Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Bezdomovci si pod pražským mostem postavili „vesnici“, čekal je vyhazov

Zaměstnanci Technické správy komunikací za dozoru městské policie vyklidili "bydlení" bezdomovců u podchodů nedaleko stanice metra C Vltavská u Hlávkova mostu v Praze. Lidé bez střechy nad hlavou si tu doslova vytvořili vlastní kolonii. Problémy s jejich táborem se v Praze 7 táhnou již roky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ludek_III

pamatujete ?

Pamatujete na fetaky z vily Milada? jakto ze se Misa neangazuje ?

0/0
31.5.2011 21:45

on3.

Supr,

takze tedka se rozejdou po cely Praze :-P

0/0
31.5.2011 21:32

Pundit

A kde mají bydlet?

Zdravý, vzdělaný, vydělávající člověk má často co dělat, aby zaplatil a udržel si bydlení, co potom nemocný, mentálně retardovaný, nevzdělaný bezdomovec...

0/0
31.5.2011 19:05

pazi

vetsine takovym nejde pomoct

jakejkoliv peniz co ziskaj utratej za krabicove vino... vase souciteni je neopodstatnene... melo by se spis rozlisovat mezi bezdomovcem a zevlakem... to co zilo pod tim mostem jsou zevlaci... bezdomovci svoji situaci resi a nedelaji bordel a tem by se melo pomahat... tyhle by se meli vyvazet hromadne tatrovkou mimo město a ne jim davat penize na to aby se vykalili jeste vic Rv

0/0
31.5.2011 18:11

mačica

Re: vetsine takovym nejde pomoct

To jako myslíte vyvážet za město na venkov? Jen si je v Praze nechte, my z venkova o ně nestojíme. Je zajímavé sledovat jak se Pražáci domnívají, že za "městem" už je jen poušť, step a doba ledová.

0/0
31.5.2011 19:27

pazi

Re: vetsine takovym nejde pomoct

ne, ale na na vesnici nejezdej turisti a podnikatelé z celého světa co na to musej koukat...

0/0
31.5.2011 19:35

ort

Re: vetsine takovym nejde pomoct

Jen at to turisté a podnikatelé z celého světa vidí. Jen si je tam v Praze nechejte, to by se vám líbilo, co se Praze nehodí, vyvést na vesnici.

0/0
31.5.2011 19:42

VlK

Re: vetsine takovym nejde pomoct

Pokud vadí VAŠIM turistům, pak si VAŠE bezdomovce řešte sami! My vesničtí balíci z VAŠICH turistů nic nemáme, takže není důvod, abychom řešili VAŠE bezdomovce ;-)

0/0
31.5.2011 21:36

dodo125

Re: vetsine takovym nejde pomoct

Přesně! Rozlišujme na VAŠE a NAŠE... Vždy potěší, když "hledač domova" mě osloví o cigaretku s "balíkovským" přízvukem... Takže ty s trvalým bydlištěm na "balíkově" poslat zpět (a není jich málo) :D

0/0
1.6.2011 0:24

Ludek_III

Re: vetsine takovym nejde pomoct

Jezis..asi mi prestane chutnat :oD pany podnikatele obtezuji bezdaci. Lol.

0/0
31.5.2011 21:50

Kdetornal

Když se nad tím tak člověk zamyslí, kde je ta svoboda?

Romové u nás pobírají dávky a mají zajištěné bydlení. Bezdomovci zpravidla nedostávají nic, bydlení taky nedostanou a když si z odpadků zbudují střechu nad hlavou, tak se jim to zbourá a vyženou se. Každý by měl mít právo ve své zemi dostat po dobu trvání svého života kus pozemku, kde by mohl žít podle svého. Každé toulavé zvíře u nás má větší cenu, než "zatoulaný" člověk. Rv

Tento problém se bude týkat nás všech, až si pár nejbohatších rozeberou naší zem, tak na naše děti nic nezbude a to můžou být klidně milionáři.

0/0
31.5.2011 18:10

wrah

Re: Když se nad tím tak člověk zamyslí, kde je ta svoboda?

Ono by je snad nikdo nevyháněl, kdyby si tam jen udělali přistřešek a bydleli. Ale šíří se odtamtud zápach, hluk a opilí bezdomovci, což trochu vadí. Jen by mě zajímalo, jestli se alespoň jediný z těch 20ti přítomných do té situace dostal opravdu neštěstím, ne vlastním zaviněním. Příběh chudinky, kterého manželka vyhodila z bytu, zatímco byl zavřený spadá stoprocentně mezi vlastní zavinění například.

0/0
31.5.2011 21:26

heroforseason

ok, a?

Paráda, a dál? Co pro ně město udělá dál? Takhle se jen přesunou a postaví to o kousek dál, protože jim nic jiného nezbývá. A časem se vrátí i zpátky sem. Ale aspoň že to teda udělali až v létě a nevyhodili je v zimě do mínus deseti v noci, jako to dělají někteří experti z městské policie.

Mimochodem, chodil jsem často kolem, a s tím místem jsem neměl nikdy problém. Je to odlehlá část kudy v podstatě nikdy nikdo nechodí, takže tam byli ukrytí a nikoho snad nemohli obtěžovat. Dolů jsem samozřejmě nelezl, ale to nedělá snad nikdo.

0/0
31.5.2011 18:05

djbeat

These colours dont run

Zkusme se vžít do situace lidí, které třeba rodina vyhodila z domu,nebo ne vlastním ztratili práci......

0/0
31.5.2011 17:35

grohoun

Re: These colours dont run

jo... kdyby existovala záchytná síť pro lidi v těchto životních situacích, nemuseli by se z nich stát bezdomovci. jenže to by musel někdo na ministerstvu sociálních věcí přemýšlet. ;-€;-€

0/0
31.5.2011 17:38

djbeat

Re: These colours dont run

Auuu víš vůbec jak přemýšlení bolí ? Hrozná to bolest....sám to na sobě pozoruji;-€

0/0
31.5.2011 17:41

BMG

Re: These colours dont run

Ta nejspodnější záchytná síť pro tyto lidi samozřejmě existuje. Například počet lůžek na ubytovnách v Praze pokrývá počet bezdomovců. Jenže tyto ubytovny mají na své klienty určité požadavky (např. nepřijít zlitý pod obraz), což mnozí tito lidé nejsou schopni splnit.

0/0
31.5.2011 18:02

heroforseason

Re: These colours dont run

Ne, to je kravina, nepokrývá. Odhad bezdomovců v Praze je až kolem 4000, tolik lůžek tu fakt není.

A ano, mají požadavky. Třeba často chtějí vidět doklady, nebo odmítají ubytovat cizince, včetně třeba Slováků. Což je pro mnohé neřešitelná překážka.

0/0
31.5.2011 18:06

BMG

Re: These colours dont run

Proč máme řešit v našem sociálním systému problémy cizinců?

0/0
31.5.2011 18:11

hňup

Re: These colours dont run

a proč se řešej útulky pro toulavý psy a kočky ? tuláka člověka nikdo neodchytí, neubytuje, nenakrmí.... divnej svět, divná společnost...

0/0
31.5.2011 19:07

macarát

Re: These colours dont run

Útulky jsou omyl, správné řešení je pohodný.

A co se týče lidí, tam je u cizinců správné řešení deportace.

0/0
1.6.2011 0:24

djbeat

Re: These colours dont run

né vlastním přičiněním...

0/0
31.5.2011 17:40

username

choďte tam každou hodinu

když tam bude strážník chodit každou hodinu a všechny vyhazovat, tak tam nikdo bydlet nebude.

0/0
31.5.2011 17:14

Martin Soušek

Re: choďte tam každou hodinu

Jistě by šlo vymyslet milion různých metod, jak je vyhnat. Jenže to by byla námaha. Oni se raději nechají jednou za rok vyfotit jak "řeší problém" a tím to pro ně hasne.

0/0
31.5.2011 17:17

ičmeka už potřetí smazali

v ČR máme nepřizpůsobivé

Romům stavíme domečky, rozdáváme svoje daně, integrujeme je, multikulturně s nima sžíváme, staráme se o jejich dětičky, když zřizujeme školičky. Českým nepřizpůsobivým se říká bezdomovci, protože když neměli na nájem a vodný stočný,l poslali jsme k nim exekutora, kterej je vykop na ulici. Jednou za rok možná dostanou polívku, když se chce nějaká "nezisková" organizace zviditelnit. ;-D

0/0
31.5.2011 17:02

D.Brux

Re: v ČR máme nepřizpůsobivé

Ti lidé tohle bezdomovectví praktikují dobrovolně, a osobně nemyslím, že to jsou oběti systému. I po životním krachu a exekuci je v Česku šance žít, právě tam co žijí romové a soc. slabí, jsou byty k mání za 100 000,- , máte celou řadu ubytování pro sociálně nepřizpůsobivé, kde za leckoho i hradí náklady na ubytování město. Navíc i exekutor musí nechat člověku životní minimum, z něhož se život v nějaké slabší sociální oblasti nechá žít důstojněji, nikoli žebráním na ulici. Jsou státy, kde tyhle výdobytky nejsou, armáda spásy, církev a neziskovky, ale u nás relativně slušná záchytná síť existuje, a člověk proste nemusí končít na ulici.

Máte lidi, co tvrdí že bezdomovectví je nemoc, já s tím nesouhlasím,,-

0/0
31.5.2011 17:07

grohoun

Re: v ČR máme nepřizpůsobivé

bezdomovců se nezastávám - to vůbec!!! - ovšem nelze souhlasit s tím, jak vykreslujete náš sociální systém.

jak se v tomto systému zachytí člověk, který přijde o práci - novou nesežene - je vyhozen z bytu, protože neplatí nájem. nemá tedy žádné peníze a předpokládejme, že nemá rodinu, která by mu pomohla. a ještě předpokládejme, že není schopen doložit odpracovaných 12 měsíců v HPP za poslední tři roky, protože pracoval na dohodu apod...

dle mého ten člověk skončí na ulici.

jak to vidíte vy?

0/0
31.5.2011 17:19

D.Brux

Re: v ČR máme nepřizpůsobivé

No myslím že ve většině měst ČR prostě zajde na radnici či přímo nějaký sociální úřad a vykreslí tam tuto situaci, podepíše cosi a v podstatě (není to tak jednoduché, jak se to píše, ale v zásadě je to tak) se stane účastníkem několika státem, krajem, EU dotovaných programů, které ho do té společnosti mají navrátit.

Podmínkou je ale docházet někam pravidelně a včas, nechlastat (aspoň né tak, že to ze mě táhne na sto honů), bydlet třeba se sociálně nepřizpůsobivými na ubytovně, kde je režim, to těmhle lidem nevoní, jsou děsní hauři a nemají v sobě pokoru, a hlavně skutečně nic dělat nechtějí, většina z nich doufá, že to samo dopadne nějak v jejich prospěch, a z ulice se dostanou, až se jim bude chtít.

Na toto nemají nárok jenom cizinci, jak jste aspoň jednou měli občanku v této zemi tak ten systém prostě existuje, a např. právě romové ho uměji velmi slušně využívat.

0/0
31.5.2011 17:27

grohoun

Re: v ČR máme nepřizpůsobivé

;-D;-D  tak o reálném fungování našeho sociálního systému nemáte opravdu ani ponětí... taková pohádka, jak píšete, to snad není ani ve Švédsku.

bohužel v našem státě je velmi jednoduché stát se bezdomovcem. jednodušší, než si vydobýt úřední status "sociální případ".

0/0
31.5.2011 17:36

BMG

Re: v ČR máme nepřizpůsobivé

Ne, popisuje to velice přesně. Bezdomovectví je skutečně spíše nemoc, kterou bolševik řešil ubytováním příslušné osoby za příživnictví v base. Bezdomovci jsou schopni svou situaci vylhat v neuvěřitelných barvách, jenže když to pak proberete s lidmi, kteří s nimi přicházejí do styku, tak moc "dickensovských" příběhů o pádu na úplné dno bez vlastní viny mezi nimi nenajdete.

0/0
31.5.2011 18:08

ztrewq

Re: ak by politicky korektne

písali, robili, tak by aj títo bezdomovci mali mať "rovnaké príležitosti" ako cigáni, teda zadarmo bývanie, prídavky, dávky, ... lenže väčšia časť z nich niekedy dane odvádzala. teda im nemožno priznať to, čo tým, ktorí v živote nepracovali!

0/0
31.5.2011 17:31

Matyas Sandorf

Re: v ČR máme nepřizpůsobivé

beerte to pozkitivně ... zase nemusíme chdit do prvomájových průvodů - a to se také počítá, no ni ?

0/0
31.5.2011 17:24

Pruitt Igoe

To za komunistů nebylo, tohleto

!!

0/0
31.5.2011 16:58

Matyas Sandorf

Re: To za komunistů nebylo, tohleto

za to jsme museli chodit do Pionýra a na schůze SSM :-P

0/0
31.5.2011 17:26

Ochlupoun

Re: To za komunistů nebylo, tohleto

A všichni jsme měli úplné houby. I na knihy se stály fronty.

0/0
31.5.2011 18:19

Ochlupoun

Re: To za komunistů nebylo, tohleto

A povinně demonstrovat na první máj. Kdo nešel s vlaječkou byl případ a protistátní živel. Jó to mladí už nepamatují, ale když jste se večer pohádal  v paneláku hlasitěji s manželkou, řešil to pak s vámi závodní výbor ROH na pracovišti. Moc príma doba, srovnání s fašizmem není tak úplně out of reality. Kdo kolaboroval s komunisty měl se líp, stejně jako za protektorátu a kdo byl protistátní živel, tomu šlo i s celou rodinou když ne o život tak o budoucnost dětí určitě.

0/0
31.5.2011 18:24

hňup

Re: To za komunistů nebylo, tohleto

ty rád lžeš, viď?

0/0
31.5.2011 19:11

Ochlupoun

Re: To za komunistů nebylo, tohleto

Kéž by. Bohužel...

0/0
31.5.2011 19:25

ort

Re: To za komunistů nebylo, tohleto

Ochlupoune, tak já jsem nikdy demonstrovat na první máj nechodil, do SSM jsem odmítl vstoupit, s komunisty jsem nekolaboroval a nikdo mě za to nikdy nepronásledoval a z práce mě taky nikdo nevyhodil a neznám nikoho, jehož hádky s manželkou by řešilo ROH. Asi se takové věci stávaly, to nechci popírat, ale nebylo to pravidlem, jak z Vašeho příspěvku vyznívá. Je dobře, že ta doba je pryč ale komunisti nám tady v podstatě vládnou dodnes jen přešli do jiných stran a stali se z nich kapitalisti. Proto je tady takový absurdistán, který  si asi nikdo  nepřál, kromě zlodějů a tunelářů, z kterých se přes noc stali miliardáři.

0/0
31.5.2011 19:38

rogerer

nechapu jednu vec....

kdybych teda jakoze byl tim bezdomovce a nejak si to tam zarizoval (zaujala me ta zatahovaci zaclonka) tak bych si to tam aspon nejak udrzoval a rozhodne pod sebe nebo v okoli mista kde pobyvam nevyhazoval odpadky (to je radsi vyhodim o ulici vedle)....tohle proste nechapu;-D

0/0
31.5.2011 16:54

ODSCSSD 5

Re: nechapu jednu vec....

maji se o sebe postarat... koukni na Romy... videl si snad ze by nejaci bydleli pod mostem ?  :-P

0/0
31.5.2011 16:58

Martin Soušek

Re: nechapu jednu vec....

Protože u bezdomovců je většinou přidružená nějaká psychická porucha. Pak už odpadky nevnímáš jako "odpadky", ale jako potřebné věci, které se nesmí vyhodit. Často mají například tohle: http://en.wikipedia.org/wiki/Compulsive_hoarding

 

Viz též http://www.google.com/search?q=compulsive+hoarding&tbm=isch

0/0
31.5.2011 17:15

grohoun

Re: nechapu jednu vec....

vy fakt máte pocit, že bezdomovec, kterej smrdí hůř než rok nemytej vlčák (v Praze jsou jenom tihle smradlaví!), bude dbát na to, aby měl svůj kus chodníku uklizený? ;-D;-D

0/0
31.5.2011 17:21

wrah

Re: nechapu jednu vec....

Ano, problém jsou natahané odpadky a opilí/hulákající/často agresivní bezdomovci.

0/0
31.5.2011 21:44

ODSCSSD 5

Tak proc jim nedaj byty..

jsou socialne potrebni, nemaji hygienicke navyky a zodpovednost taky zadnou, ja myslim ze by narok mit meli... nejsme prece rasisti.. ;-)

0/0
31.5.2011 16:48

Chytry.Levicak

dobří hospodáři...

stát by se měl od nich učit, něco ve smyslu nepředražených stavebních zakázek.;-D

0/0
31.5.2011 16:46

danny47

Tak tuhle "vesničku" pamatuji..

již v roce 1993...   (aby se vědělo, co znamená, že "problémy se táhnou roky")

0/0
31.5.2011 16:44Najdete na iDNES.cz