Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pražské nákladové nádraží Žižkov bylo opět prohlášeno kulturní památkou

Ministerstvo kultury znovu prohlásilo nákladové nádraží Žižkov v Praze kulturní památkou. Památkový odbor o tom rozhodl už 21. února. Nyní o tom informovalo sdružení Tady není developerovo, které o záchranu nádražní budovy dlouhodobě usiluje. Proti rozhodnutí se může odvolat vlastník objektu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tyraelid

To znamena jedine - objekt bude dalsi desitky let chatrat.

V soucasne dobe tam je neporadek, spina, bezdomovci a prekladiste ktere zatezuje okoli kamionovou dopravou. CD to nebudou udrzovat, nemaji nato penize a investovat do toho pro jejich podnikani nema smysl. Jedina sance jak s tim neco udelat, bylo prodat to developerum kteri tam postavi bydleni. Takhle to bude chatrat dal. Aktiviste maji co chteji.RvRvRv

0/0
11.3.2012 13:43

mim7

konzervace monstra

Pěkná lokalita to není a se zakonzervováním tohoto monstra ani nikdy nebude.

0/0
11.3.2012 5:06

památkář

Re: konzervace monstra

Kromě toho nádraží nikdy nebylo vhodně situované a dopravně a ekologicky poškodilo Žižkov už v době svého provozu. Jeho likvidací mohl být řešen i dopravní problém této části města, kde náhle končí Olšanská ulice tím, že naráží do budovy zcela zbytečného nádraží. Divím se slovutným ekologům okolo Stropnického, že bojují za udržení nádraží, namísto řešení ekologického problému, který vyvolává dopravní zatížení Vinohradské a Koněvovy ulice. A a ještě něco: památkáři jsou posedlí jednak mocí a jednak úspěchem v ochraně čehokoliv, nejraději by chránili vše, jak postupuje čas, většinou i to, proti čemu právě oni brojili, když se to mělo stavět. Ale to už nikdo nezkoumá.

0/0
11.3.2012 8:14

ramride

Nikdy bych nevěřil,

že se dožiju toho okamžiku, kdy po několika stovkách let stavění a bourání dochází k faktickému zastavení stavební činnosti v této zemi. Není šance cokoliv zbourat nebo postavit. Nemyslím si, že je to pro tuto zemi dobře.

+3/0
9.3.2012 13:12

Lord Helma

Dědictví minulosti

Celkem mě v tomto státě děsí nekulturnost a neúcta k minulosti. Dědictví posledních 20 let je tristní. Ukažte mi, co se tu postavilo, na co můžeme být hrdi. Hromada krabicoidních nákupních center. Praha obkroužena satelity typu Šmoulov. Sakra, ať hledám jak hledám, nejsem schopen kromě pár záblesků najít něco zajímavého. A dál se tu likviduje dědictví minulosti. Místo abychom se učili ve světě, jdeme opět svojí cestou, teď ne rozprodat, to co funguje, ale zbourat všechno aspoň trochu zajímavé. Doporučuju všem bourákům navštívit třeba londýnské doky.

Jsem z Ostravy a tady se likviduje všechno. Měli jsme snad nejvice secesních domů, které přežily i budování komunismu, dneska jsou oholeny a zunifomovány anebo rovnou zbourány. Na Karolině nám místo obytné a parkové zony vyrostlo další krabicoidní obludárium beze špetky fantazie. Architektonicky cenné věci chátrají (městská jatka), anebo se rovnou zbourají. Když tak projíždím Ostravou, tak je mi smutno, hnusná krabice na krabici, to i dnes

+1/0
9.3.2012 7:59

Lord Helma

Re: Dědictví minulosti

ty odsuzované panélákovy jsou hezčí. Jakákoliv volná plocha musí být zastavena nákupním centrem, co na tom, že tam nikdo nechodí. V takovém Sparu v Porubě abyste se báli, je tam víc podavačů než zákazníků. 

Bohužel v tomto státě za posledních 60 let vždy rozhodovali nedouci, jejichž jedinou kvalifikací byla stranická knížka jedno jaké barvy. A stále je to stejné, dneska se odklání, kdysi se oháněli ideovým záměrem. Vždy ale šlo o jediné - narvat si teřich a nahrabat z toho co nejvíc. Je smutné, jak tento národ od konce druhé světové války upadnul a jak upadá celé evropská civilizace. Místo důležitých věcí se řeší zakřivensot banánů a pořádají se genderové studie. A to špatně skončí, buď budeme mládit 6x denně hlavou o zem anebo se budeme učit jíst hůlkama. A ani jedno mě netěší.

Tož tak. Snad se najde rozumný kompromis, co s tím barákem a Evropa se vzpamatuje. (To jsem ale blbý optimista)

+2/0
9.3.2012 8:06

papazian

Dobrá zpráva! Nevzdávat se předem!

Jen tak dál!

0/0
8.3.2012 23:41

navsteva po socialistovi kamenem

Tak co zbyva

umyslne zapalit a nechat lehnout popelem,

0/0
8.3.2012 21:38

trasprd

Re: Tak co zbyva

Beton celkem špatně hoří. Leda že by to omylem vyletělo do vzduchu... Pokrok se přeci nedá zastavit!

0/0
8.3.2012 22:26

navsteva po socialistovi kamenem

Re: Tak co zbyva

beton se intezivnim zarem dost slusne poskozuje. R^

0/0
9.3.2012 0:44

trasprd

Re: Tak co zbyva

To byste tam ale prvně musel nanosit něco, co by hořelo.

0/0
9.3.2012 8:16

111

Ochrana

Jen aby ta památková ochrana nebyla alibistický cár papíru, památkou byla Petrova bouda  i nádraží Těšnov,  to abychom byli politicky korektni stran politického zřízení, ani jedna ze staveb už nestojí. A mimochodem...nádraží Vyehrad - jakpak asi skončí?

0/0
8.3.2012 21:35

styxicek

Pro sympatyzanty zlodějů z Prahy 3

Doufám že tohle není pouze malý záblesk vítězství lidí, který ještě vědí co je to kultura, morálka a chápou věci a život jinak, než jen přes peníze, konzum a moc. A pro ty, co zde přispívají účelově - marast a degradace kterou svým přístupem jenom stupňujete se v konečném důsledku obrátí proti Vám.

Držím palce, aby se projekt filmového archivu resp. využití prostoru podařil a nezůstal na pospas těm hyenám, které si neváží jiných a jejich jedinou snahou je pouze vytřískat bezohledně kapitál.

+1/0
8.3.2012 20:28

Dusan321

Re: Pro sympatyzanty zlodějů z Prahy 3

Ty "hyeny" narozdil od kecalistu jako jste vy, slozily penize na drevo a maji zamer s tou oblasti neco udelat.

+1/0
9.3.2012 9:00

nosded

ministrstvo kultury

Další velká kulturní památka která po čase sama spadne. Bude následovat další zrušená pražská chátrající nádraží. Je to další nesmyslné rozhodnutí zbytečného ministerstva

+2/0
8.3.2012 19:58

tulipaan

může mi někdo detailně popsat,

jaký bude mít tento vskutku jedinečný architektonický skvost přínos pro

příští generace? vždyť každému, komuž byl dán mozek a

schopnost využívat jeho kapacit, je nad slunce jasné, že absolutně

žádný! 99% místního obyvatelstva by to nechalo z fleku zbourat.. ale né.. my tu máme pár rádoby památkářů, kteří na základě svého osobního přesvědčení budou absolutní většině obyvatelstva i nadále zneopříjemňovat život a zpomalovat rozvoj města.. Rv

+2/0
8.3.2012 19:33

Bomben auf Christen

Re: může mi někdo detailně popsat,

A místo svatovítské katedrály by jsme mohli mít vysílací věž :-)R^R^

0/0
8.3.2012 22:47

pizh-mig

Re: může mi někdo detailně popsat,

srovnávat svatovítskou katedrálu se zchátralým nákladovým nádražím dokáže opravdu jen trouba.. Rv pokud seženou investora, který to opraví, tak dobře.. ale jestli to tam má takhle stát dalších x let, tak radši zbourat a využít jinak

0/0
9.3.2012 8:31

Bomben auf Christen

Re: může mi někdo detailně popsat,

Lžeš - troubba nejsem. A je to nádherná stavba, dokonce zajímavější než ona katedrála :-)

0/0
9.3.2012 18:06

památkář

Re: může mi někdo detailně popsat,

Velký trouba možná ne, ale rozhodně trouba jsi, když neumíš časovat sloveso býti.

0/0
11.3.2012 8:05

Bomben auf Christen

Re: může mi někdo detailně popsat,

Ano pane, nahlásím se na nejbližší četnické stanici. Co tam máte dále?

0/0
11.3.2012 8:07

památkář

Re: může mi někdo detailně popsat,

Blbe, spíš se vrať do elementárky, chceš-li vést diskusi a chránit české kulturní dědictví. Jazyk si také zaslouží svoji ochranu, nemyslíš? Ale ty asi moc nemyslíš, ty máš hned jasno bez přemýšlení. Tedy, chceš-li vědět, co tam mám dál, Na policii nechoď, tam tě česky nenaučí.

0/0
11.3.2012 8:18

Bomben auf Christen

Re: může mi někdo detailně popsat,

Jen tvrdím, že to je nádherná stavba s neopakovatelnou atmosférou. A troufnu si říct, že "bychom" někdy vynechá spousta lidí. Včetně tvývh přátel, kteří by za  to od tebe určitě takto sepsuti nebyli... :-P

0/0
11.3.2012 8:27

památkář

Re: může mi někdo detailně popsat,

Ale ona to ke všemu není nádherná budova, Jenom jako schátralá má opravdu neopakovatelnou atmosféru. To ale ještě intenzivnější atmosféru okolo sebe vytvářejí např. tovární budovy v areálu SPOLANA v Neratovicích. Ty se však nechrání, nýbrž bourají. Myslím, že by je památkáři také ochránili, kdyby je ekolog Stropnický navrhl k ochraně. TAm ale ekologická zátěž byla tak velká, že to ani on nezkusil. Na Žižkově ho ekologický princip tolik nezaujal.

0/0
11.3.2012 8:48

Bomben auf Christen

Re: může mi někdo detailně popsat,

Nejseš směšný pokrytec a trouba?;-D

0/0
11.3.2012 8:50

BOP B 3AKOHE

Obávám se,

že co nevidět budou mít hasiči z celé Prahy plné ruce práce...

0/0
8.3.2012 18:44

lol

Prohlášeno kulturní památkou

Tak to se teď konečně může zbourat.R^

0/0
8.3.2012 18:33

Dusan321

Vyborne

Takze misto toho, aby se ta hnusota relativne rychle zlikvidovala a stala se z oblasti standardni mestska zastavba, tak to dalsich dvacet let bude nocleharna bezdomovcu, ukryt kradenych veci ze siroka daleka a skvrna na tvari velkomesta. Za tech dvacet let to zchatra do te miry, ze to nakonec spadne samo a pak s odstupem dvaceti let se tam postavi neco podobneho co planovala Sekyra Group uz na ted. Vysledek stejny jenom holt dvacet let tam bude spoust.

Jinak netahave vyzirky typu Stropnickeho mladsiho co kecaji do vseho jsou presne to co mam v oblibe ze vseho nejvic.

+6/0
8.3.2012 18:32

pepa_praha

Re: Vyborne

A ty si myslíš, že ruská dědinka by Žižkovu slušela líp.;-)

0/0
8.3.2012 18:34

Dusan321

Re: Vyborne

Proc ruska dedinka? Byla by tam nejaka standardni ctvrt, treba neco jako se postavilo na Andelu nebo ve Vysocanech, rozhodne lepsi nez skoro sto let stare polorozpadle skladiste.

0/0
8.3.2012 18:42

pepa_praha

Re: Vyborne

Tak v tom případě doporučuji víc číst, abys věděl, co, kdo a pro koho tam chce postavit.;-)

0/0
8.3.2012 18:52

ingchemik

Re: Vyborne

Naprostý souhlas. Tato část Prahy má na dalších x let vystaráno:-/

0/0
8.3.2012 18:51

p555

Re: Vyborne

myslite dalsi prazdne baraky jako jsou ty co vznikli naproti prez ulici za reditelstvim posty?

0/0
9.3.2012 11:42

richi77

hnus

Jak řekl Babiš, ke stavbě dálnice se tady vyjadřuje kdejaká liška a ke zbourání staré hnusné komunistické stavby kdejaký blbec ... doporučuji developeru aby nechal stavbu zchátrat a zapálit jako to udělali se Štvanicí ... ono to ani jinak v tomto Absurdistáně nejde :-P

+3/0
8.3.2012 17:51

českej.venkovan

Re: hnus

...čas a příroda si poradí.....památkáři nedají ani korunu...a nakonec to spadne samo.....

0/0
8.3.2012 18:00

jural

Re: hnus

Mno, nevim. Nazvat budovu z 30. let komunistickou, moc argumentaci na vaze neprida....

+3/0
8.3.2012 18:12

Atomike

Re: hnus

To je sice pravda, ale na druhou stranu ta budova byla technicky (a snad i architektonicky) zajímavá právě v těch třicátých letech. Komunista z toho udělal prasprostý sklady a po revoluci se to dorazilo. Je do bře taky zmínit, že je to prázdný proto, že hl.m.Praha tam zakázalo vjezd náklaďáků nad 6t, čímž to vlastně zlikvidovala z podstaty.

0/0
8.3.2012 18:36

Grossak

Re: hnus

Štvanice narozdíl od této nádhery fungovala.

0/0
9.3.2012 0:35

dunil_3

Hezká stavba

V

0/0
8.3.2012 17:29

lumin-oil

super

:-)

+2/0
8.3.2012 17:08

českej.venkovan

..pánbůch nás chraň před samozvanci typu....

..zelených a památkářů.....

+6/0
8.3.2012 16:54

pilsener

Re: ..pánbůch nás chraň před samozvanci typu....

Pánbůch... ;-D (a před ztroskotanci - kromě samozvanců, máte příspěvek jako z Rudého práva).

0/0
8.3.2012 17:27

českej.venkovan

Re: ..pánbůch nás chraň před samozvanci typu....

...ale.????.....a kdy jste v ruďasu četl něco o pánubohu.....???

0/0
8.3.2012 17:59

ejb

AAAHa

takže místo, aby lidi měli kde bydlet, tak tam bude pořád stát ta hrůza, co tam je dnes? Todle a kulturní památka? To už vážně není daleko k tomu, aby byla i Helenka Vondráčočků prohlášena za národní kulturní dědictví....:D

+4/0
8.3.2012 16:52

Serf

Re: AAAHa

Lidi si muzou vybrat, bytu ne na Pze 3 k dispozici dost...

0/0
8.3.2012 17:19

tervic

Re: AAAHa

Lide maji kde bydlet, jen developeri a realitni makleri se tvari, ze to tak neni, aby mohli tocit svuj byznys lepenkovych krabic a uniformniho skleniku. A co se tyce nakladoveho nadrazi, ze je zanedbane neznamena, ze to neni kvalitni funkcionalisticka architektura. Co se stavi ted, tomu z 99% nesaha ani po paty, coz ovsem rada lidi zjevne neoceni, ani nepochopi, nebot alespon zakladni orientace a urcity vkus spolecnosti v teto oblasti je bohuzel v prumeru mizivy...

+7/0
8.3.2012 17:34

veeger_x

Re: AAAHa

R^

0/0
8.3.2012 18:20

chriswebb

Re: AAAHa

V republice je myslím 180000 volných bytů.

0/0
8.3.2012 17:43

p555

Re: AAAHa

naproti prez ulici je jiz alespon rok nekolik novych obytnych domu... vecer je v oknech tma, temer nikdo tam nebydli... myslite zeby radji bydleli na druhe strane ulice?

0/0
9.3.2012 11:44Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.