Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vandalové vysklili auta i výlohy, podezřelí jsou hráči paintballu

Na Nymbursku zničili začátkem týdne neznámí vandalové výlohy obchodů a okna několika aut střelbou kuliček. Zůstala po nich škoda za desítky tisíc korun. Použili zřejmě speciální zesílené paintballové pušky. Policie ovšem nemá registr těchto zbraní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Yen

Keramika...

Keramické kuličky? Na paintbalu? Tak to je fakt vostrej sport ;-D

0/0
11.10.2011 7:18

Oppenheimer

"Hráč paintballu"

Nebudu zde řešit nepřesnosti "Neumyslné" fikce či vytrhávání vět z kontextu.

Zaměřím se na takzvané "hráče paintballu".

Tato chorá osoba  které si pořídí paintballku a udělá takovouto věc na cizím majetku ( a podobně si připadá jak frajer). Nemá u mě žádné pochopení nepovažuju ji ho za člověka. Považuji ho za pouhé chodící nevyvedený pokus přírody. slepí článek evoluce. chodící hroudu hnoje.

Každý nebo alespoň 99,5% paintballistů které znám si je plně vědoma co dříe v ruce. plně chápe rosah svích skutků a jejich dopadu. Tito lidé které já považuji za skutečné paintballisty si plně uvědomují, že nepatrný rozpor s "civilním" (omluvte tento výraz vystižnější mě nenapadá) obyvatelstvem může vyeskalovat do podoby zákonů v německu a tím navždy stracené léta které tomuto sportu (resp. koníčku) obětovali mnoho let.. Nikdo nechce aby to na základě "Idiocie" nějakého jedince skončilo omezením či dokonce zákazem painballu v čechách.

ps. pardon za chyby jsem dyslektik, dysgrafik

0/0
10.10.2011 17:44

doktor_bota

Tak se zdá,

z komika Eichlera si někdo těžce vystřelil. I když možná, že jen ten někdo zkoušel, co všechno se dá redachtorovi křišťálové kachny pověsit na nosánek, a teď je dotyčný zklamán, že do toho nezamontoval ještě munici dum-dum a skládací taktické nukleární granáty (papírové).;-D

0/0
9.10.2011 23:34

quagaar

jeden velký blábol

Tam snad není jediná věta, ve které by nebyla nějaká faktická chyba, ať uź týkající se záměny as, pb nebo svévolného výkladu zákona o zbraních a střelivu v závěru.

0/0
9.10.2011 23:30

xb82

Jediné ...

... jestli tento článek zde bude i zítra v tomto pohádkovém znění o keramickém paintballu, pak nevím, opravdu nevím, proč jsou cenzurovány příspěvky v diskuzích.

0/0
9.10.2011 22:50

brendon9

Jeden velký nesmysl - autore "styď se"

Nechápu, jak zpravodajský server který se vydává za seriozní, může publikovat článek, který je skrz na skrz prolezlí technickými nesmyly. Autor mícha jabka z hruškama a člověk který má s paintballem či airsoftem alespon minimální zkušenost a něco ví o výbavě a zbraních pro tyto sporty, se po přečtení tohoto článku musí umlátit smíchy, nebo si silně poklepat na hlavu a říct si "tomu autorovi dost silně jebe, když o něčem píše a vůbec neví o čem"

Asi tak, jako bych já chtěl z fleku napsat seriozní článek o zavádění tamponů... no víte kam..... :)

0/0
9.10.2011 21:56

pansejra

hlouposti...

Článek je naprosto vycucaný z palce redaktora, který ho napsal.

Do paintballových zbraní se nepoužívají keramické, ani jiné kuličky, které by byly tvrdé. Mechanismus zbraně na to není uzpůsobený. Používají se gumové kuličky, tzv. rebally, které se používají při tréninzích v tělocvičnách. Jsou tak drahé, že plýtvat s nimi je čirá hloupost a navíc, jsou gumové... s větší pravděpodobností by se odrážely. Paintballové kuličky jako takové jsou, protože by po sobě nechaly barevnou stopu, tak charakteristickou pro... PAINTball. :)

V úvahu přichází právě airsoftové zbraně, neboť ty jsou s řádným upgradem schopné střílet keramické kuličky, které se při airsoftu občas používají do sniperských pušek, ale s opravdu nesmyslným upgradem zbraně se pak dají používat například i kuličky z ložisek, kterými jste následně schopni v klidu prostřelit lidskou tvář i na větší vzdálenost.

Paintball jsem nějaký ten pátek aktivně hrál, něco o něm tudíž vím. Neberte mně však za bernou minci. Mohu se mýlit.

0/0
9.10.2011 18:37

AKA the A

"přísná pravidla"

Ta "přísnější" pravidla platí pro všechno, co zákon o zbraních a střelivu považuje za zbraň...

Autor je diletant, pokud si iDnes chce ponechat alespoň zbytky objektivity a profesionality, přenechá psaní takovýchto článků někomu jinému...

0/0
9.10.2011 18:21

coudy.v

hráči airsoftu

u paintbalu se používají kuličky s barvou...

0/0
9.10.2011 18:19

Griffon2ID

Re: hráči airsoftu

Ne nutně, do paintballových zbraní existuje i gumová munice - viz další vlákna v této diskusi nebo Google.

0/0
9.10.2011 19:19

Nefiltrovaná dvanáctka

Zakažte paintball.

Vytvořte zákony o zákazu vycházení a povinnost koukat na televizi. Každý, kdo to poruší bude odsouzen k 25 letům za katrem. Dost bylo sportu a volnomyšlenkářství.

+1/0
9.10.2011 18:18

Glock Mark XIX

Painballové pušky nejsou zbraně

To je otřesný článek .... Plesk je proti tomu ostrůvek objektivity.

0/0
9.10.2011 17:47

Glock Mark XIX

Prosím pana Eichlera, aby vystřízlivěl

Pavel Eichler

zkratka autora: pei

Zajímá se o bezpečnostní otázky, projevy xenofobie, politický extremismus a události v českých i světových médiích. Má za sebou zkušenost v několika hudebních magazínech a v Českém rozhlase. Před příchodem do MF DNES v dubnu 2010 pět let pracoval ve zpravodajství iDNES.cz. Jeho blog najdete na adrese http://eichler.blog.idnes.cz

0/0
9.10.2011 17:48

RmN321

Re: Painballové pušky nejsou zbraně

Dle zákona o zbraních a střelivu jsou paintballky zbraně kategorie D...

0/0
9.10.2011 17:52

EU Man

Policie nemá...

Použili zřejmě speciální zesílené paintballové pušky. Policie ovšem nemá registr těchto zbraní.

Police nemá registr mnoha věcí.....např. gumy do trenek - lze vyrobit prak. I když pochybuju, že by to nějaký pubescent vůbec dokázal. Pak taky nemá registr strun....prej se s nimi dobře škrtí....:/

+3/0
9.10.2011 17:44

EU Man

Diletant, diletant

kde jakej škrabák může psát novinový články.......když o něčem píšu, tak si o tom něco zjistím.....

0/0
9.10.2011 17:37

Luca Brassi

Bože, to je úroveň článku

To ja zase úroveň článku...

Komik Eichler píše aniž by veděl o čem vlastně píše. Vášnivý hráč paintballu, Michal z Prahy je zřejmě vymyšlený, jelikož by nikdo, kdo hraje paintball, nemohl tvrdit, že paintballové zbraně střílí díky motorku... další konina je to s tou tvrdší pružinou. O keramických kuličkách slyším poprvé a to se v paintballu pohybuju už nějakých 15 let. Keramické paintballové kuličky neexistují. Pokud bych chtěl něco rozbít s pb zbraní, tak si koupím tréninkové gumové kuličky reball. Další hovadina je to s tou RAM zbraní. RAM je takový šunt, že to má menší dostřel a razanci než nejobyčejnější a nejlevnější pb zbraň za pár stovek. A tvrzení, že s pb RAM zbraní trénují policejní nebo armádní speciální jednotky je opravdu neskutečný úlet. To je tvrzení jak od 12-ti letého děcka. Autor asi neslyšel nikdy o projektilech FX. Nevím proč by měli tyhle jednotky trénovat s křápem jako je RAM. Ledaže by trénovali nadávání.

+2/0
9.10.2011 14:54

Luca Brassi

Re: Bože, to je úroveň článku

Další konina je to co napsal ohledně pravidel, co su musí dodržovat u RAM zbrané. Neplatí pro ně žádná speciální pravidla. Je to stále zbraň kategorie D a z ní vyplývají držiteli povinnosti. Ale je úplně jedno, jestli to vypadá jako věrná kopie útočné pušky, nebo jako pár svařených trubek od topení. Vzhled nemá na povinnosti žádný vliv. Autore, když už zasvěceně o něčem píšeš, tak si zjisti alespoň elementární věci o daném problému. Jelikož tohle je motávní všeho do všeho. A podle toho, co jsi v tom článku napsal, se stejně jednalo o airsoftku :-)

+2/0
9.10.2011 14:58

Griffon2ID

Re: Bože, to je úroveň článku

Nemohlo se jednat o airsoftku, jak už jsem napsal níže, airsoftkou ani náhodou nevysklíš sklo u auta nebo výlohu obchodu (leda možná pažbou, kdyby ses hodně snažil ;-)), na to jsou příliš slabé, resp. používají příliš lehkou a příliš plastovou munici ;-D

0/0
9.10.2011 15:27

Tezeas

Re: Bože, to je úroveň článku

Není pravda, jak už jsem napsal níže, existují airsoftové přestavby RAM zbraní, kterými okno vysklíte. http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/384_450/products_id/3385

0/0
9.10.2011 15:30

Griffon2ID

Re: Bože, to je úroveň článku

Jak jsem odpověděl níže, úsťovka u tohohle typu zbraní je sice poměrně vysoká, ale na prostřelení (natož potom úplné rozbití) tvrzeného skla auta nebo výlohy podle mého názoru (netestoval jsem to, ale vím co tenhle kvér dokáže a nedokáže s jinými materiály a z toho vycházím) stačit stejně nebude. Zvlášť vzhledem k tomu, že je to měřené s lehkým střelivem. I kdyby ten člověk pálil z bezprostřední blízkosti, tak by do skla možná udělal pár důlků, ale určitě by jej celé nezničil, zvlášť vzhledem k faktu, že tyhle kvéry neumějí pálit dávkou a není tudíž možné sklo plošně "pokropit".

0/0
9.10.2011 15:33

Tezeas

Re: Bože, to je úroveň článku

pokračování viz naše druhé vlákno :-)

0/0
9.10.2011 15:37

Tezeas

Re: Bože, to je úroveň článku

Autor zřejmě plete dohromady několik věcí. Podle mě šlo o airsoftové zbraně, některé přestavěné (právě z RAM) dosahují úsťové rychlosti přes 300m/s, což v kombinaci s keramicko-plastovými kuličkami skutečně prostřelit sklo může. To ovšem nejde o AEG (pružina + motorek) ale o plynovku (co2).

0/0
9.10.2011 15:26

Griffon2ID

Re: Bože, to je úroveň článku

Těch 300m/s jsi imho nadsadil, pokud beru úsťovku se standardní 0.2g municí, tak nevím o tom, že by některá z těch RAM překopávek "uměla" více než 250m/s. A to je sice hodně, ale pochybuji o tom, že by to stačilo na vysklení tvrzeného skla.

0/0
9.10.2011 15:30

Tezeas

Re: Bože, to je úroveň článku

Souhlasím, 300 jsem přestřelil. Ale prostřelit sklo jde, i když ne tvrzené. Autor zřejmě někde zaslechl, že došlo k poškození aut a obchodů a odvodil z toho škodu na oknech a výlohách. Spíš byly zničené u aut plechy (to jde velmi snadno) a u obchodů takové ty svítící plastové cedule.

0/0
9.10.2011 15:36

Griffon2ID

Re: Bože, to je úroveň článku

A už se dostáváme k tomu, že těžko se o něčem bavit, když informační hodnota článku je téměř nulová...rozsekané vývěsní štíty a důlkované plechy u aut už nejsou s airsoftkou nic moc těžkého, to je pravda...

0/0
9.10.2011 19:17

Mlokman

.

Toto by žádný střelec, hráč airsoftu ani paintballu neudělal.

TOTO UDĚLÁ JEN NAPROSTÝ KRET*N!!!!!!!!!

+1/0
9.10.2011 14:35

Profesionální neúplatný diskutér

Re: .

No právě. Ale všichni zdá se mají jasno, že to udělal hráč. Aniž by někdo snesl důkaz.

0/0
9.10.2011 14:39

Aesculap

Re: .

No mně se líbí, jak v titulku je napsáno, že "podezřelí jsou hráči paintballu" a při tom to podle mě spíš vypadá na nějakou tu airsoftovou zbraň. I ten ilustrační obrázek nevypadá moc paintballově. A ještě když píšou o "keramických kuličkách"... Sám se nevěnuji ani jedné z těchto aktivit, ale z toho, co o tom vím, aspoň doufám, že jsem schopen je rozlišit.

Našli u těch rozbitých oken a výloh stopy po nějaké barvě? Pokud ne, tak to asi nebyly paintballové zbraně...

Přemýšlím, jestli jsou tak důvtipní policisté, nebo novináři...

+4/0
9.10.2011 14:44

Luca Brassi

Re: .

Podle popisu kuliček, "motorku a pružiny" se opravdu jednalo o airsoft. Jinak, na tom obrázku je opravdu paintballová zbraň. Je to jeden z levných značkovačů od Tippmanna.

http://www.paintballshop.cz/zbozi/9285-tpn-bravo-one-tactical

0/0
9.10.2011 15:01

Griffon2ID

Re: .

Airsoftovou zbraní opravdu nevysklíš sklo u auta nebo výlohu obchodu, na to jsou příliš slabé, většina jich neprostřelí ani obyčejné netvrzené sklo v okně...maximálně ho trošku oprýská.

Tvrzení o motorku a pružině je samozřejmě kravina, nicméně to svědčí tak maximálně o tom, že autor článku ví o téhle problematice kulové, ne o tom, kdo byl pachatelem toho činu.

Na obrázku je, jak už napsal kolega nade mnou, opravdu hráč paintballu, i když vypadá podstatně "vojenštěji", než bývá v PB zvykem.

Naopak nepřítomnost barvy nic nedokazuje, do paintballových zbraní se dělá třeba i gumová (a kdovíjaká jiná ještě, nevím, PB se nevěnuji) munice, která samozřejmě nebarví.

Já bych to uzavřel jednoduše tím, že velká část článku jsou nepodložená a velmi hloupá tvrzení.

0/0
9.10.2011 15:25

Aesculap

Re: .

Ok, s tím závěrem souhlasím. :-) Na iDnes nic nového...

A to jsem si ani nevšiml, že to psal pan Eichler. Ten už se tady v minulosti mnohokrát předvedl jako velký znalec ve spoustě oborů...

+1/0
9.10.2011 15:32

greifer7

Re: .

No lítat někde s pistolkou může tak leda na půl blázen. Tak není vyloučené,že to udělali;-)

0/0
9.10.2011 14:43

Profesionální neúplatný diskutér

Re: .

Lepší je celý den strávit v Lídlu, že?;-D

+1/0
9.10.2011 14:48

Profesionální neúplatný diskutér

To se dělá, takto někoho obvinit bez důkazů ?

Co, Křišťálová lupo? Kde máte důkazy?

0/0
9.10.2011 14:22

desmodromVI@seznam.cz

Re: To se dělá, takto někoho obvinit bez důkazů ?

A koho že to obvinili?

0/0
9.10.2011 14:28

Profesionální neúplatný diskutér

Re: To se dělá, takto někoho obvinit bez důkazů ?

Si přečti článek.

0/0
9.10.2011 14:33

petr____22

Re: To se dělá, takto někoho obvinit bez důkazů ?

A travniky pred domem znecistuji pejskari - takove nepodlozene obvineni, vzdyt to tam mohl udelat kdokoliv ;-D

0/0
9.10.2011 14:39

Profesionální neúplatný diskutér

Re: To se dělá, takto někoho obvinit bez důkazů ?

OPAKUJI. Přečti si znova článek. A čtení opakuj tak dlouho, až pochopíš, že NIKDO NIC neviděl, ale všichni mají jasno o pachateli.

A s tím čoklem? Na trávu asi ty lejna nosí někdo neznámý ...

0/0
9.10.2011 14:46Najdete na iDNES.cz