Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Praha 4 uvažuje o novém systému parkovacích zón, chce je hlavně u metra

Nový systém parkování by na svém území ráda zavedla Praha 4. Šlo by o smíšené parkovací zóny podle nového modelu, ušitého na míru právě čtvrté městské části. Zavedené zóny by začaly fungovat nejprve podél trasy metra C od Vyšehradu po Kačerov, kde je problém s parkováním největší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Highdriver

Ano, jde o to koupit si...

kdo si nekoupí, zaplatí pokutu, o to magisrátu jde.

0/0
3.1.2012 11:41

Dejl

Jděte s tím do hajzlu!!!

A hlavně z něj nevylézejte. Zasrané zóny. Ničemu to nepomůže, jen nástroj na vybíraní pokut...;-O;-O;-O;-O;-O;-O;-€!!

+1/0
3.1.2012 10:55

nepetr

Otázka času

Je jen otázka času až P4 příjde na to jak výhodný business parkovací zony jsou a zvedne ceny na běžnou hladinu. Minimální náklad čárou na silnici  značka na začátku park. zony a za rok máme miliony v kase. Nejvíc mě pobavilo když jsem se ptal na cenu karty na praze tři když auto přepíšu na IČO, roční karta 12 000,-. Na otázku proč mi bylo odpovězeno že se za něco musí budovat nové parkovací místa, tak nějak nechápu. Nechci další kartu na další auto které zabere další místo,  jde pořád stávající vozidlo. Navíc si tak nějak nepamatuji kde se od začátku modrých zon na P3 vybudovaly nové parkovací místa? V tomhle případě jde čistě a jen o buzeraci, pokaždé když přijedu z práce domů kroužím v blízkosti domu a hledám kde bych auto strčil, kolikrát stojím i tři bloky od domu, no není to paráda za 700,- a ještě bych měl platit 12000,-Rv

0/0
3.1.2012 8:08

azazzelo

Praha 11 (Praha 4) má úžasný projekt ODS na "parkování" (1)

ODS zde prosazuje nadzemní garáže, sice překážejí a k obytným domům se nehodí, neb hyzdí a cloní výhled z bytů, ale jsou levnější než garáže podzemní. První objekt vyrostl u Centra Chodov a městská policie nastartovala na místní neposlušné občánky, kteří předražené parkování v objektu radnice bojkotovaly a kterým radnice kolem domů na oplátku nasázela "zákazy vjezdu" a "zákazy stání".

Projekt garáží byl kdysi dobrou "zelenou" myšlenkou. Velká parkoviště na sídlišti proměnit na parky kolem parkovacích domů. Jenže na takové plány nejsou peníze. Provoz parků je nákladný a pro socky na sídlištích je to vyhazování peněz. Navíc ta sídlištní parkoviště dnes blokují lukrativní pozemky a především další komerční výstavbu, která přes všechnu korupci radnice a magistrátu musí splnit minimální požadavky na parkování a nemá jak.

0/0
3.1.2012 7:01

azazzelo

Re: Praha 11 (Praha 4) má úžasný projekt ODS (2)

Zrodil se "modrý" plán "B" na zlepšení života Pražanů. Prodají se pozemky pod dnešními parkovišti na výstavbu dalších obytných a komerčních domů. Zahustí se zde počet lidí a aut. Postaví se velkokapacitní nadzemní garáže za peníze daňových poplatníků a ti se donutí libovůlí moci radnice platit drahé parkovné. Zato získají před okny bytů netušený pohled do sousedních domů a garáží a další znehodnocení současného bydlení.

Je zde i taková "malá domů". Výstavba parkovacích kapacit radnicí za státní peníze umožní soukromým developerům snáze budovat další a další objekty bez přehnaných nákladů na budování nových parkovacích kapacit, což zlevní výstavbu. Miluji kupříkladu projekt hotelu na pláži vyčištěné hostivařské přehrady či projekty nového bydlení v zeleni na pomezí Hostivařského a Milíčovského lesoparku a Kunratického lesa. Přeji budoucím majitelům, aby se jejich zelené bydlení také změnilo na bydlení "na zadním dvorku", tak jak ho mění starousedlíkům dnes.

+1/0
3.1.2012 7:15

205

Re: Praha 11 (Praha 4) má úžasný projekt ODS (2)

Např. na Kamýku se místo velkého parkoviště staví bytové domy a dvě ze tří podzemních podlaží jsou určená pro lidi z okolních paneláků. Samozřejmě předtím lidi parkovali zadarmo, teď budou muset platit. A protože baráky staví developer, který pak domy prodá SVJ, půjde většina peněz právě sdružení.

Jinak problém pozemků často ani nemůže městská část řešit, protože je má ve správě TSK, která podléhá magistrátu.

Co mě ale dokáže pěkně nakrknout, je, když se parkoviště prodá firmě, která ho oplotí, do budky posadí prducha a kasíruje

0/0
3.1.2012 11:00

danax

prosím si puntíkatou zónu

parkovali by na ní blbci, idioti a politici

0/0
3.1.2012 0:41

Fist

Daně z modré čáry na cestě parkování negarantují

jen dávají pocit, že bude šance zaparkovat. Parkování zajistí parkovací domy a podzemní garáže s dostatkem parkovacích míst za nepřemrštěnou cenu za den stání.

0/0
3.1.2012 0:16

Zombot

Re: Daně z modré čáry na cestě parkování negarantují

Karta do modré zóny není nic jiného, než potvrzení o zaplacení výpalného, což držitele opravňuje pouze k tomu, že jeho vozidlo nebude odtaženo městskou policií v případě, že se mu třeba i podaří najít místo k zaparkování.

+1/0
3.1.2012 1:52

Leinad

Super

Skvělý nápad, jak preferovat MHD je zdražit Park and Ride a zakázat parkovat v okolí metra. R^

Místním to také pomoůže, když si budou muset zřizovat kartu, která znamená "oprávnění k hledání parkovacího místa."

0/0
2.1.2012 21:57

p_n_2

Jim nestačí že zprasili parkování u centra města,

musí i na sídlištích. A doufám, že to opět založí na institutu trvalého pobytu, který je dávno přežitý, nefunkční, akorát to radní a úředníci nestihli za posledních 10 let pochopit...

+1/0
2.1.2012 21:50

Aqua

Jen tak na ně

občas u nás na sedmičce nestíhám všechny ty eskaře, céčkaře, háčkaře bez karet a kdovíco ještě fotit a pak nahánět policajty, aby si to ráčili odtáhnout, když už půl hodiny hledám místo aspoň v druhý řadě...

0/0
2.1.2012 21:15

Leinad

Re: Jen tak na ně

Tak si pořídíš kartu, která ti dovolí hledat parkovací místo v okolí. 8-o

Když už, tak jsem pro reserve pro danou RZ (na hodiny, které nahlasím při zařizování toho místa - třeba v noci/přes den/o víkendu/nonstop)

0/0
2.1.2012 22:00

InstinkTT

MP

Smysl zón v Praze je bohužel jen ten, aby se napakovaly (zkorumpovaní politici a úředníci) odtahovky zbratřených firem a našlo se využití pro MP. Druhým efektem je buzerace obyvatel, kteří zde bydlí (potažmo majitelů bytů) a firem, které zde mají sídlo. RvRvRvRv8-o

+1/0
2.1.2012 21:01

Grossak

Re: MP

To jsou možná vedlejší efekty. Zóny smysl mají. Zabírat veřejný prostor pro parkování obludného množství aut si regulaci a zpoplatnění žádá.

0/0
2.1.2012 23:41

BDx

Re: MP

Nezlobte se na mne, ale regulace touto formou je nesmysl. Pakliže regulace, měla by spočívat v zavedení silniční daně i pro fyzické osoby a nikoliv jenom pro podnikatele. Ať si každý rozmyslí, zda chce vozidlo na to, aby dva týdny v kuse stálo na sídlišti, než dotyčný pojede na jeden větší nákup.

Modré zóny v dnešní podobě jsou hloupost. Dle mého soudu by v Praze či spíše v jakémkoliv městě měly být pouze zóny 8-18h stání pro kohokoliv za menší peníz (10-20kč/h) a 18-6h pouze pro rezidenty.

Selektivním zaváděním úplných uzávěr (modrá zóna) dochází jenom k zašpuntování města, kdy se nabourává přirozený pohyb vozidel po ose bydliště-zaměstnání-bydliště.

0/0
3.1.2012 0:49

InstinkTT

Co je to za demendovinu?

Obyvatel Kačerova co bydlí u metra si jako bude kupovat kartu, aby mohl parkovat u Kačerova a pak má i možnost si koupit kartu na Panrkáci? Co takhle jet metrem? :-o To je zase výmysl soudruhů na radnici. Neuvěřitelné. RvRvRv

0/0
2.1.2012 20:56

vrm

modré zóny

jak Vám je závidím; žehráte na chvilkové kroužení než najdete volné místo, přijeďte se kouknou do Brna - nezaparkujete, parkovací místa jsou obsazená zábrananami místních panů podnikatelů, po páte kdy odjíždějí z centra do svých vilek mimo Brno tak je postaví aby až se druhý den kolem deváte znovu objeví měli kde zaparkovat; a rezidenti mají smůlu, řešení radnice je jednoznačné buď zaplať desetitisíce a nebo si ........

0/0
2.1.2012 19:56

James0001

Proč

to neudělat jako v Berlíně? Tam nemají modré zony, ale obvody a ti co tam bydlí mají na ten určitý obvod parkovací kartu,podobnou jako u nás a ostatní, co ji nemají zaplatí u parkovacího automatu. A tak zaparkuje každý, jak jednoduché.

0/0
2.1.2012 19:47

smet

Re: Proč

u nás je to samý :-) pro rezidenty karty za 700, pro ostatní parkovací karty nebo automaty u oranžovejch a zelenejch zón.

0/0
2.1.2012 19:53

cato

Re: Proč

není to to samý. V berlíně zaparkujete v šude,ale zaplatíte, u nás v modré zoně nemůžete, nemáte-li kartičku, vůbec ani zastavit.Tak to nemůže být to samé.

0/0
2.1.2012 20:13

kenx

kancelářské budovy a parkování

Brumlovka, Budějovická a nově Pankrác - místa kde se město povolilo masivní výstavbu kanceláří bez ohledu na místní obyvatele. Auta zaplavila tyto dříve klidné oblasti. Je úžasné, že v projektu je podmínka vystavět pár set parkovacích míst k budově. Ano, garáže či venkovní stání existuje, ovšem za závorou a za ní se nedostane dokonce ani většina zaměstnanců se soukromými vozidly. Musí tak parkovat v okolních ulicích. Tohle není jen o P+R parkovištích, ale o chaotické masivní výstavbě zejména kolem již teď přetížené linky metra C. Na těchto místech má být k dispozici obrovské veřejné parkoviště. Počet aut není neomezený, řešit se to dá, jen se musí chtít. Ale co, oni si to občané nechají líbit, že jo?

0/0
2.1.2012 19:45

kenx

příjmy z parkovného

Nejhorší na tom je, že příjmy z parkovného nekrmí městskou kasu. Viz jiný článek zde: http://zpravy.idnes.cz/v-placenem-parkovani-v-praze-se-toci-stamiliony-magistratu-zbudou-drobky-1ly-/domaci.aspx?c=A100701_155607_praha_hv

0/0
2.1.2012 19:38

kubíkjansů

hmmm

takže super....parkovací zóny na různejch místech Prahy už nějakej ten pátek fungujou. Za tu dobu už je myslim dost zkušeností s tim, že kdo bydlí v modrý zóně, je v podstatě bez šance si objednat řemeslníka. Nemá totiž kde zaparkovat a vyřizování karty je zbytečnej vopruz navíc. Kdy tohle někomu dojde????

0/0
2.1.2012 19:18

smet

Re: hmmm

parkovačka na modrou zonu stojí 120 kč na dvě hodiny. Na delší dobu zastavěj, vynosej si věci a odjedou do parknout někam na oranžovku nebo msíšenou a je to.

Bydlím na Praze 3 a rekonstruuji činžovní dům, a vím tedy jak to s parkováním jde/nejde.

0/0
2.1.2012 19:33

p555

Re: hmmm

a pak nauctuji taky ztraceny cas...

0/0
2.1.2012 19:35

kubíkjansů

Re: hmmm

Problém je v tom, že když jde o nějakej menší kšeft než je rekonstrukce činžáku - řekněme třeba o výměnu vany - tak se na to většina normálních řemeslníků vykašle, protože tyhle komplikace jim za to nestojej. A já se jim ani nedivim....

0/0
2.1.2012 19:40

smet

Re: hmmm

ale v rámci rekonstrukce jezdí hodně part, nejedná se o jednu firmu. Věřte mi, že řešení se vždy najde.

Navrhněte jiné řešení které umožní to aby si místní zaparkovali v dobré dostupnosti od baráku a zároveň aby řemeslníci měli kde parkovat. To nejde, jedno vylučuje druhé. Raději budu déle hledat firmu jenž má na P3 kartu (nebo nemá líný zedníky ujít 200m) než chodit 4 ulice od vlasatního auta a bát se jak jej za 14 dní najdu ...

0/0
2.1.2012 19:52

tx999

Re: hmmm

Tak holt nesmite byt linej stejne jako ti zednici - kdyz s autem nejezdite pravidelne tak neni problem ho treba druhy den preparkovat k baraku. Rozhodne radsi tohle reseni nez napriklad nemoznost navstevy pribuznych, kteri chteji prijet treba na vikend do Prahy..

0/0
2.1.2012 20:45

Grossak

Re: hmmm

O víkendu jsou oranžové a zelené zóny zdarma. Víme? Když už příbuzní musí jet do Prahy autem...

0/0
2.1.2012 23:44

tx999

Re: hmmm

Jak kde, vime? Uz jsem platil v sobotu pokutu v oraznzove zone, protoze jsem si to taky myslel a neoveril, ze zrovna v te ulici to tak neni, tak Vam preji, abyste nedopadl stejne.

Tak taky treba neco vezou, nejen nam, ale treba i detem zde studujicim, vime?

0/0
3.1.2012 10:33

smet

Re: hmmm

parkováním před barákem resp aspoň v ulici kde člověk bydlí není známkou lenosti.

projděte se prahou a podívejte kolik mimopražských jezdí a parkuje po silniccích. Aplikujtew to potom na nějake maloměsto či vesnici ... přijedete před barák a tam 200m na každou stranu jedno auto za druhym .... asi by vám taky došla brzy trpělivost.

0/0
3.1.2012 10:18

tx999

Re: hmmm

Tak to holt chce donutit radnici, aby zajistila u baraku dostatek parkovacich mist. Tezko muzu zaparkovat v ulici, kdyz lide v te ulici bydlici maji vic aut nez je mist. Proto treba ja holt pocitam s tim, ze kdyz prijedu domu po sedme vecer, tak s nejvetsi pravdepodobnosti zaparkuju nekolik set metru od baraku.

Ale beru to jako dan za to, ze bydlim ve velkem meste, kde je to vyvazeno jinymi vyhodami (napriklad moznosti vyuzivat pomerne dobrou MHD, takze tim autem nemusim jezdit zase tak casto).

Na tom malomeste mam zase tu vyhodu, ze zaparkuju primo pred barakem, ale auto potrebuju skoro pro vsechny cesty, protoze verejna doprava tam uplne nefunguje.

0/0
3.1.2012 10:39

smet

Re: hmmm

v okamziku kdy vic mist proste udelat nejde, prichazi na radu dilema zda uprednostnit mistni pred cizima. To prichazi v okamziku kdy nezaparkujete proste nikdy nejak slusne. Pak jsou radni tlaceni k tomu se budovali P+R a zaroven vytlacovali nerezidenty na tato parkoviste. Konec koncu v modre zone se normalne parkovat da (60 kc/hod) a v centru je spoustu nakupnich center s podobnou cenou za hodinu stani. S dobrou MHd mate pravdu, drtiva vetsina Prazaku jezdi MHD, porave kvuli zacpam, cene a nemoznosti parkovani.

0/0
3.1.2012 13:46

tx999

Re: hmmm

Holt mame asi kazdy jine priority.

Vam evidentne staci zaparkovat u baraku a nikam jinam nejezdite, resp. jste ochoten hledat oranzove/zelene zony a platit desitky korun za parkovani a v pripade potreby co dve hodiny odbehnout a zaplatit znova, to se treba mne nelibi a jedine misto, kde mi to prislo smysluplne bylo to nejuzsi centrum, kde to bylo zavedeno puvodne. S tim, jak se to rozrusta do dalsich a dalsich casti, se z toho stava mor a zasadnim zpusobem to ztezuje pohyb po meste.

Pro me je podstatne cennejsi moznost v klidu a bez zbytecnych vydaju

zaparkovat treba u prarodicu nez teoreticka jistota zaparkovani u

baraku. A ne, opravdu nejsem clovek, ktery by auto pro cesty po meste nejak moc vyuzival, ale predstava, ze za beznou navstevu u prarodicu zaplatim treba 150 korun a jeste budu hledat volne misto x set metru od jejich baraku, i kdyz pred domem bude volno, me opravdu stestim nenaplnuje.

0/0
4.1.2012 8:53

smet

Re: hmmm

nejen praha je vycurana .. onehda se vdavala kamaradka na okori a tam maji v cely vesnici zakaz zastaveni a stani a funkcni jedine cetr. parkoviste se sazbou 50/hod. mistni zajedou do dvora, vsichni ostatni calujte, ackoliv maji silnice/ulice prazdne .. jen proto ze tam jezdi hodne lidi na hrad a prochazky. Takze asi tak nejak ... ps. podivejte se na melomesta a centra .. pulka znich to resi uplne stejne, placeny zony a parkoviste a vsude zakazy a to ne proto ze neni kde stat ale protoze chtej z turistu co nejvic. V praze to je kvuli to parkovani rezidentu, co me prihde smysluplnejsi

0/0
4.1.2012 10:38

tx999

Re: hmmm

Malomesta maji placene zony vetsinou pouze v centru (sam pisu, ze ty puvodni zony mi davaly smysl). Problem Prahy je, ze se to rozlezlo i dost daleko od centra a chteji to zavadet dal a dal, dokonce se uvazuje i o sidlistich - viz nejaky starsi clanek o tom, ze P5 by je snad chtela zavadet i na Barrandove -, takze za chvili uz asi opravdu bude clovek platit jenom za to, ze muze (mozna) parkovat pred barakem a o ve vedlejsi ctvrti uz ne.

Na Okori to neznam, proto nehodnotim.

Timto koncim diskuzi, protoze se proste v pohledu na vec neshodneme a nadale by to bylo mlaceni prazdne slamy. Vas nazor Vam neberu, ale sam zastavam jiny.

Preji hezky den.

0/0
4.1.2012 11:05

rybizek7

Nechápu rozhořčení

Pokud se vybudují nové sběrné parkovací plochy a bude se na nich platit 200 Kč za rok, tak nevím proč se tady lidé bouří? Vždyť to není ani Koruna za den. Když na Pankráci zaparkuju v Arkádách a jdu do práce, tak zaplatím skoro 3 stovky za den.

0/0
2.1.2012 19:09

dvd99

bože....

tak vám to kluci spočítám u voleb, počítejte s mým hlasem na 100%Rv už nevíte, jak se napakovat?;-€

0/0
2.1.2012 19:01

medvedbalu

Re: bože....

A jak jim to spočítáte u voleb? V Praze jsme jim to spočítali a stejně tam zůstali - Kraus to ve svém pořadu nazval prasárnou a má pravdu...

0/0
2.1.2012 19:04

pepa_praha

Chtějí řešit problém řidičů dojíždějících do Prahy...

...a přitom nejlevnější a nejjednodušší řešení záměrně!!! opomíjejí - dopravní značka IP13b parkoviště s parkovacím kotoučem. Jenže to by se někdo zase nenapakoval!!!:-/;-O

+1/0
2.1.2012 18:50

dArtagnan z Plzně

Absolutně nechápu

Není to přeci v zájmu společnosti, aby lidé nejezdili do centra auty a naopak zaparkovali auta hned u první stanice metra? Řešení je přesně opačné - ne zpoplatnit, ale vybudovat parkovací plochy u konečné metra a pokdu to z prostorových důvodů není možné, tak jak tu píší jiní diskutující - parkovací domy, podzemní garáže...

0/0
2.1.2012 18:49

medvedbalu

Re: Absolutně nechápu

To je sice pravda, ale potom by se už nedaly vyrazit ty dvě stovky ročně od lidí, co bydlejí daleko od okraje - třeba až na Kačerově nebo Pankráci. Víte co je tam domů a ulic.... to bude peněz do kasičky.

0/0
2.1.2012 19:00

205

205

Není to tak dlouho, co se Horálek (starosta P4) dušoval, že zóny na čtyřce nebudou ;-D Tohle řešení mi přijde polovičaté. Samozřejmě je výhoda, že nemusí platit ti, kteří bydlí dále od metra nebo na kraji města (kde je to zbytečné), ale pro lidi, kteří bydlí blíže k centru, je to řešení naprd. Když budu někoho stěhovat, nebudu u jeho baráku moci zaparkovat, i když bydlím ve stejné čtvrti o pár bloků dál, to je přece zhovadilost. Ať prostě udělají jednu kartu a je to. Kdyby se aspoň všechny MČ domluvily a udělali jednotnou kartu pro všechny Pražáky bez rozdělování na mč, ale to je přání z říše snů :-/

0/0
2.1.2012 18:41

pepa_praha

Zásadně nenakupuji, tam kde se musí za parkování platit...

...tak je mi to jedno.;-)

0/0
2.1.2012 18:33

stteep

já bych radši podzemní garáže

Kdyby se začli v Praze stavět podzemní parkovací domy, tak by se vytvořila parkovací místa a ještě by zmizeli pod povrh, kde by nikomu nepřekážela. Jenže... To by bylo pod zemí to volič by neviděl... Sice todle řešení by bylo dražší, ale myslim, že kde kdo by si byl ochoten za to zaplatit, když si bude ochotnej zaplatit za parkování v ulici...

0/0
2.1.2012 18:26

Mysel

Re: já bych radši podzemní garáže

To byste musel presvedcit radni, ze z parkovacich domu jim do kapes natece vic nez z nesmyslnych zon.

0/0
2.1.2012 18:41

petr____22

Parkovaci zony

Rozumny napad - v ulicich do cca pul kilometru od metra se neda zaparkovat, protoze na vsech moznych i nemoznych mistech (chodniky, krizovatky, prechody) parkuji auta tech, kteri prijeli do prahy nakupovat. Ze by takto parkujici auta nekdo nekdy odtahoval, jsem v zivote nevidel. O tom ze by v ulicich byla predepsana mezera na projeti ani nemluvim, hasici opakovane museli projizdet okolo protoze mezi tema autama se nevesli.  Kolem 6-7 odpoledne se ulice jakoby zazrakem uvolni. Takze mistni, ktery chce zaparkovat pobliz sveho dmu, musi cekat az se uvolni misto (treba prijet z prace o dve hodiny pozdeji). Placena parkoviste - 20 kc/h - jsou samozrejmne zcela prazdna.

+2/0
2.1.2012 18:21

sluni-sluni

Re: Parkovaci zony

a co vyřeší zóny? myslíte že zaparkujete? omyl... zeptejte se obyvatelů jiných částí Prahy a ti vám povykládají jak musí parkovat i když mají zaplacené karty a bydlí tam..

+3/0
2.1.2012 18:27

Mysel

Re: Parkovaci zony

Tenhle typ lidi nikdy nepochopi, dokud jim tu hruzu pred domem opravdu nezridi. A pak uz je pozde...

0/0
2.1.2012 18:42Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.