápu, proč to má revizor vyžadovat, když je to potřeba už při prodeji. Zbytečná byrokracie, nic víc.

0/0
11.4.2011 19:16

Indigho

Re: ...

Ajajaj Pepíci z Prahy. Revizor to nemůže vyžadovat, jelikož to není v přepravním řádu, to že je to imbecil je věc vedlejší. A ano, když vezmu v úvahu LMK tak je máme cca 5 let.

0/0
12.4.2011 18:55

doktor_bota

Re: ...

Vidím o věci jeden (1) článek v sekci "Praha a Středočeský kraj" a jednoho (1) zakomplexovaného vidláka z Liberce.

0/0
12.4.2011 20:32

Indigho

Re: ...

A kde sem řekl že jsem Liberečák? V Liberci pouze studuji, jsem Pražák. Ještě nějaké poznámky velectěný veleměšťáku?

0/0
12.4.2011 23:14Najdete na iDNES.cz