Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Muž v Mělníku dvakrát najížděl na strážníky, pak se jim pokusil ujet

Strážníci městské policie v Mělníku zadrželi muže, který je dvakrát skoro přejel. Navíc v jednosměrce. Ulici nejdříve projel v protisměru, potom se otočil a vracel se zpět. Při obou průjezdech stačili strážníci před jeho vozem uskočit. Následně se jim pokusil ujet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

venkovan.1975

Žádná jednosměrka...

Idnes přesné jako obvykle - Legionářů není jednosměrka.

0/0
1.9.2011 16:30

babacek

.. až 6 let.

Zde může být trest až šestiletý.

U daleko závažnějších případů hrozí pachateli např. 1 až 2 roky. To by jeden zvracel.

0/0
1.9.2011 15:29

havran80

Re: .. až 6 let.

Nedostane nic. Tohle soudy moc netrestají.

0/0
1.9.2011 18:50

babacek

Re: .. až 6 let.

Soudy vůbec málo trestají.

0/0
2.9.2011 7:27

Tommaso Antinari

být tady VEŘEJNÁ BEZPEČNOST

tak je pořádek a kli. Nikdo by na příslušníky SNB nenajížděl a kdyby to ukusil , tak možná naposled ve svém životě.

Stačilo, když příslušníci VB kontrolovali občanky v hospodě jaký lidi měli strach. Já říkám jedno češi si demokraci nezaslouží, neumějí s ní žít.

0/0
1.9.2011 15:20

babacek

Re: být tady VEŘEJNÁ BEZPEČNOST

I za rady Vacátka ( skutečný se jmenoval Vaňásek ) měl policajt autoritu. Po komunistické VB rozhodně netoužím.:-(

0/0
1.9.2011 15:35

Tommaso Antinari

Re: být tady VEŘEJNÁ BEZPEČNOST

jaká pak komunistická VB ? ....příslušníci SNB zařazení ve VB  neměli příslušníky SNB zařazené v StB moc v lásce. Vím o tom své. Jinak lidi vždy zajímala obecná kriminalita a veře¨jný pořádek. O politiku se srtali jiní lidi.

Mě taky nezajímají nějaké korupční aféry či špionáže, chci mít klid v ulici, žádné bezdomovce a ¨krádeže.¨To lidi zájímá.

0/0
1.9.2011 16:23

babacek

Re: být tady VEŘEJNÁ BEZPEČNOST

Zde máš přísahu SNB

Slibuji, že budu čestným, statečným a ukázněným příslušníkem SNB, že budu neochvějně chránit socialistické společenské zřízení, zákonná práva občanů a veřejný pořádek. Budu zdokonalovat svou politickou připravenost na základě marxismu-leninismu, úroveň svého všeobecného i odborného vzdělání a dbát o svou bezúhonnost. Přísně budu střežit státní a služební tajemství. Budu vždy rozhodně bojovat proti nepřátelům své socialistické vlasti, nepřátelům Svazu sovětských socialistických republik a ostatních zemí. Budu střežit přátelství a upevňovat spolupráci s lidem Svazu sovětských socialistických republik a ostatních spojeneckých socialistických zemí a bojový svazek s jejich ozbrojenými bezpečnostními sbory. Vynaložím všechny své síly a schopnosti a jsem připraven nasadit i život v boji za zájmy ČSSR a při plnění jejich internacionálních závazků v boji za vítězství míru a komunismu. Tak přísahám!"

0/0
2.9.2011 7:26

petr____22

Re: být tady VEŘEJNÁ BEZPEČNOST

Autoritu ne, strach ano - kdyz mohli skoncit za nic na 20 let ve vezeni

+1/0
1.9.2011 15:47

Mysel

Re: být tady VEŘEJNÁ BEZPEČNOST

Ano, v totalitnich statech, ve kterych Vas mohou na zaklade vykonstruovaneho obvineni kdykoli na dlouha leta zavrit (nebo dokonce odsoudit k smrti = zavrazdit), maji obcane z prislusniku represivnich slozek obvykle strach.

0/0
1.9.2011 20:01

Ajvn

demokracie?

Nemohu se zbavit myšlenek, co stojí za tím, že lidi v takové míře dokáží zcela ignorovat autority obecně .. nejen jako v tomto případě státního orgánu. Ano, byl to excess jedince, nechová se tak každý, ale toho trendu si musí všímat každý. Podobné projevy, projevy vandalství, davového násilí, opovrhování policisty a soudy, a to včetně před kamerami. Jako by všichni ti měli pocit, že jejich "já" je nedotknutelné a že může vše a zcela bez obav. Nebo snad roste v lidech demence do té míry, že to dělají pro pocit vyplavovaného adrenalinu, jen a pouze s tím úmyslem? Spíš se obávám, že tohle chování má na svědomí jedno jediné .. demokracie se vším, co k ní patří. Znakem demokracie je bohužel to, že má v sobě nainstalované takové instrumenty, kterým dokáže sama sebe zaplevelit takových společenským "řádem" a klimatem, že sama sebe destruuje zevnitř. Bohužel tisíciletí civilizací hovoří jasně. Je to smutné resumé, ale společnost nejspíš pro své přežití potřebuje určité znaky totalitní vlády.:(

0/0
1.9.2011 14:58Najdete na iDNES.cz