Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dětská hřiště jsou mnohdy nebezpečná. Třetina jich neprošla kontrolou

Především na bezpečnost se zaměřili kontroloři České obchodní inspekce, kteří v uplynulých dnech procházeli dětská hřiště ve Středočeském kraji. A výsledky nejsou příznivé. Pochybení našli u 37 procent hřišť. Mezi závadami nejčastěji objevovali ostré hrany, hroty, nízké bariéry a špatná sedátka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

abbygale68

Seznam nebezpečných hřišť inspektoři nezveřejní

Je to jako s nekvalitním benzínem na čerpacích stanicích. Léta se to nesmělo zveřejnit, proč vlastně? Abychom si zničili motor nekvalitním palivem? Aby se nám zranilo dítě o ostrou hranu? Proč si tu ČOI vlastně platíme....?

0/0
24.8.2011 8:05

Leinad

Re: Seznam nebezpečných hřišť inspektoři nezveřejní

Žádné pravomocné rozhodnutí soudu, který by trestal ČOI za uvedení seznamu benzinek neznám. Celkem pochybuji o tom, že by to bylo exaktně zakázané - každou volnější formulaci si státní instituce vyhodnotí tak, jak se zrovna hodí, v tomto případě jako výmluvu.

ČOI se platí, aby mohla něco vykazovat - něco, o čem by poté její právníci (ale ne soudy) tvrdili, že se to vykazovat nesmí.

0/0
24.8.2011 14:44

Bereniké

Jak jsem jen mohla vyrůst?

Přiznám se, že to neustále složitější ochraňování nějak nechápu. Divím se, jak jsem bez tolika kontrol vůbec mohla dospět. Hrála jsem si na normálním komunistickém hřišti (napříkla jen ten kolotoč, co tam býval, by už dneska neprošel kvůli bezpečnosti), pod prolézačkami byl jen písek, takže když jsme spadli, tak pěkně na tvrdou zem. Písek nikdo nikdy neměnil a nějaké kontroly? Nikoho to nezajímalo. A taky jsme přežili. To nemluvím o tom, jak jsem lezla po stromech - dneska už by asi za to nejspíš sebrala děti rodičům sociálka.

Toho ochranářství je prostě moc.

+1/0
24.8.2011 1:15

Leinad

Re: Jak jsem jen mohla vyrůst?

Určitá pravidla jsou již delší dobu podobná.

Na klouzačku nepatří ostré hrany, zejména ne na místo, kde lze čekat rychlý pohyb. Kam můžou batolata, tam nepatří malé věci(vdechnutí/spolknutí). .... Padat do písku se může, písek není tak tvrdý, jako beton.

Na strom se lozit může na vlastní odpovědnost - prostě zraním se (mimo hřiště) = moje blbost.

To, že se o tom nemluvilo veřejně neznamená, že bylo v pořádku mít na klouzačce "nůž", batolatům dávat šroubky na hraní, pod prolejzačkou mít beton.

+1/0
24.8.2011 3:05

Pán z Koaly

ČOI A DĚTSKÁ HŘIŠTĚ

Informace, že i toto spadá pod kompetenci ČOI, je užitečná. Asi se v některých městech zlepší vztah k dětským hřištím. Určitě se to někomu nebude zamlouvat. Už si představuji, jak mne starosta miluje. Já však miluji svou 4-letou dceru a její zdraví! ;-D;-D

0/0
23.8.2011 23:23Najdete na iDNES.cz