Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lidé v Mrači protestují proti nové betonárce, mohla by poničit přírodu

O osudu betonárny firmy Presbeton, která by mohla stát na okraji Mrače, jedná místní starosta s okolními obcemi, kteří se stavbou nesouhlasí. Betonárna by podle nich způsobila komplikace v dopravě, navíc nedaleko se nachází oblast Měsíčního území, kde žijí chránění živočichové a roste několik druhů vzácných rostlin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ram1

Zpráva jak z měsíce!

Je to přesně tak, jak je napsáno hned v perrexu a pak i v článku a to doslova! Nedaleko plánovaného místa výstavby se sice nenachází, žádné Měsíční území, ale údolí. V něm vyrostly tak akorát chaty a pak tu ještě rostou kopřivy a nepůvodní a invazivní netýkavka žláznatá. Chránění živočichové zde budou žít, pokud je zde nebudou rušit chataři i nadále, aniž by jen tušili, že za kopcem vyrostla nová betonárka. Pan Petzold možná jen závidí starostovi peníze, které by mohl utržit za pozemky a tak si založí občanské sdružení a štve lidi proti sobě. To je dnes vcelku běžná praxe. Nikdo se nezamyslí, proč stavět někde jinde, když v Mrači je zdroj velké části suroviny, když je to v místě dobrého dopravního napojení a navíc by zde mohly najít zaměstnání desítky lidí. On ten chráněný ledňáček betonárku klidně obletí, kdyby se sem náhodou zatoulal a velevrubovi na dně potoka to bude srdečně jedno. Jen ta lidská závist někomu prostě nedá spát.

0/0
5.8.2011 10:35

geron

Re: Zpráva jak z měsíce!

pracovní místa možná, ale za ten plat určitě ne pro občany ČR a zmiňovaný zdroj suroviny přesně na opačném konci obce (doprava, pohádkám o jiné trase než přes celou obec nevěřím)

0/0
5.8.2011 22:08

3Ruza

Překvapující jasnozřivost!

To jak mají někteří lidé ve všech věcech okamžitě jasno, mne nepřestává překvapovat. Firma Presbeton má teprve záměr projektu s hrubým odhadem počtu pracovních míst a vy už víte kolik budou vydělávat a že určitě nebudou občany ČR. 8-o Jednoduše obdivuhodné! Jasnovidci by z vás měli radost! Nebo to je pro změnu zase jedna z vašich pohádek. Tak teď zas tu "O červené Karkulce (a zlém Presbetonu)", tu mám taky rád.:-)

Zdroj materiálu, místní lom tu už pár desítek let stojí a produkuje kamenivo, jen podle vás se asi odsud až do současnosti odváželo vzducholodí.;-)

0/0
9.8.2011 13:16

geron

Re: Překvapující jasnozřivost!

Vycházím z platů ostatních závodů Presbetonu a především z národnosti těch zaměstnanců; nepředpokládám, že zrovna v Mrači by platy byly dvojnásobné.

0/0
9.8.2011 21:19Najdete na iDNES.cz