Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Žižkovskou křižovatku, kde zemřela dívka, čeká radikální změna

Nepřehledná a nebezpečná křižovatka ulic Prokopova a Rokycanova v Praze 3 se asi dočká radikální změny. Na místě, kde před necelými třemi roky zemřela školačka, by mohl být kruhový objezd. Ten by měl zvýšit bezpečnost a zároveň by se snížil počet aut před školou v Lupáčově ulici.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

danny47

Nepřehlednou.....

Journalisté asi tu křižovatku znají pouze z map.... jinak by těžko mohli napsat, že se jedná o nepřehlednou...

0/0
1.11.2011 20:43

Martin Šubrt

Re: Nepřehlednou.....

Nepřehlednost byla mimo jiné příčinou té nešťastné nehody. Nároží domu na rohu Prokopovy a Rokycanovy, když se odbočuje z Prokopovy vpravo do Rokycanovy je tak úzké, že chodec vycházející na přechodu za rohem není do posledního okamžiku vidět. Vyjde těsně za rohem hned do vozovky a tam také došlo k tomu střetu. Proto se tam alespoň dalo to lego s betonem, aby se poloměr odbočení aut zvětšil, ta jela od chodníku dále a měla delší čas na to zareagovat na chodce. Takže o nepřehlednosti se píše právem, byť to neplatí obecně pro celou křižovatku.

+1/0
1.11.2011 21:15

Amoniak II

Re: Nepřehlednou.....

Takže by stačilo posunout jeden přechod. Místo toho se vyrobí monstrum. A důvod? Je to móda, brzdit dopravu.

0/0
1.11.2011 23:28

Martin Šubrt

Re: Nepřehlednou.....

Psal jsem o důvodu, proč se mluví o nepřehlednosti. Na křižovatce jsou ale i další problémy. Dvojice semaforů v Rokycanově těsně za sebou v Rokycanově přináší situace, kdy řidič jedno nebo druhé přehlédne. Kdyby se z prvního udělal neřízený přechod s ostrůvkem, zase může řidič přehlédnout tento přechod a chodce na něm, když se podívá na světla dále. Levé odbočení z Rokycanovy do Prokopovy dále působí na řidiče vzhledem k úhlu křížení ulic skoro jako přímý směr a při odbočování pak ohrožují zase chodce přecházející na své volno Prokopovu. Na Prokopově je trvale překračována rychlost, což je dole kvůli křižovatce a nahoře, kde je nepřehledný horizont rovněž příčinou řady nehod a skoronehod. Ano, je to m´da brzdit dopravu a máte pravdu, že se tam bude ve špičkách stít více. Nicméně jsme v obytné oblasti, v okolí jsou školy, a to i mateřské a snaha je tam opravdu snížit rychlosti. V cizině by se v takovém prostoru udělala zóna 30 (od Koněvky po Rokycanovu), tak kruhák je slušný kompromis.

0/0
2.11.2011 10:38

Amoniak II

Re: Nepřehlednou.....

Je to otázka pohledu. Já si bláhově myslím, že silniční komunikace tu máme k tomu, aby na nich existovala nějaká funkční a efektivní doprava. Bude dobré, bude-li také bezpečná.

Bohužel mám pocit, že začíná převažovat idiotský trend, kdy ulice mají být především za všech okolností bezpečné, i kdyby se doprava měla snad i úplně zastavit.

0/0
2.11.2011 18:28

Amoniak II

No nazdar

Takže zase jedno "zklidnění" - tj. zmršení křižovatky, zpomalení provozu, snížení kapacity komunikace, zvýšení exhalací ... A proboha proč? 

-

Mimochodem - nebylo by zapotřebí ještě tam udělat speciální pruhy pro cyklisty, jezdce na koních a na velbloudech a ekodukty pro přecházení zvěře?

+3/0
1.11.2011 18:01

danny47

Re: No nazdar

R^ !!

0/0
1.11.2011 20:43Najdete na iDNES.cz